EVE Online

Fair enough.

Nu mă refeream la Core A-Type (așa, și Pithum A-Type costă 850m), dar există și C-Type, există și TS, și DB, și Navy. La alea mă refeream, de costă 300m două bucăți.
 
Chiar, că aici aveam o nelămurire: unele tipuri de complex items nu se găsesc deloc prin contracts. Eu n-am văzut niciun B-Type, ever. C-Type foarte rar. WTF iz going on? :smile:
 
Pentru că nu pică uniform: unele sînt din complexe statice, farmate excesiv, și deci foarte răspîndite, altele apar doar în escalations, și sînt mai rare. Altele nu apar pentru că nu au plex (ai Pithum C-Type în Guristas 4/10, A-Type în 6/10, dar 5/10 nu e, deci nu e nici B-Type).

Cel puțin așa am auzit. :biggrin:
 
Da, aşa am auzit şi eu; mi se pare o tâmpenie uriaşă să ai B-Type în baza de date dar să nu fie posibil să îl obţii în realitate.
Again, eu până acum am întâlnit numai complexe de dificultate 6/10, 8/10, 10/10 şi unknown :smile:
 
Sînt mai multe chestii interesante în baza de date pe care nu le-au implementat, printre care implanturi Elite (+7) și încă o rasă. :goofy:

Ați văzut asta?

Ăsta e fit-ul folosit de tip.

[Tengu, Tengu]
Damage Control II
Cormack's Modified Reactor Control Unit
Caldari Navy Ballistic Control System
Caldari Navy Ballistic Control System
Caldari Navy Ballistic Control System

Core A-Type 100MN Afterburner
Gist X-Type Large Shield Booster
Republic Fleet Warp Disruptor
Federation Navy Stasis Webifier
Photon Scattering Field II
Medium Capacitor Booster II, Navy Cap Booster 400

Heavy Missile Launcher II, Caldari Navy Scourge Heavy Missile
Heavy Missile Launcher II, Caldari Navy Scourge Heavy Missile
Heavy Missile Launcher II, Caldari Navy Scourge Heavy Missile
Heavy Missile Launcher II, Caldari Navy Scourge Heavy Missile
Caldari Navy Heavy Missile Launcher, Caldari Navy Scourge Heavy Missile

Medium Ancillary Current Router II
Medium Warhead Flare Catalyst II
Medium Warhead Rigor Catalyst II

Tengu Defensive - Amplification Node
Tengu Electronics - Dissolution Sequencer
Tengu Engineering - Capacitor Regeneration Matrix
Tengu Offensive - Accelerated Ejection Bay
Tengu Propulsion - Fuel Catalyst
 
Încerc să îmi dau seama în cîți ani aș putea să te ajung din urmă la SP cu 23/23/22/23/23. :goofy:

Rubrica „un fit pe zi”:

[Harpy, Sniper]
Magnetic Field Stabilizer II
Magnetic Field Stabilizer II

1MN Afterburner II
Tracking Computer II
Sensor Booster II
Sensor Booster II

150mm Railgun II, Spike S
150mm Railgun II, Spike S
150mm Railgun II, Spike S
150mm Railgun II, Spike S
[empty high slot]

Small Hybrid Locus Coordinator I
Small Hybrid Locus Coordinator I

~100 km optimal. Ce alt AF știe să facă asta? :tongue:
 
Păi tu ai attributes mai bune ca ale mele, asta e clar, că ai băgat pe Learning ca maniacul. Dar fără Neural Remap cam greu să ţii pasul.
În altă ordine de idei, eu am vreun an de learning queue axat pe Intelligence+Memory, deci nimic Gunnery, Spaceship Command, Missiles sau Drones :frown: - decât dacă-i musai, şi asta o să mă tragă înapoi niţel.
Oricum, am testat Ishtarul în Guristas space, seems to be my new Heaven, really. Face tanking la un întreg Sanctum cu un singur repairer, bucată de tort :smile:

Ăsta-i:
[Ishtar, Guristas Armor Tanker]
Energized Adaptive Nano Membrane II
Armor Kinetic Hardener II
Armor Thermic Hardener II
Medium Armor Repairer II
Medium Armor Repairer II

