EVE Online

Mda, e the suck. Mai bine lăsăm Myrmidon pentru L3, și o ardem în Ishtar pentru L4. :tongue: Îmi place maxim nava, păcat că e nevoie de trei skill-uri de 22 de zile s-o pilotezi. :goofy:

Am mai pus fit-ul ăsta de vreo 42 de ori, dar mă rog...

[Ishtar, PvE: Shield, Guristas]
Beta Reactor Control: Shield Power Relay I
Beta Reactor Control: Shield Power Relay I
Beta Reactor Control: Shield Power Relay I
Beta Reactor Control: Shield Power Relay I
Power Diagnostic System II

10MN Afterburner II
Omnidirectional Tracking Link I
Pith A-Type Heat Dissipation Field
Large Shield Extender II
Large Shield Extender II

Heavy Neutron Blaster II, Antimatter Charge M
Heavy Neutron Blaster II, Antimatter Charge M
Heavy Neutron Blaster II, Antimatter Charge M
[empty high slot]
[empty high slot]

Medium Sentry Damage Augmentor I
Medium Core Defence Field Purger II


Garde II x5
Hammerhead II x5
Hobgoblin II x5


În altă ordine de idei, temă pentru acasă, că eu nu am reușit: armor tank stabil vs. Angel Cartel, eficiență 400+, fără să modifici ce am pus eu acolo. Arme: opțional.

[Ishtar, empty]
[empty low slot]
[empty low slot]
[empty low slot]
[empty low slot]
[empty low slot]

Domination 10MN Afterburner
Omnidirectional Tracking Link I
[empty med slot]
[empty med slot]
[empty med slot]

[empty high slot]
[empty high slot]
[empty high slot]
[empty high slot]
[empty high slot]

Medium Sentry Damage Augmentor I


Garde II x5
Hammerhead II x5
Hobgoblin II x5
 
Nu se poate. Din multe motive.
1. Îl castrezi la cap recharge rate prin omnidirectional tracking link (-1 cap recharger) şi Sentry Damage Augmentor (-1 cap rig)
2. Angel Cartel dau omnidamage, deci îţi trebuie omnitank. Pentru asta, go Proteus.
3. Te concentrezi pe drone DPS, dar în acelaşi timp vrei şi ditamai omnitanking-ul. Nu se poate şi sărac, şi cu pretenţii :smile:
Dar the closest thing:
[Ishtar, Angel Cartel Armorer]
Armor Explosive Hardener II
Energized Adaptive Nano Membrane II
Energized Adaptive Nano Membrane II
Medium Armor Repairer II
Medium Armor Repairer II

Domination 10MN Afterburner
Medium Capacitor Booster II, Cap Booster 400
Omnidirectional Tracking Link I
Cap Recharger II
Cap Recharger II

280mm Howitzer Artillery I, EMP S
280mm Howitzer Artillery I, EMP S
280mm Howitzer Artillery I, EMP S
[empty high slot]
[empty high slot]

Medium Sentry Damage Augmentor I
Medium Auxiliary Nano Pump I

DPS omniresist 384, cap stable, păstrat rig-ul şi omnidirectional. Asta avem, cu asta defilăm :smile:
Alternativ poţi înghesui un Nosferatu şi să sugi cap de la un NPC apropiat, dar e risky. Oricum depinzi la greu de capacitor boosters (nu ştiu câte încap în hold, dar nu suficiente, e clar).
 
1. Știu, dar fiind de PvE, am vrut să maximizez îm primul rînd dps-ul. E o obsesie. :biggrin:
2. Proteus nu poate să care decît 4 sentry drones, deci aceeași problemă de mai sus. :tongue:
3. Într-adevăr nu se poate fără compromisuri. Evident, poți să arunci cîteva sute de milioane pe o pereche de MAR-uri deadspace, dar ideea era să fie și cost-effective. Pînă la urmă am ajuns la shield tank (resist layout mai bun vs. Angel) și am sacrificat Tracking Link-ul:

[Ishtar, PvE: Shield, Angel]
Beta Reactor Control: Shield Power Relay I
Beta Reactor Control: Shield Power Relay I
Beta Reactor Control: Shield Power Relay I
Beta Reactor Control: Diagnostic System I
Beta Reactor Control: Diagnostic System I

Domination 10MN Afterburner
Large Shield Extender II
Large Shield Extender II
Pith A-Type Explosion Dampening Field
Invulnerability Field II

Heavy Ion Blaster II, Antimatter Charge M
Heavy Ion Blaster II, Antimatter Charge M
Heavy Ion Blaster II, Antimatter Charge M
[empty high slot]
[empty high slot]

Medium Sentry Damage Augmentor I
Medium Core Defence Field Purger II


Garde II x5
Hammerhead II x5
Hobgoblin II x5


Acuma, e posibil să am eu pretenții nejustificate legate de tank, în sensul că Ishtar-ul e destul de mic și rapid să nu încaseze multe lovituri in the first place. :smile:
 
Eu ce pot să zic e că shield tank-ul pe Ishtar a fost failfit în orice misiune L4 am încercat. Acuma nu'şt, poate ai tu mai mult noroc...
Din punctul meu de vedere, dacă vrei să faci misiuni, dualboxing rulz; ca tanker, ai ceva overtanked + droneboat; ceva de genul set and forget; ca DPS dealer, ceva axat pe DPS, de exemplu un Drac :smile:
(fit-ul de mai jos e "as is", desigur nu ai nevoie de cloak pentru PvE în High Sec, dar ăsta era pentru 0.0...)

