eBay, PayPal

Ce perioadă? E normal să lași o garanție, dar la fața locului, cu contract, nu prin paypal. Mie îmi sună a scam. Pentru cont de Paypal nu e nevoie de faxuri.
 
What he said, avansul îl dai când ai semnat contractul and all, + prima lună de chirie, nu prin paypal.
 
Dude, e short term rental, o săptămână, nu mă mut la Amsterdam :smile:
It's like booking a hotel although this is an apartment :smile:
 
Pentru o săptămână nu trebuie să dai avans. Când am închiriat o pensiune 10 zile am plătit 10% avans, și 300€ sunt mult mai mult de 10%. Nu sună deloc de încredere.
 
Oricât ar fi, tranzacția ar trebui să se facă printr-o bancă, nu prin paypal.
 
Acelaşi lucru l-am sugerat şi eu. Prin procedeul ăsta am rezervat vile în Grecia cel puţin de două ori şi un apartament în Barcelona.
 
Updated provisions governing how disputes between eBay and eBay users are resolved.
The User Agreement contains an Agreement to Arbitrate, which will, with limited exception, require you and eBay to submit claims to binding and final arbitration, unless you opt-out of the Agreement to Arbitrate by November 9, 2012. Unless you opt-out: (1) you will only be permitted to pursue claims against eBay on an individual basis, not as part of any class or representative action or proceeding and (2) you will only be permitted to seek relief (including monetary, injunctive, and declaratory relief) on an individual basis.
In curand, n-o sa mai existe datul in judecata in grup. Nicaieri.
 
Asta e ca sa nu vina toti avocatii smecheri cu class action suit. Desteapta miscare, desi nu stiu daca e legala.
 
Cand o sa am eu bani sa-i dau in judecata daca ma fura (pe mine si alti 10000 de useri) cate 10 euro, atunci da, sa se renunte la class action.
 
Class action suit suna frumos pentru marxisti, dar capitalistii ca mine realizeaza ca singurii castigatori intr-un asemenea proces sunt firmele de avocatura, care iau comisionul gros (30-50%). Adevaratii pierzatori iar nu sunt firmele date in judecata, ci clientii lor prezenti si viitori, care platesc mai mult din cauza litigiilor aiurea. Dar marxistii se bucura, ca atunci cand se schimba stapanul. :tongue:
 
Class action suit suna frumos pentru marxisti, dar capitalistii ca mine realizeaza ca singurii castigatori intr-un asemenea proces sunt firmele de avocatura, care iau comisionul gros (30-50%). Adevaratii pierzatori iar nu sunt firmele date in judecata, ci clientii lor prezenti si viitori, care platesc mai mult din cauza litigiilor aiurea. Dar marxistii se bucura, ca atunci cand se schimba stapanul. :tongue:

So much this.
 
Singurii care profita de pe urma unui class action suit sunt parazitii de avocati. Nici clientii pacaliti, nici societatea in ansamblu nu au mare branza de castigat. Nu e deloc intamplator ca medicii au malpraxis, dar avocatii care intenteaza zeci de procese frivole nu patesc nici pe dracu' (ca doar teapa lor scrie si legile).

Tot ce fac majoritatea acestor litigii e sa creasca costurile firmelor, costuri care sunt transmise clientilor. Vorbesc din experienta; medicina americana e scumpa exact din acelasi motiv (procese deschise prea usor).
 
Back
Top