Debara sale

Marius '95

troubleShooter
O ruda a plecat din tara si si-a vandut apartamentul. Am o sumedenie de obiecte ramase, momentan adunate gramada in debaraua mea. La un moment dat o sa fac si un inventar cu poze, dar momentan am niste chestii care mi-au atras atentia mai mult decat restul nimicurilor si as vrea sa le dau inainte sa ma apuc si eu de golit apartamentul pentru renovat.

Asadar, pentru inceput:
- subwoofer "JBL 1000 W" = O chestie mare, neagra, grea, trapezoidala cu un ditamai difuzorul pe o latura. Imbracat in material gen catifea. Posibil sa fie pentru auto, nu-mi dau seama.
- narghilea cu doua ... furtune = e verde, inalta, grea, metal+sticla, foarte prafuita
- doua cutii mari si grele "World of Warcraft" care contin carti/albume cu artwork, benzi desenate, DVD-uri, etc. Jocurile au fost jucate (posibil inca sa mai fie jucate), deci nu ma astept sa fie valabile nr. seriale de pe DVD-uri.
- incarcatoare airsoft, mai multe bucati = par sa fie pentru ceva gen mitraliera (vreo 3) si unul pentru ceva gen pistol. Unul pare defect - are arcurile iesite pe afara.
- niste tevi de metal care par sa aibe legatura cu airsoftul
- o geaca si o armura de camuflaj, probabil tot pentru airsoft = nu stiu dimensiunile, dar e de asteptat sa fie XXL sau mai mare.

Nu stiu ce preturi sa cer. Ziceti si voi cat va lasa nevasta sa dati.
Le pot aduce in Bucuresti in anumite weekenduri. Fac drumul asta cam o data pe luna.
 
Am zis ca nu stiu cat valoreaza fiecare. Banuiesc ca functioneaza, dar nu am cu ce sa testez. Amp-ul meu e doar stereo.

Pe ebay am gasit asta care pare identic cu ce am eu. Sa zicem 300 RON daca functioneaza?

Daca esti in oras, vino in weeked sa-l vezi.
 
Ăla e un subwoofer auto fără amplificare. Unul nou dintr-o serie un pic mai nouă e 380 de lei. Ce costă mai mult e de obicei amplificatorul pentru așa ceva. La calitate naiba știe, astea-s făcute pentru bum bum, să zdrăngăne tabla.
 
Vând dracii ăștia p-acilea cu de-alde 100 lei, 80 lei bucata. Prea mult pentru mine și-atât.
 
- doua cutii mari si grele "World of Warcraft" care contin carti/albume cu artwork, benzi desenate, DVD-uri, etc. Jocurile au fost jucate (posibil inca sa mai fie jucate), deci nu ma astept sa fie valabile nr. seriale de pe DVD-uri.
I call dibs on that!

Dar vreau poze prima dată, să văd concret conţinutu'. :smile:
 
Deci JBL 1000 la 150 RON. Daca nu se da, o sa mai scad pretul.
La cutiile cu WoW o sa fac poze diseara.
 
Deci poze.
M-am inselat. Este o singura cutie WoW. Cealalta este Age of Conan.
Subwoofer-ul este functional. Testat.
Am mai gasit:
- O broasca de usa de intrare electronica, cu cartela. Nu am cartele.
- Un set poker cu pachete de carti, jetoane, etc. in valiza metalica.
- trackball Logitech USB cu 3 butoane = 5 lei
 

Attachments

  • Age of Conan.jpg
    Age of Conan.jpg
    131.8 KB · Views: 42
  • Warcraft.jpg
    Warcraft.jpg
    130.1 KB · Views: 43
  • broasca 1.jpg
    broasca 1.jpg
    75.5 KB · Views: 46
  • broasca 2.jpg
    broasca 2.jpg
    92.7 KB · Views: 45
  • incarcatoare.jpg
    incarcatoare.jpg
    103.8 KB · Views: 39
  • Narghilea.jpg
    Narghilea.jpg
    86.7 KB · Views: 40
  • poker.jpg
    poker.jpg
    128.6 KB · Views: 42
  • sub1.jpg
    sub1.jpg
    73.7 KB · Views: 37
  • sub2.jpg
    sub2.jpg
    158.7 KB · Views: 36
  • teava.jpg
    teava.jpg
    103.6 KB · Views: 37
Last edited:
Cat dumnezeu o face valiza aia cu jetoane si carti? Pare interesanta, pentru jocuri de societate face 2 face, o chestie pe care-o mai practic din cand in cand.
 
Warhammer, asadar. :eek: Naiba sa le ia, ca s-au inmultit MMORPG-urile ca ciupercile. :tongue:

Trusa cu jetoane: 20 lei e bine? Nu e completa: n-are zarurile si lipsesc cateva jetoane.
 
O broasca de usa de intrare electronica, cu cartela. Nu am cartele.
Cumva mă atrage chestia asta pentru un reverse engineering, dar nu mi-e clar dacă e un demo funcțional - are fire sau baterii? E posibil să fie doar un demo de design și să nu aibă partea electronică, sau să fie cu cartelă mecanică, nu găsesc detalii despre model pe site-ul chinezilor.
 
Broasca de usa nu are fire si pare the real thing, nu demo. Beepaie cand apesi clanta pe interior, deci are baterii in ea, probabil baterii consumate si d-aia beepaie.

Se mai adauga:
- CDuri audio originale: "Electro Shock" volumele 1-7.
- Jocuri XBOX360 originale: Modern Warfare 2, Arcade compilation disc, Harry Potter and the Order of the Phoenix, You're in the Movies.
- Programe: Karaoke Maker, CD Looper, DeComposer.
- o chestie religioasa: "bhagavad-gita as it is".

- o colectie DVD cu Louis De Funes de la Adevarul: Jandarmii (6 filme), Oscar, Fantomas, Marele restaurant, Omul orchestra.
- o colectie DVD cu Shrek (1+2)
- o colectie DVD cu Asterix (4 filme) - asta este nedesfacut, sigilat
Mai am si cate o colectie Alien si Harry Poter, dar nu le dau. :tongue:

- alte DVD-uri: Nea Marin Miliardar, Alo aterizeaza strabunica.
 
Last edited:
- decodor IPTV AmiNET125
- router Asus WL-520GC (2MB flash, 16 MB RAM, wireless, fara USB)
 
Last edited:
Back
Top