EVE Online

Neo

The Good Doctor
Băgaţi :biggrin:

21 trial de la cei de pe aici care s-au apucat, limitările sunt aproape inexistente.

Ceva de citit.

Ataşat.. un avertisment :biggrin:


Ca şi complexitate, este undeva deasupra WoW, dar imo favorizează casuals, în sensul că skill training se face şi când eşti online şi poţi să plăteşti subscription-ul cu banii pe care îi produci virtual, care sunt productibili în ~1-2-3 luni. Merge bine solo, dacă stai departe de sisteme low-sec, unde esti instant gib. Există piraţi, corporaţii, aventuri, tot cu nave spaţiale şi treide :biggrin:

Navele disponibile.
 

Attachments

  • 1205353684_338_FT0_learningcurve.jpg
    1205353684_338_FT0_learningcurve.jpg
    49.1 KB · Views: 140
Joc trial de câteva zile, asta în caz că vă întrebați de ce nu mai apar online în WoW... :smile:
Nu mi se pare learning curve-ul așa de agresiv, fiindcă tutorialele sunt foarte explicite și mie mi s-a părut relativ ușor de jucat fără să înnebunești :smile:
La 72 de ore după crearea contului, veți avea acces la API Key, asta înseamnă că veți putea utiliza EVEmon pentru skill help.
Offline skill development-ul e doar o foarte mică parte din întreg, nu cred că favoriyeayă casuals, ci doar e un mic avantaj. Banii nu curg dacă nu joci, e clar.
E într-adevăr ofertă, 21 de zile de trial + 30 zile de game time cu doar 5,99 Euro (pe Steam). Cine e interesat, creați-vă caracter Gallente și scrieți un mesaj ingame către Zdrahonul Gallentor (that would be me). Jocul necesită atenție și concentrare, under no way nu trebuie să săriți peste tutoriale și starter missions. Fără starter missions e un iad...
 
Join KRUX in game, acolo o sa gasiti pe taked, eu, respectiv neo.
Teoretic, orice jucator nou trebuie sa faca help missions (industry, military, business) si apoi epic arc-ul. Urmatorul pas (recomandat) pentru incepatori este sa aplicati la EVE University, este o corporatie axata pe training noobs. Au tot felul de tutoriale, live training, etc.
See you in game.
 
Am jucat un pic Eve Online acum vreo 2 ani când a mai fost un tiral de 14 zile. Nu e rău, dar în același gen mi-a plăcut mai mult seria X: e un pic mai intensă (după 2 luni poți cuceri tot universul dacă îți trece prin cap o asemenea gogomănie) și poți să îi pui punct mai ușor, altfel riști să îți mănânce prea mult timp.
 
Ca intensitate orice implică mmo este mai intens. În X nu te pândea un om (sau o gaşcă întreagă) la jumpgate under cloak, cel mult ştiai mecanismul jocului şi puteai să extrapolezi aşa ceva :smile:
 
Intens din perspectiva faptului că îl "termini" mai repede. Nici unul din jocuri nu are un sfârșit clar (sunt open ended, poți să joci până îți crește barbă albă), dar în X ajungi la un nivel la care ești demi-God și de acolo nu prea mai ai un țel anume. În Eve nu prea ai un țel anume de la bun început :biggrin:

Îmi place Eve, dar îmi place mai mult X. Pe scurt :smile:
 
In Eve, nu valorezi nimic ca si individ. Poti, in cel mai bun caz, sa iti aduci aportul in alianta sau corporatie. Care corporatii se razboiesc oarecum des.
Anyway, e un joc pe care-l pot juca si cei fara prea mult timp liber, si cei care au prea mult.
 
Cine e interesat, creați-vă caracter Gallente și scrieți un mesaj ingame către Zdrahonul Gallentor (that would be me). Jocul necesită atenție și concentrare, under no way nu trebuie să săriți peste tutoriale și starter missions. Fără starter missions e un iad...

Rasele pot comunica între ele via "whispers", dă join la canalul Krux după cum a spus şi Jaffi :smile:

În rest da, trebuie atenţie şi concentrare, eu momentan am dat train la skills, nu prea am timp de joc activ cum aş vrea, poate în 2 luni o să mă apuc serios de el :biggrin:
 
Mi se termină trialu' şi încă nu m-am decis dacă merită cumpărat. I dunno, pare prea lent. De fapt mai toate MMO-urile sunt lente, ai lungi perioade de stat degeaba între momentele de acţiune. E cam 10-15% acţiune, restul e waiting for shit to happen. Mi se pare o tâmpenie să te trimită în punctul X cale de 20 de minute ca să omori 2-3 thugs în 5 minute, apoi să te întorci şi să te trimită...înapoi pentru încă 2-3 thugs. În stilul ăsta, rămân cam nesatisfăcut... ca după un sex prost :smile:
 
