Imprimanta Star ZA-200

Marius '95

troubleShooter
Vand imprimanta Star ZA-200.

Caracteristici (conform manualului):
- 9 ace
- Buffer: 14 KB (cu suport pentru download de fonturi) sau 32KB (fara download)
- Stie comenzile Epson ESC/P pentru 9 pini, inclusiv download-ul de caractere, plus multe alte comenzi mai mult sau mai putin standard.
- Conectare: port serial (max 19200 bps)
- Viteza de la 70 cps (NLQ Pica) la 420 cps (HS-Draft Elite)
- Fonturi: HS-Draft, Draft, SansSerif, Courier, Script, Orator
- Seturi de caractere: 437, 850, 860, 861, 863, 865
- Moduri text: Pica (10 cpi), Elite (12 cpi), Condensed Pica (17.1 cpi), Condensed Elite (20 cpi), Proportional (variabil)
- Moduri grafice: Normal (60 dpi), Double (120 dpi), HS-Double, Quadruple (240 dpi), CRT Type 1 (80 dpi), CRT Type 2 (90 dpi), Plotter (72 dpi), Plotter double (144 dpi)
- Alimentarea cu hartie: friction, push tractor
- Hartie: Normal A4 (297mm), wide (419mm). Imprimanta este A4. Intra in ea si foi A3, dar nu le poate printa pe toata latimea.
- Ribbon: LZ9 (A/N, 4 milioane de caractere), X9CL (Color, 1 milion de caractere)


Imprimanta se vinde cu cablu serial inclus si ribbon alb-negru. Ribbon-ul este aproape nou (6-8 pagini printate).
Nu am suportul pentru foi de hartie, dar poate fi folosita fara el.
Aici puteti vedea o foaie test printata si scanata azi.
Optic, este zgariata si prafuita. :tongue:
Daca nu ploua, asigur si transport in Bucuresti.

Pentru cine este interesat, am driver Win9x, manual de utilizare in format PDF (cartea scanata) si manualele de comenzi ESC/P.

Pret: 300 lei. (Daca vi se pare prea mult, urlati. :smile: )

PS: S-ar putea sa am cateva riboane de rezerva, dar trebuie sa le caut. Daca le gasesc, sunt incluse in pret, ca oricum n-o sa mai am ce face cu ele.
 

Attachments

  • Star ZA-200 (0).jpg
    Star ZA-200 (0).jpg
    341.7 KB · Views: 67
  • Star ZA-200 (1).jpg
    Star ZA-200 (1).jpg
    356.6 KB · Views: 57
Da... am şi eu câteva imprimante cu ace, noi-nouţe, A4 şi A3, cu 9 şi 24 de ace, parcă şi câteva color, nu le mai vrea nici naiba. Zac în depozit de vreo 12 ani.
 
Da, toata lumea printeaza pe laser, o evolutie grozava.
La mine la serviciu se printa totul pana acum un an pe matriceala, hartie cu autocopiere in 2-3 exemplare, tot felul de situatii, etc. Aplicatii Fox Pro 2.6.
Acum un an am upgradat la un ERP extra mega evoluat, problemele sint mult mai multe, iar de printat, ce faceam inainte in 20 de minute acum ia cateva ore.
Insa noul ERP este mai colorat si are mai multe butoane.
 
... şi ăia care au implementat ERP-ul sunt dobitoci cu diplome? Adevăratul câştig sau blestem în orice ERP nu vine din soluţia aleasă cât din customizarea ei pe modelul biznisului clientului. Dacă firma s-a zgârcit şi a pus nişte mocofani s-o facă, păi obţii mai repede operele complete ale lui Shakespeare de la un număr infinit de maimuţe decât un ERP funcţional de la ei.
 
Not Found

The requested URL /Store/PrinterTest.jpg was not found on this server.
Apache Server at dinu.marius.home.ro Port 80

Nu c-aș avea nevoie... :tongue:.
 
Back
Top