Garaj?

Marius '95

troubleShooter
Stie cineva cum se cumpara un garaj? Este vorba de un garaj situat pe spatiul public, din ala cu numar pe el.
Ce acte trebuie facute? La ce cozi trebuie sa stau? Ce impozite si taxe se platesc?
Multumesc.
 
Din cate stiu cele de pe spatiul public nu se cumpara, se inchiriza. In Bucuresti se face prin ADP de sector (care tine de primaria de sector), uneori prin administratorul de bloc daca e un numar de garaje alocate unui bloc. Fiecare primarie face cum o taie capul, asa ca cel mai bine e sa faci o vizita la primarie sa intrebi.
 
Ca orice bun, cu CVC. Îl cumperi de la o persoană fizică?
Fă un drum la SUPAGL și întrebi acolo toate cele.
 
Ai mei au avut un astfel de garaj, concesiune pe 30 de ani cu primăria pentru teren + vânzare-cumpărare a construcției de la vechiul proprietar. Actele au fost suficiente pentru ca Mega Image-ul care s-a construit lângă (tot pe domeniu public) să nu poată intra pe terenul ăsta, chiar dacă au fost amenințări pentru că le stătea foarte în coastă :smile:.
 
Mno, eu acum in locul vostru, as face crescatorie de sobolani acolo in acel garaj pana da Mega Image suma corespunzatoare pentru inca un loc de garaj plus ceva acolo sensibil pentru deranj :biggrin:
 
Cred că asta și este acum, ai mei s-au mutat de aproape 2 ani și nu l-a mai folosit nimeni.
 
Back
Top