Diablo

Gasit combinatie decenta de skilluri/rune pentru Wizard/Inferno.
Statul principal pe gear e evident Intelligence, urmat de Dexterity si Vitality. Pe Inferno orice mob iti poate face 2-shot daca apuca sa se apropie, oricat de mult vitality ai strange ca wizard, asa ca adunatul de Vitality e superfluu. Orice peste 12-14.000 e suficient sa rezisti la un hit accidental si dexterity-ul iti da mucho evasion, asa ca e foarte bun de stackat.
Apoi ai nevoie de ceva cu cat mai mult DPS ca arma. Attack speed-ul e oarecum irelevant, ai nevoie sa faci damage mult din miscare nu neaaparat repede.
Ca skills folosesc Magic Missle cu Penetrating Blast pentru trash / Charged Blast pentru bossfights.
Skill-ul de AOE e Arcane Orb cu Celestial Orb pentru trash /Obliteration pentru bossi.
Static DPS fac cu Hydra cu Venom Hydra. Face incredibil de mult damage si poate fi spamat la greu.
Ultimul si cel mai important skill e Magic Weapon cu Force weapon. E un damage boost imens (2-3000 la peste 10.000 initial damage).

Avand in vedere ca pe dificultatea asta cam orice mob face peste 9000 de damage unui wizard, folosesc foarte mult iluziile ca sa supravietuiesc fighturilor cu pack-urile rares si minibosi. Teleport cu Fracture si Mirror Image cu Duplicates ma scot de obicei din aggro tables si ma lasa sa fac mucho damage.
Pasive am Illusionist/Arcane Dynamo/Temporal Flux (sau Glass Cannon daca ma simt tupeist).
Ca follower l-am tinut pe templar cu build de support. E foarte bun ca taunteaza si e foarte bun pentru survival cu skillurile de healing. Nu merita sa iei followeri ca DPS pentru ca fac pe la 5-600 cu cel mai bun gear posibil si sunt degeaba.
 
Poate pe crits cu full int gear. Useless still. 4000 dps e jumate din cat face poison hydra pe tick.
Nu vad cum ai putea face mai mult de 600-700 int pe enchantress. Si nu vad de ce i-ai da arma cu mai mult de 600 damage. Mi se pare o investitie inutila. Dar ma rog, se poate face doar pentru a avea un plus de damage.

Problema e ca daca iei enchantress-ul ai ceva crowd mitigation dar te lipsesti de healurile si taunturile templarului, care pentru mine sunt sfinte. Am jucat prea putin cu ea ca sa imi dau cu parerea, dar din cate am citit/ascultat pana acum, followerii sunt useless pe post de DPS cu itemele de acum.
 
Pai din actul 2 e inferno inferno cu adevarat. :smile: La Wizard Energy armor cu Force armor mi se pare esential daca nu vrei sa mori tot la 2 minute. Si Venom Hydra e overpowered la greu. :smile: Asta am eu momentan si merge okeish act 2 inferno. Eliții :smile: "fast" sunt singurii care imi fac probleme si de multe ori ii ocolesc. M-am cam plictisit totusi de build-ul asta ca-l folosesc de prin actul 3 din hell si ma gandeam sa-l schimb cumva.
 
Io cu barbarul in act 2 inferno mi-o iau si de la frunzele ce pica din copaci. :tongue:
 
Wow, chiar sunt ucigatoare frunzele alea, abia am ajuns si eu in act 2 inferno cu sorcereasa... geez.
 
Faza cea mai interesanta e ca doar mobii scaleaza cu nivelul caracterului si nivelul de dificultate, dropurile nici pe departe, la The Butcher pe inferno cu 5 stacks de NV imi pica 2 sau 3 galbene de lvl 55 sau 56, pai FU Blizzard, nu am de gand sa farmez, daca o sa repare chestia ok o sa continui, daca nu paguba in ciuperci. Imi pare rau doar ca nu traim intr-o tara mai putin bananiera sa ii pot da in judecata pt toata porcariile cu D3.
 
Daca vrei dropuri calumea intra in public games si farmeaza eliti. Altfel slabe sanse sa prinzi gear calumea de pe bosi.
Nephal valor x5 stacks + magic find gear FTW. Daca nu vezi un barb cu peste 60k HP in party, mai bine iesi.

Toata lumea ranged se plange de actul 2. E cretin rau, sunt chestii care sar din pamant/scurma/spawneaza aiurea. Pe mine m-au scos din pepeni un pack de blues care nativ aveau viteza imensa si blizz se gandise sa le dea fast mover/waller/mortar/jailor. Se miscau mai repede decat ma puteam eu teleporta. GG blizz.

L.E: In act 2 (unde sunt acum, si e cicarea lumii sa treci aparent) un rahat de normal mobs ca Lacuni Huntress, care pe langa hit-uri de 32000 damage mai dau si cu mortars si fac jump din cele mai ciudate locuri. Si se pare ca nici nu prea schimba aggro table la teleport/mirror image. Deci fcuk.
 
Am ajuns si eu in act 2 (inferno) cu barbarul acu vreo 2 saptamani si mi-am bagat picioarele. Mi se pare normal sa pot gata jocul pe toate nivelele de dificultate fara sa fiu obligat sa farmez, sau sa dau 200$ pe un item.
 
Daca vrei dropuri calumea intra in public games si farmeaza eliti. Altfel slabe sanse sa prinzi gear calumea de pe bosi.
Nephal valor x5 stacks + magic find gear FTW. Daca nu vezi un barb cu peste 60k HP in party, mai bine iesi.

Îl și văd pă Styr cu barbar cu 10k HP și MF 55% cum ia tot drops de cacao :biggrin: Adevărul este că-s bulite rău loot tables, blizz a vrut să nu se mai farmeze boșii deci au mucit-o complet.
 
Eu am trecut pe Blizzard spec in actul 2 si e un pic mai usor acum, mai usor decat instant death adica. E doable, pe Maghda am omorat-o usor, dar packurile de elites sunt crima. La propriu. In plus orice bucata de gear care sa fie cat de cat un upgrade fata de itemele lvl 56-59 pe care le am trece lejer de 300K, iar asta sacrificand intelligence pentru defenses - inca nu sunt sigur daca merita.
 
Da ma, daca esti in actul 2 imbracat in blues si ai 10k HP, iti imaginezi cam ce o sa se intample cand sare pe tine un mob care face 32k damage pe hit...
In plus, daca te duci in multiplayer cu health pool-ul ala, nu joaca nimeni cu tine pen'ca tu ar trebui sa fii tankul.

Logica de cacao. Nu iei gear calumea daca nu intri in multiplayer, nu poti juca in multiplayer pentru ca gearul tau suge. Asa ca tre sa farmezi gold/cumperi iteme de pa AH cu bani reali. GG Blizz, you greedy fucks.
 
Da ma, daca esti in actul 2 imbracat in blues si ai 10k HP, iti imaginezi cam ce o sa se intample cand sare pe tine un mob care face 32k damage pe hit...
In plus, daca te duci in multiplayer cu health pool-ul ala, nu joaca nimeni cu tine pen'ca tu ar trebui sa fii tankul.
Sper ca ti-ai dat seama ca faceam misto, nuj cum puteam ajunge in inferno cu 10k hp si blues si nici nu is atata de sadic incat sa aflu. :tongue:
 
Back
Top