De unde cumparam? Secrets Revealed

Nu e chiar așa de grea camera să nu țină, vei putea și șă tragi de ea. Și eu am folosit cred că tot Bison pentru camera mea (care a venit cu bandă adezivă, dar era gri, mult prea vizibilă) și nu mi-am pus problema că o să se desfacă. Dar eu am evitat zonele cu shading de pe parbriz, că pare mai greu de luat lipiciul de acolo la nevoie.
 
Am pus-o acolo fiindca e mai dosita, fiind parasolarul ala al parbrizului camera nu prea se vede din exterior, doar ventuza. E langa oglinda si ajung la ea usor ca s-o pot inchide cand plec din masina.
 
Nu e nici o afacere, cu cat mai dai pe transport le gasesti si aici.

Screenshot_1.jpg
Nici nu m-am uitat la altii, probabil se gasesc si mai ieftine de atat.
 
Ban on geoblocking: EU online shopping made easier

Online shoppers can breathe a sigh of relief just in time for the holidays. From December 3rd, the EU will ban access barriers to online purchases of goods, services and electronic services.

This means that retailers will be obliged to provide consumers throughout the EU with access to goods and services under the same conditions, wherever they access the website.

For example, if a website user in Germany switches to the Swedish or Italian page of an online shop, the user may no longer be automatically redirected to the existing German shop website, where the desired product may be displayed as unavailable.

It applies to all online traders operating in the EU, even if the supplier does not have a subsidiary operating in the EU. But there are also exceptions: Transport services (such as airline tickets), financial services, health services, streaming services, telecommunications and gambling. Private individuals who only occasionally sell second-hand goods are also exempted from the new rules.

Nu pot da link direct la articolul de pe thelocal.de, că e members only. Dar dacă de-acum dați de unii care nu vor să vândă produse decât dacă sunt expediate în DACH, de exemplu, le trozniți o amenințare că-i dați în gât la UE pentru practici comerciale interzise.

[LE] Ah crap stați așa că textul de mai sus e incomplet, Regulation 2018/302 din februarie 2018 clarifică că ai dreptul să poți comanda un produs într-o altă țară, dar fără livrarea fizică, și e treaba ta să organizezi livrarea. :frown: Booo.
 
Last edited:
Cred că a vrut să scrie "share" :biggrin:

Edit: am avut flashbacks horror de când a trebuit să folosesc Windows în română. "Partajare fișiere" sună oribil și este o traducere foarte proastă, din păcate. Chestia asta cu traducem tot nu merge mereu și n-am putut pricepe niciodată de ce trebuie scris "maus" în loc de "mouse" și alte dubioșenii impuse de Academia Română. Dar, până la urmă regulile sunt făcute tot de uamini, deci mno.
 
Disc dur. Cunoastem. Apropo de academicieni, a iesit lege ca toti care au "î" in nume / prenume / nume de strada / oras / etc... vor trebui sa treaca fortat la "â", la preschimbarea (expirarea) actelor. Va fi lots of fun.
 
  • Like
Reactions: Neo
Nope. Doar localităţile trec din î în â şi implicit şi actele de identitate care conţin acele localităţi. :smile:
Cică Legea 322/2018 adoptată de Senat dar nepromulgată (încă) de preşedinte.

Pana mea dacă numele meu e Cîrjă din moşi-strămoşi nu vreau ca să mi-l transforme în Cârjă nu'ş ce pesedist. :biggrin:
 
Dacă vreți să faceți cadou niște cărți de poezii pentru copii:
Pentru cei mari, Ivcelnaiv Untipfictiv:
Găsiți niște ilustrații frumoase din aceste cărți aici:
(nu știu cum să fac acest articol să nu sune a reclamă, dar pe mine mă entuziasmează atât poeziile lor, cât și ilustrațiile făcute)
 
Si eu care credeam ca e ceva moka. Asta da aroganta sa dai bani pe poezie :goofy:

Pache cel naiv™
 
Back
Top