EVE Online

Nu mai mişcă nimeni nimic? Eu dau de Tier 2 Drones imediat, zbor cu un Myrmidon şi de-abia aştept să mai fac nişte skillz să folosesc eficient un Dominix. Am cumpărat PLEX, am vândut in-game, am 400M ISK, mi-am luat implants +3 pentru toate atributele şi bag learning la greu deocamdată. În curând, o să particip la level III şi level IV joint missions ca să cresc standings faţă de Federation Navy.
Learning: Hull Upgrades 4 şi Hull Upgrades 5 pending, pentru Tier 2 armor regens.
Anyone, anything?
 
Eu deocamdată nu mi-am prelungit trial-ul pentru că nu ştiu cît timp liber o să mai am după ce încep fuckultatea®, iar subscription-ul ăla nu prea merită dacă nu joci intens. Mai vedem...
 
Nici eu nu joc intens, dar măcar e o chestie complexă, poţi să faci MUULTE lucruri, skill-up offline e chiar handy dacă nu intri zilnic, şi aceeaşi problemă apare la orice subscription: nu merită dacă nu joci intens. Anyways... eu continui. Cine are chef să încerce să dea un ţipăt aici, 21 de zile de trial de la băiatu'.
 
Mie mi-au expirat şi WoW şi Eve, o să le reactivez după rezidenţiat pe amândouă. See ya then in there :biggrin:
 
E, e bine, pe vremea aia o să te întâmpin într-un battleship bine aranjat. Sfatul meu e să continui măcar ca şi skill training, ajută.
 
Tu din ce ai strîns bani de nave şi module? Eu combin misiuni cu vînat NPC-uri, şi îmi ies foarte puţini bani. Bine, sînt la nivel de fregată (Merlin), dar oricum, în ritmul ăsta, nu mă văd într-un Raven în următorii doi ani. :goofy:

Needless to say, am subscription. :biggrin:
 
The fun is că nu mai stau 2 săptămâni să cumpăr o chestie de care am nevoie; asta nu înseamnă că nu e fun, ba chiar dimpotrivă, ştii ce fun e să faci fitting de electronic warfare sau electronic assist şi să faci misiuni de level IV cu altcineva? Trăgea băiatul la greu în 20 de drone battleships, eu îi umpleam capacitorul şi îi încetineam pe ăia. Dacă era în pericol, băgam remote armor repairers şi îl reparam, etc. E mult mai fun decât să faci level I courier missions.
La fel ca în WoW, degeaba ai 10K gold dacă nu poţi purta gear-ul :smile:, şi aici, dacă n-ai skills, tot degeaba ai căcălău de ISK, you can only do that much. ISK ajută să-ţi cumperi o navă dacă ţi-e aia veche distrusă, etc. Dacă existau scoruri şi top 100 player standings, etc, poate ar f fost o problemă. Aşa, ISK te scapă de dull missions şi te poţi concentra pe shooting the motherfucka NPCs. Oricum eu sunt concentrat numai pe PvE şi atât, deci acel minim avantaj teoretic la PvP nu îl folosesc.
In other words, tu cam în ce perioade ale zilei joci? Poate facem misiuni împreună.
 
Trăgea băiatul la greu în 20 de drone battleships, eu îi umpleam capacitorul şi îi încetineam pe ăia. Dacă era în pericol, băgam remote armor repairers şi îl reparam, etc.

Eve Online n-are mecanism de aggro sau tanka ăla aşa bine? o.o
 
Hai dom`ne că joci de o grămadă de timp.

Să-ţi dau un hint: salvaging. Lasă naibii mineritul că nu faci nimic cu el. Ce sălvăguieşti e folosit la rigs îndeobşe, şi rigs sunt scumpe nu din cauza blueprints. Get my hintz? :biggrin:
 
Eve Online n-are mecanism de aggro sau tanka ăla aşa bine? o.o

Mobii, o dată concentraţi pe unul, îl urmăresc pe ăla până la moarte, poţi să te şi buşeşti de ei, că nu te bagă în seamă.
Velkan, ce nickname ai, să te caut? Şi intră pe canalul "Romanian", să te găsesc uşor.
 
Pff that`s gay/imbecilitate cruntă a AIului. Adică tu dacă ai vedea că unu` trage în tine şi altu îl vindecă şi tot aşa la nesfârşit până rămâi tu fără muniţie, nu dai în ăla de vindecă? o.o
 
Aha, că-n WoW o fi diferit :smile:
De fapt mobii îl atacă pe cel pe care s-au concentrat, fiidcă e cel mai periculos. Şi dacă nu-s toţi adunaţi în aggro, e foarte posibil ca ăia rămaşi pe dinafară să sară pe tine.
 
WoW are (mă rog, avea, că amu tancii fac aggro în draci şi foarte uşor) un sistem destul de complicat, şi dacă party-ul făcea nuke în draci luau aggro foarte uşor. La fel, dacă era un boss care dădea tare şi necesita heal intensiv, se putea lua heal aggro.

Mă rog, posibil să fi fost omul foarte bun tank şi tu să dormi în papuci pe-acolo :biggrin:

Btw, cel mai periculos este de obicei healerul dacă se poate face CC pe tank/DPS. Cel puţin în WoW arena cam aşa este, altfel ţi-o furi :smile:
 
Back
Top