Filme, seriale, actori, popcorn

Da, ăsta e păstrat la colecție împreună cu Baraka. Ocazie cu care l-am descoperit pe Michael Stearns, cel care a făcut soundtrack-ul la Baraka, printre alte multe filme și documentare sonorizate de-a lungul a 40 de ani... Mai sunt și alte filme din colecția documentarelor IMAX care, pe un ecran mare și la rezoluție full HD, îți arată niște colțuri de lume cum probabil n-o să vezi vreodată cu proprii ochi.
 
Drive (2011) Concureaza serios cu cele 8.4 puncte pe IMDB la "Saptamana filmului fara imaginatie".
Nu pot povesti nimic pentru ca l-am vazut aseara si am uitat cum a fost.
 
Nu isi merita nota, dar mie mi s-a parut ok. Nu exceptional, nici prost, doar ok, eventual diferit.
 
De acord, nu e capodoperă, dar slab nu e în nici un caz. Cineva zicea că scenele alea în care el și tuta aia se uită unul la altul în tăcere sînt la limita dintre profunzime și „frate, mi-am uitat replicile”. :biggrin:
 
De acord, nu e capodoperă, dar slab nu e în nici un caz. Cineva zicea că scenele alea în care el și tuta aia se uită unul la altul în tăcere sînt la limita dintre profunzime și „frate, mi-am uitat replicile”. :biggrin:
Plus unu :smile: .

Johnny English Reborn (2011) N-am fost niciodata fan al comediilor cu Mr. Bean, insa de data asta Rowan Atkinson face un rol excelent. O comedie simpatica, cum nu m-am asteptat, cum n-am mai vazut cam de multicel din pacate.
 
Pe mine nu m-a încântat. Nu mi-au plăcut glumele cu tentă sexuală de la începutul filmului, nici obsesia lui pentru babe şi nici Phantom-ul, chiar dacă era ediţie specială (după ce că Phantom-ul are standard un motor cât casa, la cel din film i-au pus un motor cât blocu' doar ca să îl facă ultra mega giga terra super speshull). Boooooring! :biggrin:
 
M-am uitat aseară la Breaking In (sezonul întâi, 6 episoade de 30 de min). Mi s-a părut suficient de amuzant încât să regret că sezonul doi începe abia în primăvara lui 2012.

Ah, motivul pentru care l-am luat e ea. :biggrin:
 
Hustle - despre con artists și despre ce să te ferești. Funny as hell imo, but then again mie îmi place umorul englezesc.
 
Back
Top