HDD SATA (80 GB?)

Status
Not open for further replies.

wirespot

Membru Senior
Am un HDD 80 GB PATA şi aş vrea un SATA. Ofer ori 50 de lei ori hardul PATA la schimb.

Pretenţii: să nu facă zgomot în idle şi să aibă parametri SMART ok.

Nu mă supăr nici dacă e niţel mai mare de 80, dar nu foarte mult pentru că nu prea am ce face cu spaţiul în plus.
 
Am eu un Seagate SATA de 80 care doarme pe un raft, daca ai drum prin Cluj e al tau, dar nu ma pune sa ma complic cu posta sau curierat ca is prea comod pt asa ceva. :biggrin:
 
O să pun stop deocamdată, să văd cum supravieţuieşte cel PATA în noua carcasă. Ideea era că nişte cabluri SATA s-ar fi strecurat mai uşor pe acolo dar am compus un origami din panglica IDE şi s-a rezolvat.
 
Din nou de actualitate. Încerc să găsesc ceva de ~80 GB, în jur de 40 de lei, PATA sau SATA nu are importanţă. Well ok aş prefera SATA :smile: că şi DVD-ul e PATA şi să nu stea pe acelaşi cablu, dar e mai mult un moft.
 
Am rezolvat, am găsit un Hitachi Deskstar pe SATA la 60 de lei. Un pic cam mult, dar e Hitachi şi oricum îmi trebuia relativ repede.

Pentru cine mai caută aşa ceva, preţurile SH se învîrt pe la 50 de lei. În sensul că cei care-l dau la 50 de lei îl dau foarte rapid, cei care cer 60 aşteaptă un cumpărător ca mine, iar cei care cer mai mult nu-l vînd niciodată. :smile:
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top