1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Filme, seriale, actori, popcorn

Discussion in 'Hobby-uri, artă, cultură, știință' started by Pisoi, Aug 6, 2004.

1. Neo

Neo Motan agresif

2. bogdan192

bogdan192 Membru Senior

Vazut si eu Attack the block. Nu placut extrem de mult.

Apropos de comedii britanice, s-o scris pe aci de Shaun of the dead? Mie mi-a placut.

3. whiskas

whiskas Chronic suicidal

Fain rău ăla, l-am văzut și eu mai demult. :smile:

4. Spawn

Spawn Membru Senior

Nu e în categoria filme, dar BBC - Planet Earth m-a spulberat. De departe cel mai bun documentar (de fapt serie, că sunt 11) pe care l-am văzut. Beton, amazing, life-changing şi tot ce vreţi voi... Da. 9.7/10 pe IMDB, dacă mai contează.

5. puterfixer

puterfixer Administrator

Da, ăsta e păstrat la colecție împreună cu Baraka. Ocazie cu care l-am descoperit pe Michael Stearns, cel care a făcut soundtrack-ul la Baraka, printre alte multe filme și documentare sonorizate de-a lungul a 40 de ani... Mai sunt și alte filme din colecția documentarelor IMAX care, pe un ecran mare și la rezoluție full HD, îți arată niște colțuri de lume cum probabil n-o să vezi vreodată cu proprii ochi.

6. SCViper

SCViper Membru Senior

In aceeasi categorie intra si Life, care m-a spulberat aproape la fel de mult ca si Planet Earth. Enjoy :smile:

7. radul

radul Membru Senior

Home 2009 e the best! :smile:
    Cred ca este de prisos sa mentionez că trebuie văzut in HD!

8. Velkan

Velkan Moderator

9. spooky51

spooky51 Obi-Wan Kenobi's cousin

Drive (2011) Concureaza serios cu cele 8.4 puncte pe IMDB la "Saptamana filmului fara imaginatie".
    Nu pot povesti nimic pentru ca l-am vazut aseara si am uitat cum a fost.

10. SCViper

SCViper Membru Senior

Nu isi merita nota, dar mie mi s-a parut ok. Nu exceptional, nici prost, doar ok, eventual diferit.

11. Velkan

Velkan Moderator

De acord, nu e capodoperă, dar slab nu e în nici un caz. Cineva zicea că scenele alea în care el și tuta aia se uită unul la altul în tăcere sînt la limita dintre profunzime și „frate, mi-am uitat replicile”. :biggrin:

12. Sergent Rico

Sergent Rico Membru

Plus, şi coloana sonoră e reuşită. Părerea mea &#153

13. SCViper

SCViper Membru Senior

Spot on! :biggrin:

14. spooky51

Plus unu :smile: .

Johnny English Reborn (2011) N-am fost niciodata fan al comediilor cu Mr. Bean, insa de data asta Rowan Atkinson face un rol excelent. O comedie simpatica, cum nu m-am asteptat, cum n-am mai vazut cam de multicel din pacate.

15. Sergent Rico

Sergent Rico Membru

Pe mine nu m-a încântat. Nu mi-au plăcut glumele cu tentă sexuală de la începutul filmului, nici obsesia lui pentru babe şi nici Phantom-ul, chiar dacă era ediţie specială (după ce că Phantom-ul are standard un motor cât casa, la cel din film i-au pus un motor cât blocu' doar ca să îl facă ultra mega giga terra super speshull). Boooooring! :biggrin:

16. spooky51

Tikhaya zastava (2011)
    Film de razboi rusesc, nu am vazut nimic la fel de bun in afara de Black Hawk Down.

17. bogdan192

bogdan192 Membru Senior

Infestation Sperat sa fie funny din trailer. Nu a fost funny. Injurat printre dinti si mai pus odata cateva episoade din Generation Kill si Terminator 2.

L.E: Generation kill moments:

Last edited by a moderator: Aug 12, 2014
  18. spooky51

19. jarod

jarod Super Moderator

M-am uitat aseară la Breaking In (sezonul întâi, 6 episoade de 30 de min). Mi s-a părut suficient de amuzant încât să regret că sezonul doi începe abia în primăvara lui 2012.

Ah, motivul pentru care l-am luat e ea. :biggrin:

20. Neo

Neo Motan agresif

Hustle - despre con artists și despre ce să te ferești. Funny as hell imo, but then again mie îmi place umorul englezesc.