1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Filme, seriale, actori, popcorn

Discussion in 'Hobby-uri, artă, cultură, știință' started by Pisoi, Aug 6, 2004.

1. Sibelius

Sibelius Membru Senior

2. hulubei

hulubei questionable intruder

Velkan, nu as prea compara Banlieue cu Crank. Mi se par pur si simplu prea diferite ca punere in practica desi ideea de baza e una singura "agitatie pana obosesti chiar tu in fotoliu".

3. Velkan

Velkan Moderator

La ideea de bază m-am referit. :smile:

4. Thor

Thor Membru Senior

Am vazut si eu cele doua filme din seria "Banlieue 13". Trecand peste usorul disconfort cauzat de limba franceza, care nu imi e familiara in colana sonora a filmelor la care ma uit de obicei (blame Hollywood for that) si scenariile subtirele si previzibile, peliculele mi-au placut.

Cel putin cascadoriile si secventele de actiune sunt foarte antrenante. In plus mi-a placut constrastul fata de filmele americane care abunda de explozii. Cred ca o sa revad si Leon pentru cascadoriile cu masini. :biggrin:

5. Marius '95

Marius '95 Membru Senior

Nu stiu sa existe vreo cascadorie cu masini in Leon. Poate ai vrut sa zici Ronin.

6. war4peace

war4peace Membru Senior

Exact aia mă întrebam şi eu. Săracul asasin izolat, atâta îi mai trebuia, cascadorii cu maşini :smile:

7. Thor

Thor Membru Senior

Detalii.... (bune amandoua, oricum).

8. hulubei

hulubei questionable intruder

Atunci sa nu uiti sa (re)vezi si Doberman. Si daca e vorba musai de masini si doar masini, macar primul film din seria Taxi.

9. IceCub

IceCub Membru Senior

Ca tot e vorba de televiziune si masini:

TOP GEAR filmează în România.
    :tongue:

Si de la iRealitatea.

Last edited: Sep 16, 2009
  10. Thor

Thor Membru Senior

Hmmm, TF e cam batut la fund de drumul prin Pasul Stelvio. Cineva are imaginatie bogata si aude chestii. Deci intra la categoria SF.

11. Velkan

Velkan Moderator

Am văzut şi Banlieue 13 - Ultimatum (2009) şi, aşa cum mă aşteptam, e mai slab ca primul. Antrenant, dar mai slab.

Tom-Yum-Goong (2005): Just watch this! :bravo:

Scenariul e varză, dar cui îi pasă? Am avut tot filmul un rînjet tîmp pe faţă. :biggrin:

12. Christinne

Christinne Membru

If only

Un film romantic, care mi-a plăcut foarte mult, dar văzut de mult, este If only(2004)

Mi-a plăcut și seria Cube.

13. AdrianB1

AdrianB1 Membru Senior

Opinii noi, titluri noi, bun venit pe-aici.

14. Christinne

Christinne Membru

O să revin cu mai multe titluri când mi le amintesc, și mai noi :biggrin:

Mersi de urări.

Apropo, dacă am văzut un film și nu mai știu cum se numește, pot să întreb aici? Există un alt topic pentru așa ceva și nu am văzut eu?

15. AdrianB1

AdrianB1 Membru Senior

Poți. Poate nu știm ce film e, dar nu strică.

16. Velkan

Velkan Moderator

17. Thor

Thor Membru Senior

I Love You, Beth Cooper - o comedie cu adolescenti destul de tampita, ma mir ca am rezistat pana la sfarsit. Se remarca un profil nud al lui Hayden Panettiere, care mi-a facut o impresie buna in Heroes, dar incep sa ma razgandesc.

18. IceCub

IceCub Membru Senior

Surrogates (inca) nu l-am vazut, dar va pot spune ca District 9 suge si mai tare. :rolleyes:

19. Mistral

Mistral Alien

District 9 e excelent.

20. IceCub

IceCub Membru Senior

Pentru fanii Stargate:

David Hewlett (interpretul rolului Rodney McKay din Stargate Atlantis) se afla in Romania (Bucuresti) pentru filmarile la "The Whistleblower".

O chestie interesanta este faptul ca pe IMDB au aparut detalii despre Stargate Extinction (film ce doreste a finaliza seria Stargate Atlantis terminata subit). David Hewlett se arata indignat astazi pe pagina sa de Tweeter cu privire la faptul a ca fost "distribuit" in acest film, cu toate ca nu a stabilit nimic concret cu producatorii.