Gaming PC

IceCub

Membru Senior
Salutare,
M-a rugat un coleg de munca sa îl ajut sa cumpere un gaming PC pentru pustiul lui de ~15 ani.
Cum nu mai am entuziasmul de acum 10 ani și am pierdut definitiv contactul cu partea de "gaming" a PC-urilor am nevoie de câteva păreri în privința wishlist-ului de componente.
Bugetul este de 7000 lei (monitor are deja).

Mulțumesc.
 
Aș zice că răcirea cu apă, chiar și integrată, nu e chiar pentru ăia care nu știu să-și facă singuri un PC - pe termen lung am mai multă încredere într-un kil de metal cu heatpipes sudate, dar recunosc că e mai puțin bling.

În rest nu e foarte rău pentru un sistem de gaming. Presupun că "monitor are deja" înseamnă ceva 4K sau măcar Gsync 240Hz, că altfel sistemul e overkill.
 
Trebuie sa recunosc, nici Ryzen nu arata rau.
Cat despre cooler, initial pusesem un Noctua, dar am zis ca nu e suficient de "bling", iar asta pe apa va face carcasa sa para puțin mai aerisita.
 
Am comandat săptămâna trecuta un sistem cu Ryzen 7 2700X - ar trebui sa sosească mâine. Acum vad ca AMD au lansat Ryzen 7 3700X... :goofy:
FML!
 
Păi nu te uiți și tu la ce se mai întâmplă?

Bine, nu e clar când e și în stoc seria nouă, dar se vorbește de ea (cu date clare) de vreo 2 luni...
 
Si stocul e o problema dar si preturile de lansare cred io. :smile:

Ice, as zice sa stai relaxat, e bine ce-ai facut acolo.
 
3600x e in stoc la pc garage, ieftin ca braga. Am fost si eu cat pe ce sa iau vineri un 2700x si am aflat cu stupiditate sa apar astea gen 3, asa ca acum sper sa imi ajunga maine :smile:
 
Back
Top