Filme, seriale, actori, popcorn

Mai vad si sezonul 2 din American Gods ca tocma' ce-a inceput si ala.
Billions sezonul 4 a inceput si el.
Am vazut sezonul 1 din The OA, sezonul 2 il las pe mai tirziu ca inca ma doare capu'.

Si la spartul tirgului m-am apucat si de GoT. Is pe la mijlocul sezonului 3 deocamdata.
 
E ciudat. N-as putea zice ca mi-a placut, dar nici displacut. Totusi avea ceva care ma facea sa mai vad un episod. Si inca unul... :biggrin:
Si inca nu-s dumirit ce se intimpla acolo. Poate S2 mai baga o raza de lumina ceva.
 
Cum e OA? Am vazut primele episoade si am abandonat, ca nu se intampla nimic pe-acolo.
Weird. Viața e prea scurtă ca să o risipesc pe asemenea tâmpenii. Prefer să citesc o carte bună, sau să mă uit la o zeamă de spălat pe creier gen Orville.
 
Am fost la Shazam! aseară. Este cred cel mai bun film DC de până acum, ceea ce este absolut aberant. Pe de altă parte, este personajul care este mai puternic decât Superman, deci mno.

Foarte fun, bit cringey dar până la urmă este un film cu copii. Când îți aduci aminte de asta, devine chiar foarte bun. Este un film despre abandon, regăsirea familiei, ce înseamnă un părinte adevărat, găsirea responsabilității și totul este văzut prin prisma unui copil de 14 ani.

Serios, chiar a fost bun. Și foarte amuzant, nu emo cu lama. Iar finalul... excelent.
 
Având în vedere că deja am făcut două rezervări :biggrin:

13697
 
La 2 zile. Ambele rezervări sunt IMAX 3D. :smile:

Având în vedere că am văzut Captain Marvel de trei ori, probabil şi ăsta o să aibă aceeași soartă sau mai rău


 
Pai ziceai ca ai facut deja 2 rezervari, de-aia te intrebam daca le-ai luat la spectacole succesive sau nu.
 
Noutati despre Preacher domnu' cuarc. :tongue:

- va fi ultimul sezon
- va incepe pe 4 august

Intre timp aseara am terminat GoT (7 sezoane in fo' 2 saptamini) asa ca sunt pregatit pentru luni. :biggrin:
Acu' (din cauza maratonului cu GoT) mai am de recuperat doua episoade din American Gods si unul din Happy.
 
Am vizionat Mortal Engines (2018). Ce m-a frapat a fost nota extrem de mică pe IMDB. Imo filmul este chiar bun ca o "primă parte", efectele speciale sunt la fix, iar povestea este faină de tot. Jocul actorilor este ok spre bun, desfășurarea acțiunii este satisfăcătoare - până la urmă, partea de world building este importantă și sincer a fost făcută destul de bine pentru un film de doar 2h... Habar nu am, ce probleme are filmul pentru 44 scor pe Metacritic? Având în vedere că este clar primul film dintr-o serie?

People are weird.
 
Bănuiesc că dintre cele două rezervări pentru Endgame, una e de fapt biletul către planeta unde lumea merge la cinema ca la bibliotecă.
Altfel, lista aia cu reguli e absolut comică. Și puțin prea dramatică, avînd în vedere că e totuși Endgame. :biggrin:
 
Bănuiesc că dintre cele două rezervări pentru Endgame, una e de fapt biletul către planeta unde lumea merge la cinema ca la bibliotecă.
Altfel, lista aia cu reguli e absolut comică. Și puțin prea dramatică, avînd în vedere că e totuși Endgame. :biggrin:
Pe aici nu prea sunt boschetari la cinematograf, chiar este foarte liniște în general și oricum Dolby Atmos în IMAX este efectiv silencing everything :biggrin:

Also, the list is supposed to be funny and dramatical :smile:
 
Back
Top