[Drake, DPS]
Ballistic Control System II
Ballistic Control System II
Ballistic Control System II
Expanded Cargohold II

Target Painter II
Target Painter II
Target Painter II
10MN Afterburner II
Magnetic Scattering Amplifier II
Heat Dissipation Amplifier II

Heavy Assault Missile Launcher II, Torrent Assault Missile
Heavy Assault Missile Launcher II, Torrent Assault Missile
Heavy Assault Missile Launcher II, Torrent Assault Missile
Heavy Assault Missile Launcher II, Torrent Assault Missile
Heavy Assault Missile Launcher II, Torrent Assault Missile
Heavy Assault Missile Launcher II, Torrent Assault Missile
Heavy Assault Missile Launcher II, Torrent Assault Missile
Improved Cloaking Device II

Medium Bay Loading Accelerator I
Medium Warhead Calefaction Catalyst I


Acolyte II x5
 
Tocmai descarc jocul. Se dau 14 zile demo. Explicati-mi si mie cum este cu plata: pretul ala de 20$ (15+5) este pe luna sau one-time-only?

Sfaturi pentru inceput?
 
Joacă demo-ul, că oricum nu o să te simți îngrădit de restricții în doar 14 zile, fă niște tutoriale, antrenează niște skill-uri, du-te în lowsec să pierzi niște nave, să vezi cum e, și citește una-alta. Și intră pe canalul rblin, unde sînt d-ăștia de pe-aici.

Poți să antrenezi orice indiferent de rasă; selecția aia stufoasă de la început e un apendice de pe vremea cînd crearea personajului era mai complexă - acum nu influențează decît avatarul (și, mă rog, roleplay, dacă te pasionează așa ceva).

E 15 lunar + 5 one-time-only (activare). După cîteva luni ar trebui să poți să cumperi gametime cu bani din joc, dacă vrei.
 
Spune-mi dacă vrei 21 de zile trial, că se poate. Îţi trimit invite de pe contul meu şi ai 21 de zile trial în loc de 14.
Şi mai spune-ne între ce ore intri, să fim pe-acolo :wink:
 
Pai mi-am creat deja contul desi inca nu m-am logat fiindca nu s-a downloadat inca jocul.
O sa intru dupa-amiaza, seara, uneori noaptea daca n-am somn.
 
Mda. Am pierdut prima nava. hOribil. Imi caram toata averea in cala.

Ziceti-mi si mie cum fac bani rapid. :biggrin: Si mai ziceti si cum fac copy-paste de la diversele chestii de prin joc. Momentan am pus Learning si pana maine sper sa strig "PARTIEEEEE!!!! ca trec eu!" cu o nava industriala.

PS: Sunt tot Marius95 si in joc. Cautati-ma ca habar-n-am pe unde sunt.
Corectie: N-o sa am nava industriala - demo nu ma lasa.
 
Dpmdv, bani rapizi la nivelul ăsta faci din ninja salvaging, adică scanezi lumea care face misiuni și faci salvage la wreck-uri. Dpdv moral, wreck-urile aparțin celui care a distrus nava, dar dpdv al mecanicii de joc, sînt free for all. Wreck-ul, nu conținutul lui.

Alternativ, din misiuni. Nu sînt foarte profitabile la nivel mic, dar trebuie să începi de undeva. Minerit nu îți recomand.

Pentru alte activități îți trebuie fie skill-uri mai multe (producție, explorare), fie capital (comerț).
 
Mda. Am pierdut prima nava. hOribil. Imi caram toata averea in cala.
Stai liniştit, se rezolvă :smile:
Ziceti-mi si mie cum fac bani rapid. :biggrin: Si mai ziceti si cum fac copy-paste de la diversele chestii de prin joc. Momentan am pus Learning si pana maine sper sa strig "PARTIEEEEE!!!! ca trec eu!" cu o nava industriala.
1. Bani rapid faci la început foarte simplu: îi primeşti de la un jucător mai vechi. Îţi trimit eu de îndată ce mă loghez; probabil în 2-3 ceasuri. Pentru tine o să pară o sumă huge, pentru mine e mărunt de 1 ceas de joacă. Don't worry about it, aia voiam să zic :smile:
2. În joc, poţi scrie primele câteva litere din numele item-ului în chat, apoi selectezi acel text, dai right-click şi restul e simplu. Rule of thumb: Right-Click, Show Info rules!
PS: Sunt tot Marius95 si in joc. Cautati-ma ca habar-n-am pe unde sunt.
Corectie: N-o sa am nava industriala - demo nu ma lasa.
Ok, hai că te caut eu şi îţi dau invite pe un canal de chat. Cam într-o oră şi ceva sper să pot intra în joc şi eu :smile:
 
Dpmdv, bani rapizi la nivelul ăsta faci din ninja salvaging, adică scanezi lumea care face misiuni și faci salvage la wreck-uri. Dpdv moral, wreck-urile aparțin celui care a distrus nava, dar dpdv al mecanicii de joc, sînt free for all. Wreck-ul, nu conținutul lui.

Așa, așa, ca să fie blown to pieces și mai rapid de data asta :hihi:
 
Eu vând toate navele și păstrez Drake-ul. Este total facerolling la ratting, me likey :love:
 
Face în Draek. :biggrin:

Incursion Features.

Îmi place aia cu CSM: ați vrut să rezolvăm lag-ul, să echilibrăm nave și module, să buff-ăm lowsec și să punem iconițe diferite la AB și MWD. Pentru că ținem cont de părerile voastre, am pus iconițe diferite. :goofy:
 
Back
Top