Filme, seriale, actori, popcorn

Aaa, centura e poligonul ala pe care intri cand faci dreapta, cum vii de la Bucuresti. Cred ca am intors masina dupa 50m. Dar asta era acum vreo zece ani. :biggrin:
 
Eu sunt convins ca o sa faca si S4 ca e prea simpatic serialul.

Ieri am terminat si Ray Donovan. 5 sezoane x 12 episoade. Mi-a placut (mai putin sezonul 5 unde o cam lalaie da-si revine de pe la episodul 8/9).
Happy a fost fun pentru mine. Umor negru gen Sin City, batai gen Kill Bill plus inorogul albastru inaripat au fost o reteta cistigatoare. :smile:
 
Ce-am mai vizionat intre timp.

Film.
The Laws of Thermodynamics. Nu e fo' capodopera da' mi-a smuls un zimbet si cite o sprinceana ridicata la aplicarea legilor termodinamicii in viata de zi cu zi.

Seriale.
Firefly. SF. Am vazut 5 episoade. Nu m-a convins. Cowboys in spatiu.
Fauda. Pentru fanii Homeland. Daca pot suporta un film non-american despre conflicul isreliano-palestinian.
American Gods. Cireasa de pe tort. Preacher e funny mindfuck. Happy e dublu funny mindfuck. American Gods e fuck me!

Urmeaza Mayans si Peaky Blinders.
 
Pai si io am ramas dezamagit ca un nene l-a pus pe locul 1 in topul lui personal la SF-uri.
Atunci o sa zic numa' aici. :biggrin:
 
Poti doar daca-mi zici ce mama dreq e misto la serialul asta. :biggrin:
Actorii nu ma conving cum joaca, subiectele sunt puerile, butaforia o fi fost OK acu' douj' de ani. Chiar nu stiu ce ar trebui sa-mi placa. :frown:
M-am straduit sincer credeti-ma. Sa vad 5 episoade dintr-un serial care nu ma atrage chiar e o mare bunavointa din partea mea.
 
Stia de toate da' l-am sters de pe HDD. Il dau jos acu' si-l pun la pastrare cind s-o termina. Un singur amarit sta la seed asa ca peste 9 ore o sa termin. :biggrin:

Styr, corect taica. Ala o fost singurul lucru care mi-a indulcit cele 5 episoade vazute. :biggrin:

Post edit by Quark. :dracu:
 
Last edited by a moderator:
Și mie mi s-a părut interesant inițial, dar am renunțat după primul sezon. Înțeleg că cei de la FOX l-au anulat după 3 sezoane, dar l-a preluat Netflix și sezonul 4 va apărea în 2019.
 
Maniac. Interesant, da' trebuie vazut tot zic io. Deabia de la episodul 3-4 am inceput sa inteleg ceva. :biggrin:

Plus de asta am mi-am clatit ochii cu doamna :inlove:

emma.jpg
 
Back
Top