Filme, seriale, actori, popcorn

burebista

Manic Miner
Sugar daddy
Is la al treilea episod din Cernobil si n-am ce sa-i reprosesz decit lipsa dialogurilor in rusa.

The Enemy Within. O ciorbita calduta cu FBI, CIA, teroristul rus, tradatorul american si alte alea. Nu e rau da' nici ceva la care sa te uiti musai.

Catch-22. Parca filmul mi-a placut mai mult acu' tspe ani cind l-am vazut. Nu e rau nici serialul dar odata vazut MASH nu prea mai ai cum sa vibrezi la altceva. :smile:

radul

Membru Senior
Sugar daddy
Nu e film, nu e serial, dar daca aveti ceva timp va recomand F1 drive to survive . Varianta 4K de pe Netflix e foarte faina, de celelate surse nu stiu sa va spun .
Eu nu sunt pasionat de subiect absolut deloc, ma uitam la curse acum ceva zeci de ani in urma, dar chiar si asa, am devorat primul sezon in 3 zile.

• Like
Reactions: Neo

lai

meh
Nu doar pe voi (noi) bosorogii a prins serialu'. Il lauda si astia mai tineri (sub 30) de pe la mine de pe plantatie. Eu inca n-am ajuns sa-l vad, o sa incerc zilele astea.
M-am apucat insa de uitat la Barry, tot pe H2O. Imi place ca e sec, aduce mai degraba cu un film/serial britanic, decat cu o chestie facuta de americani.

radul

Membru Senior
Sugar daddy
Fi -miu cls a 8-a, rezumat la ep 1 Cernobil :
"A explodat reactorulul, ba n-a explodat, ba da, dar nu are cum, reactoarele nu explodeaza, e imposibil, nivelul de radiatii e mic, cat e, e sub 30, deci nu a explodat, nu are cum sa explodeze, Vasili..."

Neo

Motan agresif
Sugar daddy
Fi -miu cls a 8-a, rezumat la ep 1 Cernobil :
"A explodat reactorulul, ba n-a explodat, ba da, dar nu are cum, reactoarele nu explodeaza, e imposibil, nivelul de radiatii e mic, cat e, e sub 30, deci nu a explodat, nu are cum sa explodeze, Vasili..."
One ping only.

Velkan

Moderator
Recomand și eu Chernobyl. Jared Harris și Stellan Skarsgård sînt foarte buni, iar atmosfera aia apăsătoare industrial-comunistă e de mare efect - scena cu cei trei scafandri e cea mai horror chestie pe care am văzut-o în ultima vreme (exceptînd sezonul 8 din GoT, dar din alte motive :goofy:).

L-am văzut și am fost foarte plăcut surprins. Nu-i dau notă, îl las să se mai așeze :biggrin:
S-a așezat.

burebista

Manic Miner
Sugar daddy
Cum sunt io defazat ca de obicei cu serialele m-am apucat de Deadwood.
La inceput a mers mai greut dar acu' m-a prins. E un western misto, fara pir-poc in stinga si-n dreapta, e axat mai mult pe viata de zi cu zi intr-un satuc d'ala de pioneri.

Am vazut si un sezon din Rome. E Ok-ish da' totusi habar n-am de ce are nota aia pe imdb.

M-am apucat si de primul episod din City on a Hill care pare promitator.

Top Bottom