EVE Online

Learning: Total Skillpoints in Group: 419.941
Total Skillpoints: 1.078.277
39% din total e Learning, frate, ce vrei, să am 100% learning? Şi misiuni cum mai fac? Mai am nevoie să trag la Instant Recall şi Analytical Mind level 4, ca să pot să iau advanced-urile, şi m-am rezolvat la capitolul ăla. Nu ştiu ce ţi se pare ciudat la skill chart, singura chestie care e mai dezvoltată e de Spaceship command, fiindcă vreau să am posibilitatea de a conduce Battleship/Battlecruiser gata învăţată. Unde ai văzut plăcutul cu tras cu tunul? Ejti grumpy again? :tongue:
 
Zdrahonul sunt peste tot şi îmi trebuia un last name... dacă sunt din Gallente Federation... restul a venit de la sine :smile:
 
Learning: Total Skillpoints in Group: 419.941
Total Skillpoints: 1.078.277
39% din total e Learning, frate, ce vrei, să am 100% learning? Şi misiuni cum mai fac? Mai am nevoie să trag la Instant Recall şi Analytical Mind level 4, ca să pot să iau advanced-urile, şi m-am rezolvat la capitolul ăla. Nu ştiu ce ţi se pare ciudat la skill chart, singura chestie care e mai dezvoltată e de Spaceship command, fiindcă vreau să am posibilitatea de a conduce Battleship/Battlecruiser gata învăţată. Unde ai văzut plăcutul cu tras cu tunul? Ejti grumpy again? :tongue:

Ok, sunt chior :biggrin: Nu văzusem skillz la learning. Imo (subliniez IMO), toate skillurile de learning la lvl 4 (mai puţin cele care dau charisma ofc) ajută imens.

Eu m-am dus pe covert ops, cel mai probabil o să mă bag pe un drone carrier stealth ş-apoi m-apuc de piraterie :biggrin:

10 zile training time la Electornics upgrades sux :frown:
 
Nu-i bai :smile:
După ce termin cu learning şi nave, o să bag mare în Drones şi după aia Tier 2 weaponry.
 
21 trial de la cei de pe aici care s-au apucat, limitările sunt aproape inexistente.

Doar că printre ele se numără Industrial, deci canci hauling. :mda:

Un miner amărît:

Inari Okami

Attributes
Intelligence: 11,66
Perception: 10,60
Charisma: 8,48
Willpower: 10,60
Memory: 11,66

Drones
level1.gif
Drones
level1.gif
Mining Drone Operation
Total Skillpoints in Group: 750

Electronics
level3.gif
Electronics
Total Skillpoints in Group: 8.000

Engineering
level3.gif
Engineering
level2.gif
Shield Operation
Total Skillpoints in Group: 9.415

Gunnery
level2.gif
Gunnery
level3.gif
Small Hybrid Turret
Total Skillpoints in Group: 9.415

Industry
level1.gif
Industry
level3.gif
Mining
level1.gif
Refining
Total Skillpoints in Group: 8.500

Learning
level3.gif
Analytical Mind
level1.gif
Empathy
level3.gif
Instant Recall
level2.gif
Iron Will
level3.gif
Learning
level2.gif
Spatial Awareness
Total Skillpoints in Group: 28.038

Mechanic
level1.gif
Hull Upgrades
level2.gif
Mechanic
level1.gif
Repair Systems
Total Skillpoints in Group: 2.165

Navigation
level3.gif
Navigation
Total Skillpoints in Group: 8.000

Science
level1.gif
Cybernetics
level3.gif
Science
Total Skillpoints in Group: 8.750

Spaceship Command
level3.gif
Caldari Frigate
level1.gif
Minmatar Frigate
level3.gif
Spaceship Command
Total Skillpoints in Group: 24.500

Total Skillpoints: 107.533
Total Number of Skills: 28

Skills at Level 1: 9
Skills at Level 2: 5
Skills at Level 3: 11
Skills at Level 4: 0
Skills at Level 5: 0

Minmatar Frigate pentru că vreau Mammoth.

Urmează Caldari Frigate IV, să pot pilota Osprey, şi Mining IV pentru lasere T2.
 
