Filme, seriale, actori, popcorn

Neo

Motan agresif
Sugar daddy
Fix asta ziceam și eu, eu nu-i pot găsi nod în papură la modul notei de pe IMDB sau mai rău, scorul de 44 pe Metacritic. Cred că pur și simplu unii oameni sunt căzuți în cap grav și au luat un film de popcorn + aventură + world building ca pe următorul LOTR, dar numai că steampunk.

:frown:

Fred

Membru Senior
Nu am vazut filmul, dar la modul general in ultimii ani a fost inundatie de filme gen Marvel care erau pentru copii mici si care au ajuns pentru copii mari. Am un coleg care are 32 de ani, nevasta si 2 copii si e fanatic cu filme din astea (Guardians of the Galaxy e filmul lui preferat, parca) si toata lumea il trateaza ca pe un copil mare, inclusiv profesional (a fost sarit de la promovari, dupa vreo 5 ani in companie e tot pe postul entry level pe care a intrat). Se plange ca sta prost cu banii, dar ii cheltuie pe piese de calculator cu RGB si isi ocupa timpul cu filme de copii.

Last edited:

Marius '95

Membru Senior
Sugar daddy
M-am dus azi la cinema si am dat banii pe Cpt. Marvel si Shazam. Cpt. e decent, dar Shazam... mai bine il piratam.

Neo

Motan agresif
Sugar daddy
Nu am vazut filmul, dar la modul general in ultimii ani a fost inundatie de filme gen Marvel care erau pentru copii mici si care au ajuns pentru copii mari. Am un coleg care are 32 de ani, nevasta si 2 copii si e fanatic cu filme din astea (Guardians of the Galaxy e filmul lui preferat, parca) si toata lumea il trateaza ca pe un copil mare, inclusiv profesional (a fost sarit de la promovari, dupa vreo 5 ani in companie e tot pe postul entry level pe care a intrat). Se plange ca sta prost cu banii, dar ii cheltuie pe piese de calculator cu RGB si isi ocupa timpul cu filme de copii.
De-asta îmi place să-mi etalez autismul doar online și doar sub pseudonime :smile:

puterfixer

Administrator
Sugar daddy
Tocmai am văzut primele două episoade din House of Cards. Mișto, posibil să mă uit mai departe.

Cu Mr. Robot am ajuns la sezonul 2, deja e cam meh dar ce să și faci cât lucrezi de acasă.

Legat de Endgame, am o întrebare: pot să sper că va fi sfârșitul seriei de filme cu supereroi amestecați și ne lasă-n pace dup-aia, sau vor persevera?

Neo

Motan agresif
Sugar daddy
House of Cards imo s-a stricat nasol după un anumit set de alegeri - mă rog, a devenit plictisitor imho.

Mr. Robot am cam clacat, la fel cum m-am săturat să citesc despre anxietate, depresie și BPD pe Reddit am lăsat-o moartă și cu serialul ăsta.

Endgame va fi într-adevăr finalul unei serii, dar probabil o să urmeze New Avengers șamd. Pentru mine, cel puțin, nu prea mă încântă. Mie mi-au plăcut Avengers aproape strict pentru că primul a fost Iron Man 4 și al doilea Iron Man 4.5 cu ceva chestii amestecate pe-acolo. Downey o să fie aproapre imposibil de înlocuit imo, la fel cum și Jackman este Wolverine :smile:

radul

Membru Senior
Sugar daddy
Se spune ca Marvel va paria pe seria "Eternals" care si astia la randul lor sunt buni si rai si de aici o sa iasa iar cu caft!
Cred ca intreaga franciza se va reinnoi, cu ceva aparitii episodice ale personajelor vechi.

When the Celestials visited Earth five million years ago and performed genetic experiments on early proto-humanity, they created two divergent races: the long-lived Eternals, and the genetically unstable and monstrously grotesque Deviants. These experiments also led to the capacity for super-powered mutations in humans. They also performed this experiment on other planets (such as the Kree and Skrull homeworlds) with similar results.

• Like
Reactions: Neo

Neo

Motan agresif
Sugar daddy
Eh, Celestials nu știu cât succes or să aibă. Marvel a avut succes cu filmele pentru că au prezentat progresia personajelor, care sunt foarte relatable. Who can relate to living planets? :smile:

radul

Membru Senior
Sugar daddy
Pai deja i-au introdus in poveste! Ego, tatal lui Peter Quill aka Star Lord e Celest si eu cred ca P. Quill e Etern sau ma rog, pe jumatate. Si sigur mai exista si alte elemente subtile introduse in filmele actuale (Marvel sunt maestri la faza asta) care sa pregateasca seria. Si sa nu uitam ca-s masina de facut bani, nu-si permit sa se "raceasca" seria, pacat de recordurile de miliarde/film de pana acum.

Dar s-a vazut si la case mai mari (Starwars) cum au festelit-o!

Oricum pentru ce am primit pana acum, THANK YOU Stan!

• Like
Reactions: Neo

burebista

Manic Miner
Sugar daddy
^^ M-am uitat la film a fost OK. Probabil ca eram dezamagit ca toata lumea daca citeam carti dar n-a fost cazul.

Replicas. Timp pierdut. Macar alunele au fost bune. :biggrin:

Arctic. Nu prea-s fan filme cu un singur actor, dar celor care le plac filmele gen survival poate gusta ceva si din asta. Alunele au fost bune in schimb. :biggrin:
Macar peisajele glaciare din Islanda au fost frumoase.

Top Bottom