1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Filme, seriale, actori, popcorn

Discussion in 'Hobby-uri, artă, cultură, știință' started by Pisoi, Aug 6, 2004.

1. Marius '95

Marius '95 Membru Senior

Cat mai costa inchiriatul unui DVD?

2. Neo

Neo Motan agresif

Bad internet connection is bad. :biggrin:

3. puterfixer

puterfixer Administrator

Neah... Pentru 27 de lei ca să închiriezi 3 DVD-uri și un al patrulea gratis nu merită bătaia de cap cu riscul piratării.

4. Marius '95

Marius '95 Membru Senior

Pai intentia mea era sa... sa... Offf, ca nu pot spune in sectiunea publica ce vroiam sa fac! :biggrin:

5. war4peace

war4peace Membru Senior

Eu am descoperit că în ultima vreme (cca 2 ani) mai orice DVD e ori unplayable, ori parţial playable într-o unitate optică de PC. Combinaţia unitate proastă (nu una anume, ci toate) + disc prost/zgâriat (nu unul anume, ci toate) e ucigătoare pentru vizionatul pe PC. Paradoxal, aceleaşi discuri par a funcţiona flawless într-un DVD Player standalone (go figure!). CUm eu n-am, nu mai închiriez. Deci, Marius, nici pentru ce voiai tu să faci nu se pretează :smile:

6. Marius '95

Marius '95 Membru Senior

De unde stii ca unitatea mea este mai noua de 2 ani? Te asigur ca nu e! :biggrin:

7. war4peace

war4peace Membru Senior

Felicitări, dar discurile sunt mai noi de doi ani, deci jumătate din problemă o să o ai. De doi ani am văzut eu problema, nu neapărat pe players mai noi de doi ani :smile:
    Şi încă ceva: am eu impresia că un DVD-player standalone nu turează DVD-urile ca o unitate PC (nu ştiu, dau şi eu cu presupusul); aşa că e mai bine pregătită să le citească încet, dar bine dacă sunt zgâriate/strâmbe/ambele :smile:
    Atenţie mare la planaritatea discului nowadays...

8. Sergent Rico

Sergent Rico Membru

Eu am păţit ca DVD-RW să nu îmi citească unele dvd-uri pe Windows XP dar pe Windows 7 or mers fără probleme. E vorba de seria Brigada Diverse (Filmele Adevarul). Am un ASUS de vreo un an jumate. Nu ştiu exact modelul, e ceva cu Lightscribe 20x.

9. Velkan

Velkan Moderator

Din motive de neexplicat am văzut Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007). Cred că e primul pe care îl văd cap-coadă (dacă o mai fi fost vreunul - poate chiar ăsta?, a fost atît de bun încît l-am uitat) și mi s-a părut lung și plictisitor, cu efecte mediocre și scene de acțiune sforăitoare. Problema seriei, dpmdv, e că încearcă să construiască pe o idee mult prea copilăroasă, și oricît ar vrea să-l facă întunecat și să creeze tensiune, în momentul în care a scos ăla bagheta de dirijor și a început să recite rețete de prăjituri zburînd pe mătură, s-a tăiat tot. Poate am eu o problemă prin faptul că am trecut de 12 ani.

PS: N-am văzut colecție de actori mai respingători fizic ca ăștia nicăieri. Parcă i-ar fi luat pe toți din Scoția. :goofy:

10. SCViper

SCViper Membru Senior

Wow, nu credeam ca o sa scrie cineva atat de frumos toate gandurile mele despre Harry Potter. Am o singura mentiune insa, Hermione is hot :smile:.

11. whiskas

whiskas Chronic suicidal

Word! :biggrin:

12. dreamer

dreamer Little Devil

Nu mai e minora? :goofy:

13. whiskas

whiskas Chronic suicidal

De la 16 e consensual. :tongue:

14. Velkan

Velkan Moderator

Are 20.

15. bogdan192

bogdan192 Membru Senior

Dudes, voua chiar va place slabiciunea aia?

16. JustIn

JustIn Membru Senior

O poza mai lunga n-ai? Lasa-ne sa ne facem singuri o parere...

17. Marius '95

Marius '95 Membru Senior

In film arata mai bine. Oricum, totul fiind fictiune, nu prea conteaza cum arata in realitate.

18. war4peace

war4peace Membru Senior

Corect; we can only dream...

19. SCViper

SCViper Membru Senior

Ai gasit si tu poza cea mai urata :smile:. Nu-mi plac slabanoagele, dar Hermione imi place :biggrin:.

20. Sergent Rico

Sergent Rico Membru

Exacly! :biggrin: Şi câte am înţeles tipa are şi un pic de neuron deci Jackpot! Drooling away boys!