Vezi că te complici cu Spaceship command pentru toate facţiunile; You are wasting precious skill points, my friend :smile:
Hauling-ul e cam de pomană, eu am deja un Iteron Mark III şi nu l-am folosit aproape deloc. Îl mai folosesc ca să transport items proprii dintr-o regiune în alta, dacă nu le pot vinde cu un profit OK în regiunea X, e posibil să fie mai căutate în regiunea Y :smile:
 
Păi nu sînt decît Caldari - nativ, şi Minmatar.

Hauling-ul e de pomană dacă ai Hulk, altfel cum transporţi minereul dintr-o parte în alta?

PS: Romanian channel rulz. Ăilalţi discută strategii, module, misiuni, etc., ai noştri vorbeau despre pălincă. :biggrin:
 
Eu nu transport minereul, deocamdată. Că nu mineresc :tongue:
Ştiam eu ce ştiam când am ales să nu intru pe canalul românesc. Mă descurc şi în engleză, senchiuverimaci.
În altă ordine de idei, am început deja să fac misiuni level II, "e" ale dracu de grele chiar şi într-un Vexor, şi nu fiindcă inamicii-s greu de ucis, dar îs mulţi. Mă rog, până acum m-am descurcat, faza mişto e că strâng din Salvaging şi loot de n-am cargo space :smile:
 
Ăia de pe canalul românesc mi-au donat 40 de milioane ISK când i-am întrebat care vrea să-mi distrugă nava ca să încasez asigurarea :biggrin:

Şi în general... se discută mai relaxat, nu e chiar nerd rage crap din alte canale. E totuşi un joc.

P.S.: îi mai apucă pe unii furia cu ţiganii.. să te ţii ce flame iese :rotf:
 
/me studies atât ingame cât şi IRL, deocamdată la Eve mă rezum la training apoi mă deloghez până termină, mă loghez să dau train, delogat iară, iar în WoW intru să fac 1-2 ore de battlegrounds cu priestul de când se levelează din PvP :biggrin:

Takedu a dezertat în LotRO, Jaffar dansează cu lupii, Velkan probabil nu ştie să dea join la Krux :biggrin:
 
E adevărat că sunt o căruţă de MMO-uri interesante nowadays, dar nu vreau să încep 10 deodată. WoW nu cred că mai bag, e prea slăbuţ pentru gustul meu :smile:
O să încerc un trial la Champions Online la un moment dat, când oi avea chef... şi ceva timp de omorât. În EVE mai intru să dau un train şi să fac 2-3 misiuni pe zi.
 
WoW devine interesant de pe la lvl 70, zonele low levels sunt pustii deocamdată, poate doar cu expansionul următor să mai mişte ceva pe acolo. A, şi la 80. Dar până acolo mori pe drum de plictiseală, eu mi-am jurat că alt char nu mai încep de la 0 :biggrin:
 
Poţi să pui cloaking device pe ce vrea muşchiu tău dacă ai skillurile necesare.

Da, tech II cloak poţi să pui doar pe covert ops/blackops din cauza cerinţelor de procesor imense, navele alea având 99% reduction la cloaking processor req, dar oricine poate folosi un tech 1 cloaking device :smile:
 
Nope, T2 cere ceva gen 10.000tf. Nu pot să-ţi zic exact că tocmai ce a expirat subscriptionul. T1 e mai blând, dar oricum te handicapează nasol de tot. Cică mai nou poţi echipa T2 pe transport ships, dar eu unul nu prea văd cum.

Ideea e că T1 cloak este inutil, nu poţi wărpui cu el activat, nu te poţi mişca suficient de rapid şi oricum te decloakuie când treci prin stargate. Adică, dacă pe partea cealaltă stau heavy interdictors cu unii cu ochii înroşiţi de pândă în ele, eşti fish food oricum, cloakul de pe partea cealaltă a porţii nu este cloak în adevăratul sens al cuvântului.
 
Ai zis-o bine.

Cică mai nou poţi echipa T2 pe transport ships, dar eu unul nu prea văd cum.

Aşa:

Transport Ships Skill Bonus:
[...]
-98.5% to -99.25% bonus to cpu need of covert ops cloaks


Finally, din ce zici tu, întrebarea mea rămîne: cum pui tu cloak T2 pe carrier, că T1 oricum e inutil? :biggrin:
 
Back
Top