1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Întrebări pe care ni le punem de mult

Discussion in 'Discuții cotidiene' started by takeda, Mar 9, 2004.

1. ursamajor

ursamajor Toruk Makto

2. Neo

Neo Motan agresif

Adică de fapt vrei aşa, de amorul artei, s-o faci online? :biggrin:

Personal am o regulă. Există număr de telefon? Da. Bun, mâna pe ţârâitoare şi sun. Nu există? Nu mă complic inutil să-şi verifice ăla mail-ul peste 1 săptămână, situaţie frecventă la noi în ţară, nu toţi stau cu degetul pe F9 :biggrin:

3. AdrianB1

AdrianB1 Membru Senior

ursamajor, după cum spuneam am găsit (cu Google, normal) destule site-uri care pretind că fac asta. Nici unul nu merge, dacă nu e clar.

Neo, nu vreau să anunț un agent că vreau poliță, vreau să cumpăr și să plătesc una care să fie apoi livrată prin curier sau poștă acasă sau la birou. Prin Internet, nu telefon, de-aia întreb de comerț online și nu comenzi telefonice. Știu că există alternative, nu am zis că mor cu Internetul de gât, ci vreau să știu dacă se poate, în mod real, să fac asta prin Internet.

4. ursamajor

ursamajor Toruk Makto

Ciudat, un amic de-al meu şi-a reînnoit poliţa Allianz-Ţiriac online. :what: Poate fiindcă anterior a avut tot acolo poliţa?

5. LNT

LNT Meşter Strică-Tot

Anul ăsta e cea mai ieftină, probabil ăsta e motivul. (ăsta ar fi motivul meu :smile: )

6. AdrianB1

AdrianB1 Membru Senior

Allianz-Țiriac nu face RCA la motociclete, e primul loc în care căutasem. Între timp am rezolvat cu un telefon, mâine vine agentul la mine, dar tot vreau să știu dacă se poate face asta online. Da, de amorul artei, e o întrebare și e fix rubrica pentru așa ceva.

7. sabertooth

sabertooth Membru Senior

Aveti idee cum poate ajunge ca executia unui condamnat in SUA sa ajunga sa coste peste un milion de dolari???

Am cautat ceva ceva pe net si n-am gasit raspunsuri multumitoare.

8. bausto

bausto The year of grace, 2007

Sigur e vorba de executie si atat, nu de tot "procesul" prin care se ajunge la executarea lui?

9. sabertooth

sabertooth Membru Senior

Asa am inteles, ca executia ar costa atat.

Cica nush'ce stat american ar renunta la pedeapsa cu moartea pentru ca este prea scumpa si a zis ca ar costa 1,24 mil $.

Posibil ca datorita tevaturii din jurul fiecarei condamnari la moarte sa creasca destul de mult costurile nu atat din cauza executiei propriu-zise cat a frecusurilor judiciare.

10. miahi

miahi Wizzard

Da, e vorba de tot procesul, şi cuprinde şi "failures". Adică dacă din 10 procese iese o condamnare, costul condamnării = suma celor 10 procese.

The High Costs of the Death Penalty

11. sabertooth

sabertooth Membru Senior

Inca una si ma duc.

Voi cand ati atins 666 de posturi ati avut vreo problema in acea zi :smile:

12. miahi

miahi Wizzard

It's official.
    Deci ai scăpat.

13. ursamajor

ursamajor Toruk Makto

S-au dat cu ursu' şi-alde taica popa. :hihi:

14. sabertooth

sabertooth Membru Senior

Multumesc mult. Mi-ati luat o piatra de pe inima.

15. ursamajor

ursamajor Toruk Makto

Şi cu toate astea, numerologia e ceva mult mai complex decât simbolistica creştină a acelui 666 sau banala atingere a acestui nr. de postări. Unii spun că sunt doar simple coincidenţe, alţii nu. Probabil, adevărul e, ca mai totdeauna, pe la mijloc. :wink:

16. Quark

Quark zis şi Brucan

Cum e cu numerologia in cazul fatidicului "681"? Ca vad ca i s-a blocat contorul lu' Ursa la post#: 681... :biggrin:

LE: sau toate contoarele sunt blocate?

17. miahi

miahi Wizzard

Contorul de lângă post îţi afişează valoarea curentă pentru toate post-urile.

18. Quark

Quark zis şi Brucan

Logic. De maine trec pe MemoPlus. :frown:

19. lai

lai 370HSSV-0773H

Vezi ca da efecte secundare ciudate cand il combini cu Prostamol. :biggrin:

20. miahi

miahi Wizzard

Ştie cineva un service sau un băiat îndemânatic la reparat un laptop (HP nx7400)? La prima vedere ar fi vorba de o mufă/panglică/traseu buşit între display şi placa grafică, la mişcarea balamalelor îngheaţă imaginea pe o parte a display-ului.

Şi dacă tot suntem pe secţiunea asta: cum lucrează display-urile de laptop? Adică ce se transferă între placa grafică şi display, acelaşi lucru ca la un monitor normal sau e ceva mai simplificat (că tot hardware-ul e într-o cutie?). Adică dacă scot display-ul unui laptop, pot să-l folosesc cu o placă grafică normală?