Diablo

Sper că nu s-a simțit nimeni vizat de ce scris mai sus - am spus că mi se pare gîndit pentru preșcolari, nu că ești preșcolar dacă îți place. Nu e un joc rău, luat în vid, dar dacă te gîndești că o parte din ăștia care îl joacă nu erau născuți cînd a început lucrul la el, nu îmi oferă suficient. Probabil dacă ar costa 1/2 din cît e, l-aș cumpăra.

Am auzit că cineva l-a terminat pe Inferno solo. 12 ani... 4 zile. :frown:

Dacă mă gîndesc mai bine, faptul că cere conexiune permanentă e o problemă - cine dracu' o să joace hardcore cu riscul de a-i distruge un spike toată munca? De ce ar juca cineva hardcore în general? :biggrin:
 
Hardcore? Pana acum l-ar fi jucat pentru doar pentru simpla provocare, ca sa vada daca poate. De la Diablo 3 o sa-l joace destui doar pentru achievements :smile:
 
Omorat pe Leoric in Nightmare. Bossfight-ul, din nou, mult mai usor ca luptele cu mobii pana acolo. Dezamagitor. Loot de cacao. Din Diablo au picat 3 iteme rare pe normal, nici unul nu-mi folosea.
 
Eu din ce văd, toți au în comun faptul că hackerii i-au adăugat în bnet friends apoi au intrat peste ei în joc apoi stuff happened. Și foarte mulți dintre cei care au pretins că au authenticator de fapt îl adăugaseră după ce pățiseră treaba. Om vedea.
 
Si Blizzard sunt o corporatie cuminte, userii sunt toti niste cretini iar hotii defapt nu exista. Tu lucrezi pentru ei?

Ca fost pagubit de cont dupa faimoasa mutare pe serverele Bnet cu contul de WoW, iti zic cu certitudine ca ceva scartaie in securitatea Blizz. Si atunci a fost un val de plangeri, fix dupa mutare, tot de hacking. In special pe conturi cu caractere multe de nivele mari. Bineinteles ca lumea a uitat acum.

Oare sa fie o coincidenta faptul ca nu a aparut nici un server pirat de D3 cu tot cu crack?
 


evefail.gif
 
Diablo III is so last week. Lumea deja l-a terminat solo pe Inferno apăsînd taste la întîmplare; cine nu l-a dezinstalat încă, se joacă Auction House III pentru cei care n-au avut timp să-l termine.
 
Ma enervez pentru ca fighturile cu mobii random sunt mai dificile decat boss fight-urile. Sunt niste combinatii de abilitati la mobii albastri si galbeni care ma cocoseaza. Am murit de 4 ori la rand la acelasi pack si am schimbat 3 skillseturi diferite pana am reusit sa-i dau jos. In cazul lui Diablo pe Nightmare n-a trebuit decat sa schimb pe gear de vitality. Pana mea, puteau sa balanseze si ei un pic fighturile. Mi se pare absurd sa valsezi pe langa Diablo in ultimul act, dar sa te distruga in mod constant niste mobi random.
 
Pai asta e si problema, ca sunt random. Daca gasesti lightning enchanted, trapper si fiery spell of doom (made-up names*) pe unul nu prea ai cum sa-i bati :tongue:
 
Duda nu e ca gasesti pe unu, ca pe ala il faci cu hydra si diamond skin. Problema e cand dai de un pack de 3 cu health link si inca vreo 6-7 minioni adiacenti pe langa ei care fac si aia stun/slow. Sunt minioni normali pe Nightmare cu care ma bat parte-n parte unu la unu cu vrajitoarea, de tre sa fug de ei pe juma de harta daca imi moare paladinul, de aia am cate un acces de tourette cand vad 3 de aia + 3 albastri plus inca niste randomi pe acolo de umplutura asezati fix in fata intrarii la urmatorul nivel de dungeon.

A, si la final, dupa ce mori, injuri, incerci iar, mori iar ca ai tras packul prea aproape de alti mobi, schimbi skillset, mori iar ca ai dat diamond skin prea devreme, faci vreo 2-3 minute pe drum de fiecare data de la checkpoint, reusesti intr-un final sa le dai mucu', pica din ei un rahat albastru cu care nu ai ce face si 300 de gold.
 
Ce spuneti voi suna a deja-vu, la Diablo 2 de abia pe la patch-ul 1.09 mai ziceai ca e acceptabil de echilibrat jocul. Iar cei care cumpara jocul imediat dupa lansare trebuie sa faca pe beta-testerii ?

Total unrelated: L-au spart deja grupurile de pirati ? Ma zapaceste un amic cu intrebarea asta si cum eu chiar nu sunt interesat de Diablo 3, i-am zis ca inca nu l-au spart ca sa nu mai sacaie.
 
Păi e același lucru ca la WoW, îți trebuie emulator de server ca să zici că l-ai "spart". Adică să implementezi de la acțiunile monștrilor până la random map generator. Cam mult de muncă.
 
Meh. Prost sa fii sa dai bani pe rahaturi in-game pe care o sa le schimbi in cateva saptamani cand apare un patch nou cu iteme de iLevel mai mare.
 
Back
Top