Filme, seriale, actori, popcorn

...sau ca maneaua, atinge partea aia primitivă, făcută să se excite, nu să gândească :tongue:

Asta e definiția muzicii din câte știu, întâi atinge parte primitivă care excită și abia apoi partea care gândește. Bine, dacă melodia e bună ajunge până acolo altfel rămâne doar la partea primitivă și piere repede din peisaj.
 
War, placerile sint de multe feluri. Maneaua nu ma deranjeaza prin muzica (acolo unde e) ci prin cuvintele de multe ori penale, prin lipsa de originalitate si de craftmanship.
Sexul (as in doing it, not fantasies) nu. Nici mincarea buna sau rollercoaster-ele.
 
Asta e definiția muzicii din câte știu, întâi atinge parte primitivă care excită și abia apoi partea care gândește. Bine, dacă melodia e bună ajunge până acolo altfel rămâne doar la partea primitivă și piere repede din peisaj.

Ăăă, I beg to differ. Da' asta e altă discuţie :smile:
Eniuei, eu n-am văzut filmul, comentam doar pe baza interpretărilor participanţilor la topic, so... zic pas pe moment :smile:
 
Kick ass: un film care iti aduce aminte de visurile copilariei. O poveste copilaroasa, scene extrem de trase de par, dar...o compilatie foarte buna de efecte speciale, muzica si naratiune. Si are si un final cu morala.
 
My better half m-a rugat să îi caut filmele de mai jos. Nu le-am găsit.
Are cineva idee pe unde se pot găsi filmele de mai jos? Le aveţi? Le găsiţi pe undeva? AVeţi amici care le au? Amici de-ai amicilor, poate? :smile:

1. Baran, 2001, drama, Iran
2. Gabbeh, 1996, drama, Iran
3. Kandahar, 2001, drama, Iran
4. The Color of Paradise - Rang-e khoda, 1999, drama, Iran
5. Children of Heaven - Bacheha-Ye Aseman, 1997, drama, Iran
6. The White Balloon (1995)
 
Mulţumesc; am găsit pe Demonoid 5 din 6, acuma să vedem dacă şi vin.
Eu sunt praf la diacritice. Un mesaj privat cu ce înseamnă SC şi TPB se poate? :smile:
 
Acronime, la alea mă gândeam, da' eram multitasking în momentul ăla, explicam cuiva cum e cu diacriticele şi-am încurcat... tigăile :smile:
Nah, nu am nevoie de (încă) un tracker doar pentru un film, dă-i pace. Dacă nu vin astea, atunci mă mai gândesc :smile:
Mulţumesc de ofertă!
 
Pentru cei carora li se pare ca nu inteleg tinerii din ziua de azi, de recomand Kidulthood.
E despre agresiune, bande, viata de cartier, droguri, crime, sinucidere, bataie, prostitutie, razbunare, etc. Toate la 15 ani.
 
Aici ai dat-o în bară. Dacă în '95 te uitai la un film despre pericolele legate de vârsta de 15 ani de atunci, te-ar fi ajutat legat de copilul tău în 2010?
 
Cred ca daca nu-ti amintesti si nu ti-ai inteles copilaria, te uiti la filme doar in scop artistic si atat.
 
Cred ca daca nu te uiti bine in jurul tau si daca nu intelegi, iti amintesti copilaria degeaba.
Omul a recomandat un film. Poate merita vazut chiar daca ai sau nu experienta "din spatele blocului".
 
Back
Top