De unde cumparam? Secrets Revealed

Originally posted by varzmaster
SH-urile respective provin din produse reparate, expuse, folosite sau obsolete.
De ce si-ar taia singuri craca numindu-le "second-hand" cind pentru cazul asta exista mult mai voalatul "refurbished"?
 
Originally posted by maxu
Chenbro aduce cineva in Romania? Au niste modele dragute de carcase mATX - ca tot e penurie pe piata.
Skin avea in oferta Gaming Bomb, si am mai vazut pe la Taurus ceva model (probabil de provenienta transilvaneana), dar nu mai mult de atat. Idei?
Concept-Electronics va aduce InWin, iar DiscoveryComputers Yeong-Yang ca tot e vorba de carcase. Nu bag mana in foc pentru ultima afirmatie, dar pana acum doar la ei am vazut in oferta.
Iar Chieftec e impartit intre Maguay, KTech si Romsoft.
Enlight ajunge in Romania prin RHS si Maguay. Probabil diferentierea, ca sa nu se calce pe coada, se face pe modele de produse.

Discovery Computers aduce si surse Delta de 300 si 350W. In carcasele Yeong-Yang sunt surse Delta.
 
Vin si eu cu ceva completari, din ce mai stiu ... rog initiatorul topicului sa editeze primul post cu noile informatii, este mult mai usor de urmarit:

Fit Distribution
Biostar/Nec-Mitsubishi/Sapphire

Asesoft Distribution
Gigabyte/Galaxy/Asrock/His/Horizon/Kingston/Princeton/Speeze

IT Direct
Antec/BFG/Corsair/Empire/Gainward

Torrent Computer
DFI

Asbis
Canyon/Prestigio/PQI/Intel/Adaptec/LSI/Promise

Skin
Leadtek/MSI/GeCube/Geil/Tagan/AG Neovo/AltecLansing/iRiver

RHS
Asus/SuperMicro/Daytona/Avermedia/A4Tech/Logitech/Sycron/BenQ/Apacer/Proview/Chicony

Lasting System
Eizo

Senorg
Team/eVGA/STLabs

Elsaco Electronics
Dicota/Thermaltake/OCZ/Viewsonic/Tyan/Lenmar/Edimax/adata/vdata/Lacie/Foxconn

Daca am gresit ceva va rog sa ma corectati.
Revin cu completari.
 
Last edited:
La Asesoft mai trebuia adaugat HIS (nope, nu la Elsaco), Flybook, WD (de curand), Horizon, Kingston, Princeton, Speeze si inca cateva nume cu "nume" mai putin important. Dar, lista e destul de useless, nu toate firmele astea vand la end-useri - de exemplu chiar firma de care am pomenit. :wink:
 
Last edited:
Să-i vedem pe aia care stâlcesc DC în oDC (mă refer la reţea şi nu la client) şi vor începe şi la magazin să-i zică tot oDC! :hihi:
 
Hi-Fi stuff

LUXACUSTICA: JBL, Infinity, Harman/Kardon, Mark Levinson, Revel, Lexicon, Monitor, Becker

Real Acustic: Monitor Audio, NAD, Sherwood, PSB, Wharfedale, Ecosse

Lotus Telecom: TEAC, Denon, Marantz, Jamo, Tannoy, Mission şi altele

Audio Concept: Advance Acoustic, Atoll, Benz-Micro, Cabasse, Creek, Davis Acoustics, Epos, HGP, JADIS, Naim, Neotech, OCTAVE, Symphonic Line, Yamaha

HighEndAudio: Dynaudio, Avantgarde Acoustic, Eben, Emilie, Velodyne, Meridian, Primare, YBA, Plinius, Pass Labs, Jeff Rowland, Viola, Theta Digital, Conrad-Johnson, Chord Electronics, Elan, Pro-Ject, DreamVision, Stax, DVDO, AudioQuest, Cardas, Aavik, Finite Elemente, Bard Audio, AudioPrism, AudioPower

HIFI EXPERT: Chario, Unison Research, Opera, Roksan, Quad, Triangle, Cambridge Audio, Neat Acoustic, Fadel Art, Arcam, Accuphase, Atacama Audio, Audioaero, Mimetism, B.A.T., Ascendo

Datasoft: BOSE, Yamaha

ElectroVox: JBL Professional, Denon, Marantz, AKG printre altele

Luxtone: Onkyo, Rotel, Bowers&Wilkins, Classe, Bolzano-Villetri, Exposure

Se vede că mă preocupă subiectul, nu? :biggrin:
 
Am nevoie de un cablu (usb) pentru iPod. Cele "originale" costa chiar si 100 RON. Vreun sfat unde as putea gasi unul mai ieftin?
 
Ce mufa are ? Daca e ceva proprietar nu prea gasesti de la altii; pune o poza macro daca nu stii sa ii spui pe nume.
 
E un tip de mufa proprietar insa sunt sigur ca exista chestii "vapor made" care sa functioneze. Am gasit deja chestia asta dar e cam departe sediul lor de mine, si mi-e lene.:biggrin:
 
Unirea Shopping Center, etaj 3, aripa Călăraşi, în capăt după Diverta/Best Computers/Depozit şi reprezentanţa Franke e un magazin mic cu tot felul de accesorii, acumulatori, trepiede, huse, mp3uri etc. Acolo aş căuta prima dată.
 
Ce puteţi să-mi spuneţi de cei de la Shopit? Livrare, seriozitate, garanţie (cei care au avut probleme cu produse cumpărate de la ei), etc? Mă gîndesc să cumpăr ceva de pe siteul lor şi nu ştiu mai nimic despre ei.
 
Pot sa iti spun ca la livrare sunt destul de prompti. Adica livreaza cand spun ca livreaza. La multe alte magazine on-line (PC-Fun, de exemplu) te suna sa confirme numarul de telefon si ca nu e o comanda la misto, iti spun ca livreaza, apoi astepti pana te plictisesti si iei din alta parte.

La garantie nu am apelat si sper nici sa nu fie nevoie.
 
Back
Top