Ieftinăciuni de jocuri

Păi de exemplu, cam cu aceeași putere de procesare fac un espresso superb în fiecare dimineață. :biggrin: Până și interfonul cred că are mai multă putere de calcul în zi de azi, și nu mă supăr că nu pot instala Atomic Bomberman pe el. Adică, de fapt, stai așa, m-am răzgândit...
 
Masinariile care fac un espresso bun tind sa coste cam cat toata afacerea Apollo astazi.
Am un Krups luat din România cu 50RON (nu este un typo) la ofertă cu aparatul de aer condiționat de atunci (care o costat cam 2000RON), zic eu convenabil. Are și espressor și filtru și penix din ăla de spumat laptele. Când m-am mutat în UK nu l-am luat cu mine și-am căutat echivalentul mai modern (atunci avea deja vreo 5 ani). Găsit... prețul? £440.

La următorul drum am luat Krups-ul din .ro și merge și acum (total vreo 14 ani bătuți pe muche de când merge aproape zilnic). Absolut impecabil. A trebuit să-i fac o curățare cu soluție dedurizatoare (așa i-o zice?) și acum waterflow perfect ca-n ziua 1.

Chestiile bune sunt fără moarte și ajung uneori în posesia noastră la prețuri de nimic. Totul este să-ți dai seama care sunt alea :biggrin:
 
Back
Top