Despre tot ce inseamna DVBT / DVBC (normal sau HD).

lai

meh
O sa fie util in cazul in care vrei acces la canalele care cer decodare si implicit abonament mai scump. :smile:

Neo

Motan agresif
Sugar daddy
Poate mă repet, dar ce-i așa de interesant la TV de merită ditamai discuția? :biggrin:

AdrianB1

Membru Senior
Sugar daddy
3D pr0n, it blows your mind. Asta pare sa explice unele lucruri pe aici (ro, nu forum).

puterfixer

Administrator
Sugar daddy
Interesant la TV de vazut? Nimic, tbh. Dar am un gadget cu o functie neexplorata :biggrin: Sa nu-mi zici ca nu te-ai uitat candva la cele doua porturi PCIe x16 fara nici un pitic curios cum ar fi cu SLI :biggrin: chiar daca nu-ti trebuie.

Quark

Zis și Brucan
Sugar daddy
Up. Avand in vedere penele de curent tot mai dese si faptul ca dupa o astfel de intrerupere UPC isi revine in juma' de ora, sunt curios daca au avansat astia cu emisiile dvb-t. A mai crescut semnalul? S-au inmultit emitoarele? S-au mai ieftinit antenele?

Quark

Zis și Brucan
Sugar daddy
Bun, am citit, m-am updatat. Desi ce spune Dreamer e logic, ei bine iata ca sunt suficienti bani la buget pentru ca pana la sfarsitul lui 2016, 92% din populatie sa poata receptiona in bune conditii ce se emite (adica TVR 1,2 si 3) in DVB-T2!!! Desigur ca este cunoscut faptul ca romanul de la sate nu are tv cu receptor dvb-t2, dar traim in Romania si e o chestiune de mandrie nationala sa fim cei mai avansati din Europa la capitolul emisie TV.

A, si desigur ca nicio alta televiziune din Ro nu si-a anuntat intentia de a transmite in eter emisiunile sale, in afara de falita TVR.

Bravo!

Si desigur ca televizoarele dvb-t nu pot decoda dvb-t2. :biggrin:

De asemenea au incetat atat transmisiunile analogice (cu exceptia TVR1) cat si cele dvb-t.

And now we are doomed. :biggrin:

Quark

Zis și Brucan
Sugar daddy
Ele vin la pachet. Cand pica, pica tot. Discutia era ce faci cand n-ai nici TV si nici net. Si nici parabolica, desigur.

miahi

Wizzard
Sugar daddy
Faci mâncare, și te enervezi că nu poți să trimiți altora pozele :biggrin:.

Quark

Zis și Brucan
Sugar daddy
Pentru o târtiţå bine prajita sunt gata sa consum cativa megi din traficul de date pe mobil. :biggrin:

Top Bottom