EVE Online

war4peace

Membru Senior
Voi cred că jucați alt joc, la mine full fitted a fost vreo 500m, cu covert reconfig și interdiction nullifier luate "de rezervă", meta 4 launchers și `fo 30.000 de heavy missiles pe kinetic damage :goofy:
Da, dar un T3 cruiser merită folosit pentru PvE, PvP şi exploration. Fiecare din utilizările astea cerând un anume fitting, cu tot cu subsisteme diferite.

Neo

Motan agresif
Sugar daddy
Mda, nu mai e cazul, s-a dus dracu`. Cam ca și pasiunea mea pentru Eve. Deja cred că am totalizat >2 bil în nave bulite.

Velkan

Moderator
EVE e suficient de dificil și fără ăia 4 terminați care au luat în brațe o poartă și se cred PvPeri. Deci feel free să gtfo out of 0.0 pînă o să ai SP-ul și experiența necesară să fii acolo cu T3-ul. Vream să-ți zic asta de dimineață, că aveam o presimțire.

war4peace

Membru Senior
Can I haz your stuff?
Acu' serios, dacă te-ai săturat, pune conturile în stază şi revii dacă ai chef; dacă nu, nu. Am văzut player cu cont de 6 ani şi 5M SP, deci se poate :smile:

Neo

Motan agresif
Sugar daddy
Măi, ce naiba să zic, oamenii m-au lucrat frumos, dar sincer mie mi se pare că are o doză de realism care mie nu-mi este necesară. Am suficiente pe cap IRL, nu-mi trebuie un joc care să îmi (re)aducă pe cap problemele din viața de zi cu zi.

Vrea cineva să cumpere conturile? :biggrin:

P.S.: Velkan, nu e vorba de skill-urile de supraviețuit cu T3 în 0.0, nici 100m skillpoints și meta 14 nu te salvează de 6:1. Eu eram în mijlocul a 6 battleships Guristas și jde cruisere care abia se spawnaseră și hop și un red pe mine, jam/scramble, warp in încă 4-5 reds (notează, te rog, era doar un red în local... în 6 secunde erau 5 pe mine)... Eu tankam toate NPC fără probleme, dar webified nicio șansă când T3 e mare parte și speed tanking. 98% explosive resist, 97% kinetic resist, tot fit-ul era cap stable...

Oricum, a fost ceva idiot, practic Guristas m-au terminat ca DPS, nu imbecilii ăia care foloseau pe mine drone Vespa II. A kill is a kill tho, and a loss is a loss.

Velkan

Moderator
[Taranis, PvP: Neutron]
Magnetic Field Stabilizer II
Internal Force Field Array I

1MN Afterburner II
J5b Phased Prototype Warp Scrambler I
X5 Prototype I Engine Enervator

Light Neutron Blaster II, Caldari Navy Antimatter Charge S
[empty high slot]

Small Hybrid Burst Aerator II
Small Ancillary Current Router I

Hobgoblin II x2

349 dps OH.

[Taranis, PvP: Neutron/Ion]
Interior Force Field Array

1MN Afterburner II
J5b Phased Prototype Warp Scrambler I
X5 Prototype I Engine Enervator

Light Ion Blaster II, Caldari Navy Antimatter Charge S
[empty high slot]

Small Hybrid Collision Accelerator I
Small Hybrid Burst Aerator I

Hobgoblin II x2

343 dps OH.

Tell your friends.

Velkan

Moderator
Unde, bre? :smile: Dar, dacă vrei neapărat, s-ar putea să meargă un AB Coreli C-Type. „S-ar putea” pentru că afaik au PG mai mare decît T2-ul.

Edit: Te oftici că nu ai antrenat Minmatar? :biggrin:

Velkan

Moderator
Păi e fit de PvP, și absolut toți pun faction ammo pentru PvP (T2, în situații speciale), deci într-o confruntare 1 la 1 (aceeași navă) pierzi garantat dacă folosești ammo standard pentru că ai din start cu 15% mai puțin damage.

Ăla nu e T3, e T1 tier 3. A fost un concurs recent cu nave desenate de jucători, iar cîștigătorul urmează să fie implementat în joc. Adică ăla.

Neo

Motan agresif
Sugar daddy
Arată nașpa :biggrin:

T1 tier3 gen Abaddon pentru Amarr, amirite?

Sincer nu prea înțeleg care-i treaba cu battleships, de la o vreme mi se par cvasiinutile, adică ok, merge pentru ratting, dar mai bine merge T2 cruiser (which is gay). Mi se par bune într-o singură situație, fleet roam de DPS battleships combinate cu ceva logistics. Altfel meh.

Eu mă refeream la altceva. Abolition Amarr Battleship cu 400m3 drone cargo? WANT! :biggrin:

war4peace

Membru Senior
Abolition Amarr Battleship cu 400m3 drone cargo? WANT! :biggrin:
Let me rephrase that for you: "Abolition Amarr Battleship cu 400m3 drone cargo? WHAT!"
Mi se pare o tâmpenie să faci drone boat dintr-o navă Amarr, fwţi balanţa jocului rău de tot.

Şi să mă frec în T1 Tier 3, am mai auzit expresia asta ilogică în joc, e ca şi cum ai spune "Salam de calitatea 1 calitatea 3" - WTF.

LE: Look what I found:

Steve.jpg

Velkan

Moderator
Nu, e salam calitatea întîi condimentat sau ceva. Tech e una și tier e alta: T2 e un hull T1 îmbunătățit (o echivalare vagă ar fi tier 5, doar că e mai mult decît atît), pe cînd tier înseamnă nave cu funcții diferite din aceeași categorie.

Neo, treaba cu BS e că nu poți să obții același dmg + ehp + range pe un HAC.

Nici n-am văzut aia cu Abolition. De acord, eu n-aș lăsa o navă Amarr/Caldari să care mai mult de cîte un set de scout drones, și nici nu le-aș da posibilitatea să folosească 5 heavy drones.

Velkan

Moderator
A mai citit cineva Thursday în loc de Tuesday pentru patch, și a uitat să-și updateze training-ul? :goofy:

war4peace

Membru Senior
Um... era Thursday. Or not. Anyway, eu evaem numai training-uri LUNGI în coadă: unul care se termină în 2 săptămâni (31 zile total) şi altul care se termină în 5 zile (peste 20 de zile total).
So I'm good :smile:
Neo e cam la limită cu un caracter şi un prieten e în rahat, i se termină skill-urile în 12 ore.

Neo

Motan agresif
Sugar daddy
Stai că nu înțeleg, care e faza? Mie mi se terminau mâine poimâne skillurile. Era de așteptat downtime/apocalipsa/etc? :biggrin:

Velkan

Moderator
Tyrannis 1.1 > 1.2, 5:00 - 17:30 UTC sau ceva. Deci eu estimam server căzut două zile, Battleship V redus la II pentru toată lumea, trei internați în spital cu arsuri de gradul I și Incursion amînat ca să lucreze la fix-uri.

Top Bottom