EVE Online

Mă, acum o dăm parte-n parte în W-space, deci mă îndoiesc că o să se preocupe cineva să te caute şi să intre peste tine în misiuni, dacă nu s-o nimeri cumva ieşirea tocmai în sistemul tău şi te-o vedea în local. Plus că azi au rămas fără cîteva battleship-uri. :dracu:

Nu ştiu cum m-am nimerit să pilotez doar nave care se dau primary. :biggrin:
 
Doar 20+ zile şi termin Learning 5/4 pentru al doilea personaj. Cine zicea că CCP face tot posibilul să sperie jucătorii noi (o lună de training doar ca să poţi să începi să faci training :goofy:) avea dreptate. Noroc că eu ştiu ce urmează. :tongue:
 
În f'o 22 de zile o să am aşa ceva disponibil pentru 0.0 Roam:

Ares:
Low Slots:
Overdrive Injector System II
Overdrive Injector System II
Power Diagnostic System II
Nanofiber Internal Structure II
Med Slots:
Warp Scrambler II
Sensor Booster II, Scan Resolution
Catalyzed Cold-Gas I Arcjet Thrusters
Hi-Slots:
Light Electron Blaster II, Null S
Light Electron Blaster II, Null S
Small Nosferatu II
Rigs:
Small Targeting System Subcontroller I
Small Ionic Field Projector I
Facts:
- Targeting Range: 37.5 km (suficient pentru a prinde destule nave care ies din cloak lângă gate)
- Scan Resolution: 2200.3 mm (prinde un light drone în 1.2s, o fregată în 0.9s cu Signature Analysis 4, dar în alea 22 de zile este cuprins şi timpul de upgrade pentru level 5)
- Max Speed: 4535 m/s (eu suspectez că e ceva mai mare, la Comet zicea EFT de 2600 m/s, eu prindeam 3485 m/s)
- Warp Speed: 13.5 AU/S (goodie-goodie, e ca Poşta Rapidă, dacă îi ghicesc destinaţia inamicului îl pot aştepta la poarta de destinaţie).
Pe scurt, pot orbita la 7 km (maximul teoretic e 9, dar e riscant fiindcă dacă sare de 9 pierd efectul de la Warp Scrambler) în jurul ţintei şi îi blochez warp-ul/MicroWarp Drive-ul. Din păcate nu am şi posibilitatea de Webify, dar nu ar trebui să mai conteze în fleet. Excelent ar fi ca toate light drones să îmi fie asignate şi să fie setate pe aggressive, astfel încât să încep din prima cu damage asupra ţintei odată ce ajung aproape de el.
Downside-ul e că nava e foarte fragilă, dar nu le putem avea pe toate, nu-i aşa :smile:
Capacitorul e stabil cu Nosferatu activ, şi ţine niţel peste 6 minute fără, ceea ce e arhisuficient; mă gândesc să schimb Nosferatu cu altceva, dar nu ştiu cu ce :smile:
 
Eu n-am mai platit de vreo luna subscriptionul (probleme financiare), posibil sa revin in viitor, daca se corecteaza problemele :tongue:. Si asa nu jucam eu prea mult...
 

Nope, Warp Distruptor-ul nu taie şi MWD-ul, aşa că dacă e o navă rapidă dă drumul ma MWD şi-i lasă pe grei în urmă, numai eu mă pot ţine după el şi mă toacă mărunt.
Avem nevoie de încă o navă rapidă cu Warp Disruptor şi target lock rapid ca să nu plece inamicul în warp, în timpul ăsta ajung eu la el şi-l înţepenesc.

Eu n-am mai platit de vreo luna subscriptionul (probleme financiare), posibil sa revin in viitor, daca se corecteaza problemele :tongue:. Si asa nu jucam eu prea mult...
M-am prins, că nu te-am mai văzut deloc. Sper să te întorci soon :smile:
 
Ba îţi trebuie Disruptor, pentru că ăia 15 km pe care trebuie să-i parcurgi în plus ca să intri în range de Scrambler înseamnă trei secunde în care ăla poate să fugă. Eventual pune ambele module.
 
