1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Întrebări pe care ni le punem de mult

Discussion in 'Discuții cotidiene' started by takeda, Mar 9, 2004.

1. sabertooth

sabertooth Membru Senior

Multumesc pentru raspunsuri.

2. AdrianB1

AdrianB1 Membru Senior

In Yahoo Messenger exista vreo posibilitate de a marca un contact ca sa te anunte cand intra online? In alti clienti se poate (right click-Tag contact), dar am nevoie de clientul original pentru YM to phone voice calls si e cam ciudat sa verifici din 15 in 15 min daca a aparut cineva cu care trebuie sa comunici. Stiu ca se pot lasa mesaje offline, dar nu stii cand ajung sa fie citite.

3. Foxter

Foxter Membru Senior

Eu stiu ca exista o setare default in Yahoo Messenger care te anunta prin o fereastra pop-up cand intra cineva online. La mine era asa enervanta treaba incat o dezactivam imediat dupa instalare.

4. SCViper

SCViper Membru Senior

Da, dar el vrea warning individual, pe fiecare contact in parte, nu pe toata lista...

5. AdrianB1

AdrianB1 Membru Senior

Exact. Daca folosesc acel feature imi tot apar si dispar anunturi in taskbar de mi se fac ochii ca la melc, eu vreau ceva care sa ma anunte serios: un popup care eventual sa ramana deschis, nu ceva foarte mic care se inchide singur in 2 sec. Un Beep de trezeste vampirii in miezul zilei si ursii din hibernare ar fi bun si el.

6. zgobyliticu

zgobyliticu Membru

Descarcă HyperIM şi încearcă plugin-ul BuddY! Alerter. La mine, cu YM 8.1.0.421, văd că merge.

7. _~_

_~_ Membru

Client oficial cu voice calls:

Setări yahoo, per contact:

Setări sistemul de notificații:

Învârt cuțitul în rană :biggrin:.

8. AdrianB1

AdrianB1 Membru Senior

I need to kill you! I feel the urge to kill you!

9. war4peace

war4peace Membru Senior

aramdune, dacă tot vrei să ştergi contact name-ul ăla, măcar fă-o cum trebuie :smile:

10. AdrianB1

AdrianB1 Membru Senior

Intentia conteaza, oricum noi stim sa refacem si dintr-un fisier zero-blanked toate informatiile personale ale fetei :smile:

11. jarod

jarod Super Moderator

De unde ştiu eu cine acordă garanţia pentru un anumit produs? Trebuie să le dau mail să-i întreb?

12. PigBrother

PigBrother Membru Senior

In mod normal si civilizat exista o holograma pe ambalaj. De exemplu, telefoanele Samsung aduse oficial in Romania au holograma HAT.

13. AdrianB1

AdrianB1 Membru Senior

Holograma o vezi după ce produsul a fost livrat, cum poți afla înainte de a face comanda?

14. jarod

jarod Super Moderator

Da, pe mine mă interesează să ştiu înainte, pentru a-mi da seama dacă voi beneficia de Pick-Up & Return sau va trebui să caut cel mai apropiat service autorizat.

15. war4peace

war4peace Membru Senior

Nu cred că există producători care au reţea de service naţională, cel puţin nu cred că sunt mulţi...

16. ursamajor

ursamajor Toruk Makto

Păi cât timp produsul e în garanţie, beneficiezi oricum de Pick-Up & Return. De ce să cauţi tu service?

17. LNT

LNT Meşter Strică-Tot

Nu poţi întreba dacă are holograma aia pe el?

18. jarod

jarod Super Moderator

Beneficiezi de Pick-Up & Return doar dacă certificatul de garanţie e eliberat de emag. Există posibilitatea ca certificatul de garanţie să fie eliberat direct de către producător, caz în care acesta se ocupă în mod direct de garanţie, fără a mai implica emag.
    Era o întrebare generică, nu legată de un produs anume. Ar fi util pentru un potenţial client să vadă pe site un rând de genul acest produs beneficiază de garanţia directă a producătorului şi un link către pagina care explică ce-nseamnă asta.

19. war4peace

war4peace Membru Senior

Ce faci dacă participi la un eveniment/competiţie şi te taie nevoia mică/mare? How do you handle that?
    Exemple: nunţi, botezuri, meciuri oficiale, condus autobuz, înmormântări, etc.

20. hulubei

hulubei questionable intruder

Daca nu ai o problema medicala, te abtii cu usurinta. In general daca stii ca esti genul care te apuca in situatii d-astea sau oricum, iti place sa vizitezi des buda, atunci te pregatesti bine de tot inainte sa te storci inaintea unui astfel de eveniment ca sa elimini posibilitatile.

De ce se increteste pielea de pe buricele degetelor la apa?