Filme, seriale, actori, popcorn

Păi de-aia iau rahaturile astea premii pe-afară, că se minunează lumea civilizată. Pentru noi e meh, că de-astea vedem toată ziua.
 
Nu a zis nimeni ca scenaristul ala are o imaginatie prea bogata. De fapt cred ca tot scenariul a fost un articol din Liberatea.
 
Eu le-aș fi zis Paraschiv și Haralambie. Ar fi adăugat tensiune în toate scenele în care trebuiau să se prezinte cuiva.
 
Eu imi faceam sperante de la filmul asta semi-romanesc, pana sa aflu ca-i ditamai scandalul pe tema asta, ca cica producatorul a refacut montajul schimband complet finalul, vreo 20 de minute or so, motiv pentru care regizorul si actorii din rolurile principale (Gerard Depardieu, Harvey Keitel si altii) au anuntat ca nu vor mai participa la promovarea lui si probabil vor fi si niste procese pe tema asta. Deci ei considera ca producatorul si-a batut joc de munca lor, iar asta e motiv suficient sa nu mai vreau sa-l vad. :mda:
 
Lăsați discuțiile filozofice și mereți la Iron Man 3, cam rulz filmul. Pe același ton vă recomand să evitați Oblivion ca pe ciumă.

Să dezvolt puțin.

Iron Man 3
- mai puțină acțiune decât în 1+2 combinate;
- mai multă dezvoltare a personajelor principale; evoluție; introspecție; umor fin cu carul;
- ceva ++ McGyver;
- te învață ce bine-i să-ți faci backup :biggrin:

Oblivion
- plot prost și copiat 90% după Moon, numai că are 2 fomei în film;
- Morgan Freeman e acolo ca să facă ce știe el mai bine, narează vreo 5 minute maxim în total și moare deamboulea;
- finalul este lacrimogen și retardat :biggrin:
 
Oblivion merge vazut o data, nu-i chiar asa de insuportabil. Plus ca le place femeilor, ca le atinge la sentiment.
 
Iron Man 3
- mai puțină acțiune decât în 1+2 combinate;
- mai multă dezvoltare a personajelor principale; evoluție; introspecție; umor fin cu carul;
- ceva ++ McGyver;
- te învață ce bine-i să-ți faci backup :biggrin:

Eu m-am dus sa vad Iron Man 3 tocmai pentru actiune si am ramas dezamagit, pe alocuri am gasit filmul chiar plictisitor.
 
Oblivion e atat de nou incat orice cautare de informatii, in afara de IMDB, returneaza "Oblivion cam uploaded yesterday"?
 
Nice! Abia astept sa il vad. Trailerul e un mare spoiler, daca ai citit cartea punctele esentiale sunt acolo.
 
Cartea e una dintre preferatele mele, sper să nu o strice. Oricum, parcă e vremea pentru o recitire, că oricum e subțire și într-o seară e gata :smile:.
 
Dead Man Down
Cu un Hugh Jackman poate s-ar fi ales ceva.
Aşa, singura realizare ar fi că nişte actori Hollywood-class trag cu nesaţ din ţigări pe marele ecran... şi uite-aşa s-au dus $300mil worth of anti-smoking campaign. :mda:
 
Back
Top