Learning
level5.gif
Analytical Mind
level4.gif
Clarity
level4.gif
Eidetic Memory
level4.gif
Empathy
level4.gif
Focus
level5.gif
Instant Recall
level5.gif
Iron Will
level5.gif
Learning
level4.gif
Logic
level3.gif
Presence
level5.gif
Spatial Awareness
Total Skillpoints in Group: 1.892.315

:tongue:
 
Bah, Presence numai la 3? Dezamăgitor :tongue:
În altă ordine de idei, mişcă-ţi... caracterul în 0.0, numai azi am descoperit 11 Sansha sites într-un singur sistem (relativ sigur) şi n-am cu cine să le fac :smile:
 
Bă, frate, am un ghinion... m-am mutat în altă corporaţie, şi bineînţeles că au trebuit şi ăştia să intra într-un război. Ce-au, frate, toţi?
În rest, mai am 10 zile şi 2 ceasuri până la Gallente Cruiser V, pe urmă Ishtar scrie pe mine :smile:
 
O să bag şi eu Gallente pe al doilea personaj, special pentru Ishtar cu Sentry Drones. Îmi place că poţi să faci cam orice cu ea, poţi să pui MAR, dual MAR, MAR cu buffer, doar buffer, AB, tank pasiv, laz0rz, AC-uri, cloak, salvagere, remote repairere pentru drone, orice îţi trece prin cap, şi tot e badass. Nu toate odată, evident. :tongue:
 
Yes, yes, I approve.
De-aia învăţ acum Drone interfacing V, 22 zile FTW. Ideea e că ai DPS mic cu el, unless you have WIN dronez skillz. Care iau f'o 6 luni să fie ca lumea.
 
[Ishtar]
Imperial Navy Medium Armor Repairer
Imperial Navy Armor Thermic Hardener
Imperial Navy Armor Thermic Hardener
Imperial Navy Armor Kinetic Hardener
Imperial Navy Armor Kinetic Hardener

Republic Fleet 10MN Afterburner
Omnidirectional Tracking Link I
Large Peroxide I Capacitor Power Cell
Cap Recharger II
Cap Recharger II

Dual 150mm Railgun II, Antimatter Charge M
Dual 150mm Railgun II, Antimatter Charge M
Dual 150mm Railgun II, Antimatter Charge M
[empty high slot]
[empty high slot]

Medium Sentry Damage Augmentor I
Medium Sentry Damage Augmentor I


Garde II x5
Warden II x5
Hammerhead II x5
Hobgoblin II x5

Eu cu aşa ceva m-aş da. Teoretic, 600+ DPS cu Garde @ 36 km şi 500 DPS cu Warden @ 90 km. 90%+ heat resist, 95%+ kinetic resist - I lol'd. Mi-e somn să verific cu EM şi explosive, dar n-ar trebui să fie mare chestie. În caz de ceva, se înlocuieşte un Sentry Damage Augmentor cu un rig de tanking, dar mă îndoiesc că e nevoie.
 
Ai folosit All Skills at level V în EFT :smile:
Plus că modulele Imperial Navy sunt cam costly. Una peste alta, spre exemplu pentru caracterul meu e nevoie de skill-uri mult şi bine ca să fie cap stable (bine, cu Iron Charge pe railguns e cap stable anyway) şi mai ales să reduc necesarul pentru CPU (la skill-urile mele e pe roşu). De fapt, îmi trebuie doar Drones Rigging IV (accesibil).
Dacă tot vorbim de faction, pune şi faction drones, că au shield, armor şi hull mult mai mare :wink: - ba nu, scrap that, damage mod mai mic, sux.
Şi mai e o problemă: pentru mission running, ai nevoie de module care să acopere toate tipurile de damage, ceea ce ridică şi mai mult costurile.
 
