Ieftinăciuni de jocuri

http://www.autumnseal.com/ - se pot câștiga diverse reduceri la câteva joculețe pe Steam.

Eu am -50% Alan Wake Collector's Edition, -50% Alan Wake's American Nightmare, -50% Legend of Grimrock, -75% Trine 2 și -75% Trine Complete Collection, dacă e interesat cineva.
 
Se pare ca Visa a blacklisted Steam. Nu am idee daca si MasterCard, dar tranzactiile cu cardul Visa cu care faceam de obicei plati pe Steam au fost refuzate; am suna la banca, le-am spus ca vreau sa cumpar si mi-au ridicat temporar si manual restrictia cat am facut plata. Data viitoare cand mai cumpar ceva trebuie sa sun din nou si asta o sa tina atata timp cat Steam e pe blacklist.
 
Wow. Nu au menţionat şi de ce? Nu e nicio ştire online legat de asta.

LE:

Thank you for your purchase!
A receipt will be emailed to you shortly.

This email message will serve as your receipt. You can also access your Purchase History online at any time.

Duels of the Planeswalkers 2013
4.49 EUR

Total
4.49 EUR

Payment Info:

Visa ending with xxx
4.49 EUR
Confirmation Number
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Date Confirmed
Wed Nov 21 13:51:47 2012

Plătit cu Visa Electron, worked flawlessly.
 
Mastercard se pare că la fel, este a doua oară când îmi blochează cardul cu totul departamentul "anti-fraudă" din cauza unei tranzacții pe Steam. Bullshit. Mai prost este că-s în .ro acum și trebuie să stau pe telefoane internaționale să-l deblocheze.

LE: făcut tranzacția cu Visa Electron de .ro, a mers. Scârbă©.
 
Neo, mie nu mi-au blocat cardul, ar fi o mare prostie, doar refuza tranzactiile cu acest vanzator. Pentru orice altceva functioneaza fara probleme.

Visa Electron de obicei e card de debit, are alt regim. Cu Visa Gold banca isi asuma alt gen de riscuri decat iti asumi tu cu un Electron.
 
Păi erm mare prostie, dar o fac deja la modul regulat de la o vreme, întâi a fost Guild Wars 2, apoi anumite tranzacții pe Steam, probabil urmează să-mi blocheze cardul în magazin când îmi cumpăr țigări sau gogoși, că îmi fac rău la sănătate :mda: Nu știu ce riscuri își asumă cu Visa Gold, dar probabil că Mastercard "dă credit" îi destul de nasol de asemenea.
 
1. La cardurile de credit riscul e in principal de partea bancii, nu a clientului: daca faci un refuz de plata sunt banii bancii la mijloc, nu ai tai ca in cazul cardului de debit (unde stai cu ei blocati pana ti-i returneaza).
2. Visa Gold sau Platinum au implicit limitele de credit destul de mari, e in joc o suma mult mai mare decat la un card de debit pe care ai uzual niste maruntis.
 
Eu mi-am setat cardul de credit să refuze orice tranzacţie dacă balanţa e sub 0 lei, deci nu pot verifica. Singurul mod în care pot scoate bani de pe el este bancomatul.
 
Unsurprisingly :smile:
Nici eu n-am înţeles de ce "Se pare ca Visa a blacklisted Steam" când este cât se poate de fals.
 
Super-oferta de Bundle pe Steam, nu o ratati. :biggrin:
 

Attachments

  • super-oferta.jpg
    super-oferta.jpg
    73.8 KB · Views: 54
Back
Top