Firma contructii de incredere/meseriasi priceputi si de incredere

Foxter

Membru Senior
Am nevoie de o firma de contructii sau de un meserias bun pt repararea unui perete exterior cu infiltratii de apa. Reparatia trebuie facuta al etajul 1 si 2 deci trebuie ori schela inalta ori alpinisti utilitari.

De asemenea mai trebuie sa repar si o infiltratie cu apa pe un perete care e vizavi de alt bloc la distanta mica (am inteles ca e posibil sa fie ceva gol de dilatare intre cele 2 blocuri) si accesul poate fi facut doar de pe acoperis deci trebuie cineva cu un foarte bun simt al echilibrului sau experienta in astfel de treburi.

Stie cineva o astfel de firma sau meserias(i) priceputi pt treburile de mai sus?

Daca stiti mai multe astfel de firme / meseriasi spune-ti, majoritatea firmelor cu care am incercat sa iau legatura erau foarte ocupate in acesta perioada a anului,.
 
Mai bine ziceai că ești în căutare de inorogi zburători roz, în general meseriaș priceput este un oximoron. Nu, nu doar în România.
 
Am instalatori buni. Am un montator de termopane (fost aprozarist) bun. Caut și eu ce vrei tu. :sad:
 
Nu exista asa ceva. Vinde apartamentul si cumpara altul, e mai simplu. Golul ala de dilatare de fapt e rost seismic si in general are cateva zeci de cm, nu prea incape un om acolo.
 
LOL am un amic care era supremaresef peste finantele unui mega trust de constructii. L-am rugat odata sa-mi recomande si mie un meserias serios si bun si mi-a replicat: "Niciodata nu ai sa gasesti asa ceva!"
 
Culmea e ca stiu o echipa minunata de mesteri, si nu glumesc. Dar chestia cu rostul ala e criminala ...

Nu mai zic ca daca e vorba de schela si alpinisti ar fi bine sa ai niste banuti cam multi. Tind sa-i dau dreptate lui LNT deoarece daca chestiile astea au inceput atunci buba e in alta parte si probabil trebuie reparata, altfel continua.
 
Daca stii, da-mi ceva date de contact, macar pt partea care e mai usor de rezolvat aia cu schela. Bani (in anumite limite) sunt disponibili. Cat despre partea cu rostul ala e veche de cel putin cativa ani si se repeta din cand in cand. Solutia vanzarii casei cade, s-au investit prea multi bani in casa aia ca sa fie vanduta.
 
Eu incercam sa iti sugerez sa rezolvi problema de la care se trag toate inainte sa te apuci sa repari. Altfel se repeta si banii sunt dati degeaba.
 
Back
Top