Filme, seriale, actori, popcorn

Arrival e lung si slab. Daca era scurt, de 30min, as fi zis ca e bun.
Interstellar, nefiind nici pe departe fan al genurilor SF, m-a dat pe spate si nu mai mi se pare nimic la fel de bun.
Passengers, dupa ce am adormit si a doua oara la el, il consider o comedie draguta :smile:
 
Ofer si eu un punct de vedere alternativ:

Arrival: mie mi-a placut mult, dar am fost complet relaxat la film si nu am ghicit ce se va intampla, pe cand prietena mea de pe la jumatatea filmului stia deja care va fi finalul. In consecinta ei nu i-a placut atat de mult.
Passengers: SF romantic, iar cand spun SF doar nava este SF la el. In rest mi s-a parut slab.
Interstellar: mi-a placut si mie foarte mult.
 
  • Like
Reactions: Neo
Încă un vot pentru Black Mirror.
Arrival mi-a plăcut, în mare. Passengers încă nu mi-am luat inima în dinți să-l văd, iar Interstellar m-a lăsat nițel confuz (adică nu știu sigur dacă îmi place foarte mult sau nu prea).

Oricum, eu recomand cărțile sf :smile:
 
Aseară m-am uitat la The Expanse primul episod din sezonul 2 și am realizat că nu mai țineam minte mai nimic din sezonul 1. WTF atât de bun a fost, că n-am reținut eu nimic sau ar fi mai bine să mă concentrez pe Starwars Rebels?! Oricum pt. amatori The Expanse sez. 2 a ajuns la ep.9. La Rebels sezonul 3 e complet! :biggrin: Aveti vreo sugestie pentru niște cărți de colorat SF, că tot e la mare modă acum.
 
The Expanse a fost interesant dar nu mă pasionează să văd sezonul 2. Deci poate nu a fost așa de fain. Sau am îmbătrânit eu :smile:
 
Eu abia astept sa il vad, e asa seceta de SF-uri bune (si de seriale bune, la modul general) incat imi fac sperante cu el.
 
Viața mea reală bate filmul de-l bagă-n corzi și-i dau mucii :smile:

SFul este oarecum o relaxare, măcar ăla este oarecum previzibil. Expanse mi-a plăcut mult, pe de altă parte este oarecum plictisitor, cel puțin pentru mine. Probabil o să fac binge la sezonul 2 când o să fiu iar în dispoziția de înghețată + kleenex (ceea ce nu-i prea curând :biggrin:).
 
Ghost in the Shell (2017) e discutabil, unora o sa le placa, altora nu o sa le placa chiar deloc. L-am vazut 3D aseara la cinema, nu m-a impresionat in nici un fel dar nici nu mi-a parut rau ca l-am vazut doar pentru ca nu aveam nimic mai bun de facut :|
 
Fast and Furious 8. Am fost la el pentru ca m-a invitat o prietena si era cel mai putin prost film disponibil azi, nu pentru ca as fi un mare fan. E cam plin de faze imbecile, gen submarinul care fugareste masini ce par a rula cu 200km/h, foarte plin de CGI si doar putine funduri de gagici bronzate (doar in primele 5 minute), dar dupa cum spuneam era cel mai putin prost film din mall. Faith in humanity lost.
 
Yep, F&F8 este absolut varză, au dispărut mașinile și femeile faine și-a rămas un fel de SF prost.
 
F&F8 este intradevar ridicol. Daca mergi sa il vezi cu creierul putin deconectat e ok, altfel nu.
 
Nici deconectat nu merge, nu puteam fi mai braindead decât după o zi de muncă plină, n-a intrat deloc. Poate doar "orange Lamborghini" thingie m-a făcut să zâmbesc obosit.

Văzut Arrival, bun. Dar plictisitor. Bun în sensul Interstellar bun, dar nu l-aș vedea a doua oară.
 
Primul, altfel pierzi continuitatea din serie. Recomandarea la care sa NU te uiti: Tokyo Drifts si 2 fast 2 furious. Tokyo Drifts oricum e pe langa, cu alte personaje, nu pierzi aproximativ nimic daca il sari.
 
Back
Top