Filme, seriale, actori, popcorn

Originally posted by Sir BDD
- 8/10 interpretării actorilor
- 10/10 efectelor speciale şi regiei
- 9/10 povestirii, subiectului şi acţiunii filmului

PS: dacă mergeţi la cinema (acasă nu ai parte de aceleaşi senzaţii ca pe un ecran mare), "înarmaţi-vă" cu o pungă mare de floricele deoarece filmul durează peste 3 ore... dar pleci cu noi cunoştinţe despre adevărata faţă a Cruciadelor :wink:

Greseti amarnic. povestea merita un indulgent 3/10, e cea mai mare varza posibila

HabarNam, cavalerii teutoni erau germani, templierii, francezi :smile:
http://bestdiplomas.hit.bg/archive-hist/teuton.htm
 
Şi de ce îmi spui mie ? Eu ziceam că nu sunt aceeaşi mâncare de peşte.
Şi povestea probabil merită 3, pentru este vorba de o legendă „adevărată”, ştii tu, d-aia bazată pe fapte reale. :smile:
 
Hehehe... nu m-am gândit.
Operator binar de comparaţie (?!) care returnează adevărat pentru valori diferite ale celor doi operanzi...
 
Nu, aşa sunt ei. :biggrin:
Dar sunt de-ai noştri.
Rabbit, nu te-ai prins tu. Erau replici de la ultimul film văzut împreună. :hihi:
 
confirm:
1. koh este un film de 3/10, singurul lui merit discutabil fiind ca poate citesti cate ceva despre templieri ca de aflat din film nu afli mai nimic, iar povestea e varza (in conditiile in care Troia merita 2/10 si Gladiatorul 5/10)
2. != inseamna in c/c++ si alte limbaje de programare "diferit"

in alta ordine de idei.
vazut "Sideways". In romaneste "In vino veritas". Cea mai buna comedie la nu stiu ce festival. Un film foarte apreciat de critica. 8/10 pe imdb. Boring. Povestea unor luzeri care nu mi-au spus nimic. Excelent jucat, dar a inceput sa fie ceva mai alert de-abia pe la jumatate. Nu vorbesc de comic. Am ras o data maxim de doua ori. 5/10 dupa parerea mea.
Vazut "Love song for Bobby Long". Am mers la film mai mult de plictiseala. Recomandat ca "un fel de sidewas, doar ca mai prost". Va inchipuiti nerabdarea mea de a-l vedea. Si totusi. Un film despre doi luzeri (hehe). Si o pustoaica. Jucat excelent. Si de John Travolta, un actor care nu-mi place. Un film misto dupa parerea mea. De vazut. Are ceva de transmis. 6,8 pe IMDB. 8/10 dupa parerea mea.
:frown:
 
Numai filmele bune. Dar tu ce muzica asculti? Cati ani ai? Esti fata? De la mine din localitate?

Sorry, nu m-am putut abtine. Am scris si despre filme care mi-au placut. Chiar in postul anterior.
 
:smile:
era o gluma, nu o atitudine. Se pare ca nu prea buna.
Mi-a placut Love song..., mi-a placut Hero, mi-a placut Kill Bill.
Si multe altele
 
Cool Off. Luaţi o bere şi răcoriţi-vă... Ce-i cu posturile de mai sus? :biggrin:
În altă ordine de idei am văzut (în sfârşit) şi The Dreamers. Un film interesant dpdv al descoperirii sexualităţii la vârsta adolescenţei, revoluţia franceză pe fundal, un american la Paris, tipa cu sâni de nota 10 dar filmul primeşte de un mare 7 pt că deşi şi-a dorit să aducă ceva nou nu prea s-a diferenţiat cu mult de gloata ce se doreşte a fi ieşită din comun... (am înţeles că mai este un film la subiect dar de producţie spaniolă de data asta: Y tu mamá también aşa că aştept să-l văd pt a putea face o comparaţie).
 
The Machinist

Un Vanilla Sky cu final mai puţin pueril. Nu ştiu de ce nu i-am dat 10 şi am optat pentru 9. Poate pentru atmosfera e prea dezolantă şi apăsătoare, poate pentru că eroul slăbise prea mult şi prin asta îmi devenise antipatic.

Oricum, intră în Top 20-ul personal şi categoric e un film de văzut de cel puţin două ori.
 
Crash (cel din 1996) -un film vazut din greseala :tongue: (credeam ca e cel din 2004). Inceputul e interesant (primele 10 secunde), apoi m-am uitat intr-un acces de masochism.:yuk:
Motto-ul filmulu este "Love in the dying moments of the twentieth century." si, ei bine, chiar la asta se refera.
Nota: 2/10, cu indulgenta.
 
Back
Top