Filme, seriale, actori, popcorn

spooky51

Obi-Wan Kenobi's cousin
Rambo: Last Blood (2019)

Un adevarat film-capodopera 2019. Stallone in rolul lui Rambo, un veteran care a renuntat la steroizi, enervat de hemoroizi. Actiune greu de urmarit. Rambo e prieten cu mama la fata, fata se duce sa-l cunoasca pe tata, vecinii lui tata violeaza pe fata.
Rambo, deja enervat de hemoroizi, pune mana pe tot felul de obiecte si incepe sa hacuiasca la baietii rai intr-o veselie, cat tine bugetul de vopsea rosie din California. Isi face prin curte o gramade de capcane, se duce sa-i enerveze pe baietii rai care vin dupa el, iar acolo ii asteapta lemne cu cuie infipte in ele, grenade si mine Claymore, Rambo cu arcul. John Wick? Gay.

Olivian Breda

Internet marketer
Am văzut "Ford v. Ferarri" https://www.imdb.com/title/tt1950186/
Câteva idei:
- La multe lucruri și-au propus să fie diferiți de dragul de a fi diferiți; "Toată lumea face așa? Noi facem altfel"; interesant, dar un pic ciudat;
- Au exagerat unele emoții, dar era plăcut de urmăit
- Mi-au dat o idee despre lumea corporatistă, mi s-au părut interesante paralelele "Freelancer/antreprenor vs. Lumea corporatistă"; o idee interesantă; m-a pus pe gânduri despre asta;
- M-a ținut antent, a fost entertaining; nu extraordinar, dar plăcut de privit;
- Nu au mers pe idei geniale, ruputuri de scenariu, totul nou; dimpotrivă, au făcut totul să fie cât mai banal, și lucrurile s-au rezolvat prin insistență; "Nu merge ceva? Nu venim cu o soluție nouă, ci insistăm până rezolvăm"; cu toate astea, a fost plăcut de privit;
- A fost o scenă în care presiunea era intensă - cea cu schimbul de ulei; așteptai să se rezolve cumva;
- Mi-am dat seama uitându-mă la film că nu mai suport pauzele în video / audio de la TV / radio; o reclamă, chiar dacă nu e blocată de AdBlocker, de pe un site de știri, te obișnuiești să o ocolești rapid; la un film / audio prin media "clasice" e mai greu cu pauzele de publicitate; dar să îmi pierd atenția câteva minute de la mesajul principal mi se pare foarte enervant; cred că e o oboseală în urma informațiilor pe care le consum.

Concluzie? Un film de nota 9 / 10. Nu extraordinar, dar bun.

Top Bottom