Filme, seriale, actori, popcorn

Primul sezon din True Detective. Bine scris, bine jucat.
Am inceput ieri pe la unu sa ma uit intr-o doara la el, am terminat pe la noua juma' seara. :biggrin:

Nu's ce sa zic de sezonul 2 si 3 ca vad ca-i cu alti actori. O sa incerc.
 
Doar atit din pacate.

PREACHER season 4 is in the works on AMC with the bonkers comic book series expected to return later this year.

Prin later inteleg ceva de genul dupa iunie-iulie (bazat pe anterioarele lansari cica).
 
True Detective - sezonul 2 si 3 sa nu ai prea mari asteptari. Sezonul 1 a ridicat mult stacheta, iar 2 si 3 sunt sub 1, dar merita vazute! Am senzatia ca sezoanele 2 si 3 au luat o turnura Fargo si cred ca s-ar fi potrivit mai bine acolo.
 
Da, dupa nșpe ani de la lansare am văzut si eu Gabriel. Da' nu mai pot sa mi-o scot pe Amitiel aia din minte. :biggrin: O fi de rău?
Iar Moloch ăla părea mai capabil, c'mon... :tongue:
 
Love, Death & Robots
Desene animate. Diferite ca stil de animatie. Diferite si episoadele care n-au legatura intre ele. Unele mai misto, altele OK-ish. Durata intre 6 si 15 minute.
Aseara am vazut 8 episoade si m-am culcat ca era ora de nani.
Cel putin interesant ca sa nu par entuziast. :biggrin:
 
Mi s-au părut descrescătoare dpdv al calității pe măsură ce sezonul a avansat. Păcat.
 
Am bifat si Captain Marvel - mi-a placut! 3D bun, (multe nave care vin din spate), umor +, coloana sonora+, efecte speciale+, distributie buna (Annete Bening, Jude Law, Samuel L. Jackson). Fiind un fel de prequel la Avengers nu explica multe, dar clarifica cateva aspecte.
Pentru fanii genului recomand +1 de vazut la cinema.
 
  • Like
Reactions: Neo
Eu l-am apreciat mai mult tehnic decît emoțional (compoziția, cel puțin, e deosebită), dar nu am rezistat mai mult de două sezoane. E același lucru cu a asculta tech metal - impresionant și foarte obositor.
 
  • Like
Reactions: Neo
Tehnic îl apreciez și eu, mai ales faptul că hacking-ul nu este "type random shit on the keyboard and open a gazillion windows so you hack even faster". Social engineering, dictionary attacks, actual real commands being put in the console -> I can watch this forever :biggrin:
 
Tehnic îl apreciez și eu, mai ales faptul că hacking-ul nu este "type random shit on the keyboard and open a gazillion windows so you hack even faster". Social engineering, dictionary attacks, actual real commands being put in the console -> I can watch this forever :biggrin:
Which explains why you like your avatar (Pussy Robot). :tongue:
 
  • Haha
Reactions: Neo
Back
Top