10MN Afterburner II
Cap Recharger II
Cap Recharger II
Cap Recharger II
Cap Recharger II

Improved Cloaking Device II
200mm Railgun I, Antimatter Charge M
200mm Railgun I, Antimatter Charge M
[empty high slot]
[empty high slot]

Medium Semiconductor Memory Cell I
Medium Semiconductor Memory Cell I


Hobgoblin II x10
Hammerhead II x10
Ogre I x5
 
Zisăi mai sus că n-am văzut niciun 4/10, ever. Or fi de low-sec, şi prin low-sec am fost numa' în trecere. Deci nu ştiu.
 
Mda, cică 4/10 e lowsec și, rar, highsec. Blood, Guristas și Serpentis. Și e BC-class, deci ar trebui să meargă în AF, cel puțin dacă „potrivești” rezistențele pe inamici.
 
La modul cinci inși cu T3 + Orca, facem bani cîteva zile și plecăm, da. Ca adăpost permanent, nu prea.

PS: The Hole Patrol: best corp name ever? :tongue:
 
Citeam azi un forum care m-a adus pe calea cea dreaptă în ceea ce privește tank-ul de Golem, în sensul că s-ar descurca fără probleme în L4 și cu tank din doar două module (testat și cu profil custom - relevant skills @ lvl 4, ca să nu mai zică war nimic :tongue:). Profilul din imagine e Blood, deci pe cea mai slabă rezistență.

Acuma, din ciclul ignorance is bliss, observ că în continuare lumea habar n-are că modulele Caldari Navy sînt identice cu cele Dread Guristas, motiv pentru care astea din urmă sînt mai ieftine, deși sînt mai rare (as in 130m pentru un CN XLSB vs. 95m un DG XLSB).

Deci preț pentru ce se vede mai jos: 1.4-1.5 miliarde. Avînd un singur modul pimp (Invulnerability Field), e destul de sigur la gankat, în sensul că n-o să-și bată nimeni capul.


[Golem, Injector]
Dread Guristas Ballistic Control System
Dread Guristas Ballistic Control System
Dread Guristas Ballistic Control System
Dread Guristas Ballistic Control System

Phased Weapon Navigation Array Generation Extron
Phased Weapon Navigation Array Generation Extron
Phased Weapon Navigation Array Generation Extron
Dread Guristas X-Large Shield Booster
Medium Capacitor Booster II, Cap Booster 800
Dread Guristas Invulnerability Field
Shadow Serpentis 100MN Afterburner

Siege Missile Launcher II, Caldari Navy Mjolnir Torpedo
Siege Missile Launcher II, Caldari Navy Mjolnir Torpedo
Siege Missile Launcher II, Caldari Navy Mjolnir Torpedo
Siege Missile Launcher II, Caldari Navy Mjolnir Torpedo
Small Tractor Beam I
Small Tractor Beam I
Salvager II

Large Hydraulic Bay Thrusters II
Large Hydraulic Bay Thrusters II


Hobgoblin II x5
Hornet II x5
Warrior II x5
 

Attachments

  • Golem - Injector.jpg
    Golem - Injector.jpg
    133.2 KB · Views: 14
You gotta be kidding me.
Cap unstable, da' rău de tot, din poză se vede că au AB-ul OFF, hai să zic că ălelalte nu contează, şi cu tot cu cap booster ai 3m cap time... come on.
La sig radius de 575m şi AB off, orice misiune contra unor "rachetişti" te va nenoroci super repede.
Da, ştiu, nu trebuie să fie cap stable cu Shield Booster permarun, dar dacă tot dai 1.5 miliarde, dă 1.5 miliarde pe un Mission-based Proteus şi te-ai scos super-frumos. Şi mai ieftin. Şi mai elegant.
Granted, nu o să ai DPS-ul ăsta infernal, dar... oh, damn, la ce îţi trebuie 4 Ballistics? 3 sunt absolut de ajuns. Pune un damage control II, ai să fii surprins cât te ajută :wink:
 
Back
Top