Well, astăzi băieţii au comis-o. Nu cu patch-ul 1.5 care are... 19 MB, nici cu extended downtime-ul care s-a extins mai mult şi mai mult, ci cu faptul că, după ce am fost printre primii care au reuşit să se conecteze, which is fine, am jucat 20 de minute şi am fost dat afară, ajungând pe un onorabil loc 899 în coadă. Ideea e că în 40 de minute puteam să pun în coadă un skill de 4 zile de învăţat, că mâine dimineaţă plec la mare. Sper ca într-o oră să ajung să fac chestia asta :smile:
 
Asa se intampla in fiecare mmo in patch day. Cozi imense, server restartat la cateva ore de la aplicarea patchului, etc.
 
Ăsta-s eu:

Zdrahonul Gallentor

Attributes
Intelligence: 13,20
Perception: 17,60
Charisma: 12,10
Willpower: 17,60
Memory: 13,20

Drones
level2.gif
Drone Durability
level2.gif
Drone Navigation
level4.gif
Drones
level2.gif
Mining Drone Operation
level3.gif
Scout Drone Operation
Total Skillpoints in Group: 64.571

Electronics
level3.gif
Electronics
level2.gif
Electronics Upgrades
level2.gif
Long Range Targeting
level1.gif
Propulsion Jamming
level3.gif
Signature Analysis
level3.gif
Survey
level3.gif
Targeting
Total Skillpoints in Group: 38.408

Engineering
level2.gif
Energy Emission Systems
level2.gif
Energy Grid Upgrades
level3.gif
Energy Management
level3.gif
Energy Systems Operation
level3.gif
Engineering
level3.gif
Shield Management
level3.gif
Shield Operation
level3.gif
Shield Upgrades
Total Skillpoints in Group: 93.658

Gunnery
level3.gif
Controlled Bursts
level3.gif
Gunnery
level2.gif
Medium Hybrid Turret
level3.gif
Motion Prediction
level2.gif
Rapid Firing
level2.gif
Sharpshooter
level3.gif
Small Energy Turret
level3.gif
Small Hybrid Turret
level2.gif
Small Projectile Turret
level2.gif
Weapon Upgrades
Total Skillpoints in Group: 70.145

Industry
level3.gif
Industry
level1.gif
Mass Production
level3.gif
Mining
level2.gif
Production Efficiency
level3.gif
Refining
Total Skillpoints in Group: 29.749

Learning
level3.gif
Analytical Mind
level3.gif
Clarity
level3.gif
Empathy
level3.gif
Focus
level3.gif
Instant Recall
level4.gif
Iron Will
level5.gif
Learning
level4.gif
Spatial Awareness
Total Skillpoints in Group: 419.941

Mechanic
level3.gif
Hull Upgrades
level3.gif
Mechanic
level3.gif
Repair Systems
level2.gif
Salvaging
Total Skillpoints in Group: 36.243

Missile Launcher Operation
level2.gif
Missile Launcher Operation
level2.gif
Rockets
level2.gif
Standard Missiles
Total Skillpoints in Group: 5.659

Navigation
level2.gif
Acceleration Control
level3.gif
Afterburner
level3.gif
Evasive Maneuvering
level2.gif
Fuel Conservation
level3.gif
Navigation
level2.gif
Warp Drive Operation
Total Skillpoints in Group: 41.901

Science
level1.gif
Cybernetics
level3.gif
Science
Total Skillpoints in Group: 8.750

Social
level3.gif
Diplomacy
level2.gif
Negotiation
level3.gif
Social
Total Skillpoints in Group: 18.829

Spaceship Command
level2.gif
Destroyers
level3.gif
Gallente Cruiser
level4.gif
Gallente Frigate
level3.gif
Gallente Industrial
level4.gif
Spaceship Command
Total Skillpoints in Group: 244.764

Trade
level2.gif
Contracting
level2.gif
Retail
level2.gif
Trade
Total Skillpoints in Group: 5.659

Total Skillpoints: 1.078.277
Total Number of Skills: 69

Skills at Level 1: 3
Skills at Level 2: 25
Skills at Level 3: 35
Skills at Level 4: 5
Skills at Level 5: 1
 
Perfect ca să te dai cu capul de pereţi la learning după limita de 1.600.000 skillpoints. Io ştiu că-ţi place să traji cu tunul, dar atributele dezvoltate primele ar trebui să fie cele de la learning.
 
Back
Top