Home Project: 3D HTPC

Inteleg ca ai deja SSD, un Intel NUC la care ti-ar mai trebui doar memorii, ti s-ar parea abominabil? Poti sa folosesti pe el concomitent Daphile si Win, bootezi cu Daphile pt sunet carnos si Win pentru restul (nu ca asta nu ar putea sa faca orice alta configuratie, cu exceptia ARM ).
 
Cam abominabil, da, modelele care sunt la un pret similar configuratiei DIY sunt mult mai slabe, Celeron 847/N3x50 sunt destul de varza, vezi experienta mea recenta cu J1900.
Da' imi place Daphile ala, e fail ca il bootezi fara monitor, cu control de pe telefon/tableta, thx. :smile:
 
Jitter, re-sampling, re-clocking facut aiurea, nu stiu care sunt motivele dar semnalul ala este prost. Mai mult ca sigur nu-i 1:1 DTS-ul din .mkv sau orice alt format video vizionezi la momentul respectiv. Eu am testat mai multe playere, WD, Asus, D-Link Boxee, nici unul nu a sunat semnificativ mai bine. Cica ar fi cateva modele care suna mai bine, de la 1-2 producatori, dar nu mi-au trecut prin mana.

Da' imi place Daphile ala, e fail ca il bootezi fara monitor, cu control de pe telefon/tableta, thx. :smile:
Sigur e fail? Nu cumva altul e cuvantul? Bun typo. :biggrin: Eu iti pot confirma ca Daphile suna foarte audiofil, ca sa zic asa, l-am vazut folosit cu real succes in sisteme de peste 20k euro, la avstore in showroom.
 
Back
Top