Dezumidificator

Uite aici o selectie de higrometre oarecum calibrate si la niste preturi decente. La preturi pentru toti (tinind cont ca nu sint chiar jucarii de supermarket).
 
Multam, fain ipman pentru toate informatiile si sugestiile !
radul oricand as schimba casa, cel putin dpdv umiditate.

Neo, cu cred ca "it takes a roll to know one" - sue me for this.
 
Este cam vechi subiectul, dar pe cine mai intereseaza ideea de dezumidificare , este intradevar o necesitate , vorbesc din propria experienta. Dupa ce am incercat dezumidificarea cu ajutorul aerului conditionat si varianta cu Ceresitul, am ajuns sa cumpar un dezumidificator casnic de la astia [spam link removed] pentru camera copilului , il am de vreo 7 luni si sunt multumit mai ales acum pe perioada verii cand umiditatea este crescuta si afara . Idea este ca mai bine cumperi ceva ce stie sa faca un singur lucru, dar bine. Nu poate fi comparat nici cu ceresitul care scotea in o saptamana cat asta intr-o zi.
 
Dar si consuma curent cat doua frigidere. :smile: Dar deh, obrazul subtire...
Ai dreptate, dar nu consuma chiar cat 2 frigidere pentru ca se mai opreste si el cand creste umiditatea, eu am modelul asta de dezumidificator [spam link removed] si este un pic mai subtire la consum, macar m-am scos ca nu mai apare mucegai pe la coltul peretelui nordic.
 
Back
Top