Ăfcors. E singurul mod de a compara chestii. :biggrin:

Acuma, cît priveşte preţul. Toată afacerea asta costă vreo 350M după estimările mele, adică 100M nava, 100M MAR, 30M fiecare hardener şi vreo 30M AB-ul. Pentru misiuni în spaţiu Gallente şi Caldari, nu-ţi trebuie alte hardenere.

Prin comparaţie cu ce ar face un pilot Caldari, un Navy Raven chel costa 450M ultima dată cînd am verificat, la care se adaugă cel puţin încă atît în module (e şi mai rapid, ce-i drept, dar e vorba de 60% mai mulţi bani).

Deci, dpmdv, 350M nu e mult nici per se, nici comparativ cu alte nave, mai ales avînd în vedere că n-ai cum s-o pierzi într-o misiune decît dacă se întîmplă ceva extraordinar de rău. :biggrin:
 
Cum ziceam... Nu-s gîndite pînă la capăt, btw.

[Vexor]
Medium Armor Repairer II
Armor Thermic Hardener II
Armor Thermic Hardener II
Armor Kinetic Hardener II

Federation Navy 10MN Afterburner
Large Peroxide I Capacitor Power Cell
Cap Recharger II

200mm AutoCannon II, EMP S
200mm AutoCannon II, EMP S
200mm AutoCannon II, EMP S
200mm AutoCannon II, EMP S
Drone Link Augmentor I

Medium Capacitor Control Circuit I
Medium Capacitor Control Circuit I
Medium Auxiliary Nano Pump I


Hobgoblin II x1
Hammerhead II x1


[Myrmidon]
Medium Armor Repairer II
Medium Armor Repairer II
Armor Kinetic Hardener II
Armor Kinetic Hardener II
Armor Thermic Hardener II
Capacitor Power Relay II

Republic Fleet 10MN Afterburner
Drone Navigation Computer I
Cap Recharger II
Cap Recharger II
Cap Recharger II

Drone Link Augmentor I
425mm AutoCannon II, EMP M
425mm AutoCannon II, EMP M
425mm AutoCannon II, EMP M
425mm AutoCannon II, EMP M
425mm AutoCannon II, EMP M

Medium Capacitor Control Circuit I
Medium Capacitor Control Circuit I
Medium Drone Durability Enhancer I


Hobgoblin II x1
Hammerhead II x1


[Dominix]
Dark Blood Large Armor Repairer
Armor Thermic Hardener II
Armor Thermic Hardener II
Armor Kinetic Hardener II
Armor Kinetic Hardener II
Capacitor Power Relay II
Capacitor Power Relay II

Omnidirectional Tracking Link I
Omnidirectional Tracking Link I
Cap Recharger II
Cap Recharger II
Cap Recharger II

Drone Link Augmentor I
350mm Railgun II, Antimatter Charge L
350mm Railgun II, Antimatter Charge L
350mm Railgun II, Antimatter Charge L
350mm Railgun II, Antimatter Charge L
350mm Railgun II, Antimatter Charge L

Large Sentry Damage Augmentor I
Large Capacitor Control Circuit I
Large Auxiliary Nano Pump I


Garde II x1
Warden II x1
Hammerhead II x1
Hobgoblin II x1

Zic bine? :biggrin:
 
Vezi că nu exporţi fit-urile cum trebuie; acolo unde este scris tipul navei între parantezele pătrate, adaugă o virgulă şi apoi scrie ceva (orice); spre exemplu: [Dominix,Anti-Guristas]. Altfel nu le importă EFT-ul.
În altă ordine de idei, pe Singularity e ofertă la items, se acordă faction ships de toate felurile, câte 2 bucăţi. Intră şi tu, dă Redeem Items şi poţi testa fit-urile astea live, că orice item standard (T1, T2) e 100 ISK (inclusiv navele).
 
Știu, man, întrebam așa, ca de la viitor utilizator la fost utilizator.

Cît privește importul în EFT, eh, am vrut să vă pun la muncă. :biggrin: (Sînt în mod evident în fitting anti-Serpentis/Guristas.)
 
Back
Top