Evenimente IT&C

Gabriela

Dominion
Sugar daddy
Mozilla prin universități - prezentări diverse plus oportunități de internship/recrutări. Azi ajung și la București, orele 14:00-16:00 la EC105, Facultatea de Automatică și Calculatoare (UPB). Facebook event.
Michal Budzynski's Talk: How to FirefoxOS', there will be some cool demos and explanation on ways to write apps for the system.

Michael Bebenita's Talk: The Virtual Virtual Machine
Abstract: The Adobe Flash virtual machine has long been a thorn in the side of the Open Web, often causing stability and security problems for Firefox and other browsers. At Mozilla Research we set out to replace the Flash player once and for all with an open source alternative written entirely in JavaScript and HTML5, thus eliminating all stability and security concerns. In this talk I will discuss how to layer virtual machines and write high performance code in JavaScript.


DefCamp2013 văd că mai e lăudat pe ici pe colo. Speakers. Evenimentul are loc pe 29 noiembrie 2013 în București, la Crystal Palace Ballrooms. Biletele costă €20 pentru studenți și €40 preț normal până pe 20 octombrie, respectiv €25 și €50 după.
 
Faza de la Schedule "Soon will be updated" imi aduce aminte de un contract cu o firma "care si-a demonstrat intentia de a isi constitui activitatea intr-o forma juridica potrivita scopului acestui contract" :smile:
 
Luni o să particip la o prezentare Intel & MS. Aveţi întrebări la care vreţi răspuns? :goofy:
 
Păi ce temă are prezentarea? Că dacă ei prezintă noile Surface și tu întrebi de Xeoane și terminarea suportului extins la Win XP, n-o să îți răspundă nimeni :smile:.
 
Core gen. 4, sisteme 2 in 1, tablete, ultrabook-uri, Win 8.1 şi, evident, terminarea suportului pt. Win XP. :smile: Astea ca subiecte principale.
 
Stallman în Cluj (6 iunie) și București (7 iunie).

Nu știu în ce condiții se poate participa, aștept să văd ce-mi răspund.
 
Back
Top