Filme, seriale, actori, popcorn

Tocmai am vazut The Fall si il recomand calduros. Filmul are o idee originala, amestecul dintre realitate si fantezie este foarte bine facut, iar vizual este absolut superb. Din cate citesc pe aici a fost filmat in 26 de locatii din 18 tari. Loved it!
 
Văzut Limitless şi plăcut mult:hihi:.
Cam ciudată nota de pe imdb. Doar 7.3 WTH ?:what:
Impresionat de faza în care Eddie bea sângele cămătarului pentru a scăpa din acea life threatening situation. :biggrin: Iar finalul apare colac peste pupăză atunci când crezi că acţiunea e în toi. Nici Robert De Niro n-a jucat rău :tongue:
Holy f:biggrin:cking shit! La mine intra usor in top 3 worst. Actorii joaca ingrozitor de prost (De Niro mai spala rusinea), regia e praf (cum puii mei sa lasi actorii sa joace atat de prost e beyond me), iar scenariul (ma rog, adaptarea dupa carte, daca am inteles eu bine) e plin de clisee penibile. Pacat de idee...
 
Ai niste standarde imposibile, tu ai mai vazut vreun film bun dupa sistemul tau de notare in ultimul deceniu ? Daca da, care-i ala ? :biggrin:
 
Big Fish cu Ewan McGregor. Foarte frumos film - drama/fantezie, in mare parte spus ca o poveste, nu vreau sa dau vreun spoiler, dar merita vazut daca va place genul.
 
Coach Carter
La un liceu de cacao apare Samuel L. Jackson si ii face super tari la baschet dar si la invatatura.

Legendary
John Cena isi umfla muschii si antreneaza pe frati-su la lupte. Ala micu' ia locul 2 evident, deoarece Samuel L. Jackson nu era disponibil, juca in celalalt film.
 
Jackie Brownhttp://www.imdb.com/title/tt0119396/

Parca primul film al lui Tarantino, exemplu de regie, scenariu si coloana sonora. L-am revazut acum pentru a patra oara, cred. :biggrin:

LE: Samuel L Jackson foloseste expresia "repugnant sh:biggrin:t" si in Jackie Brwon, si in Pulp Fiction, desi joaca doua personaje diferite. Cred c-o are-n sange. :biggrin:
 
Jackie Brown e a 3-lea film a lui Tarantino, dupa Reservoir Dogs si Pulp Fiction.
 
Ala a fost fail din nastere. Au incercat o abordare asiatico/manga/anime/hentai/trendy/nisa pentru un brand vestic, american, patriotic, etc.
 
Găsesc suspect de suspect că n-a menționat nimeni pînă acum faptul că Peter Jackson lucrează la The Hobbit: An Unexpected Journey și The Hobbit: There and Back Again, ce urmează a fi lansate la sfîrșitul lui 2012 și, respectiv, 2013. Vor fi filmate back-to-back, ca și TLotR.
Vor reveni Ian McKellen (Gandalf), Orlando Bloom (Legolas), Hugo Weaving (Elrond), Cate Blanchett (Galadriel), Elijah Wood (Frodo), Andy Serkis (Gollum), Christopher Lee (Saruman) din TLotR, cărora li se vor alătura Martin Freeman (Bilbo) - Dr. Watson din Sherlock, Benedict Cumberbatch (Smaug și Sauron) - Sherlock Holmes din Sherlock (tare sau ce?) și Evangeline Lilly :smile:love:smile:.
 
Back
Top