De unde cumparam? Secrets Revealed

Eu nu pricep judecata asta a altora pe principiul "nu ai voie cu produsul X dacă nu ești un utilizator în top 1% de șmecheri la folosit produsul X".
N-ai înțeles nimic, dacă la mine te refereai, cum bănuiesc. Dar îți pot răspunde printr-un proverb românesc: "a nu strica orzul pe gâște". :wink: În rest, in partea mea, poa' să facă cine ce vrea cu banii lui, poa' să și-i facă sul și să și-i bage-n koor. :hihi:
 
  • Haha
Reactions: Neo
Nici eu nu am vazut unde-i judecata aia de care zice Neo. Poate vorbea la modul general, nu referitor la discutia asta de aici?
 
  • Like
Reactions: Neo
Era o chestie la modul general, dar ursamajor s-a sesizat musai :biggrin: Nu a fost niciun ghiont referitor la ce ai spus, relax.

Sunt membru a multor grupuri de foto, digital și analog și peste tot văd snobismul (da, că așa se numește) cum că "omg cum ăla folosește medium format când ies poze așa proaste" șamd. Discuția referitoare la FF este una des întâlnită, mai ales pe digital - "dacă întrebi X nu ai ce căuta să folosești FF" :facepalm:
 
BTW, un postmortem: cam așa arată un inel de zoom de 24-70 2.8L Canon după o căzătură pe piatră cubică (doar obiectivul).

20200203_150742.jpg

A picat destul de ok, paralel cu solul, și s-a bușit doar inelul ăla și un pic parasolarul. Optic n-a avut vreo problemă. Doar că s-a îndoit și ovalizat și nu mai făcea zoom decât trăgând zdravăn de el :frown:.

O săptămână mai târziu (și 570 de lei), e înapoi la muncă. Me happy (putea fi mult mai rău).
 
BTW, un postmortem: cam așa arată un inel de zoom de 24-70 2.8L Canon după o căzătură pe piatră cubică (doar obiectivul).

View attachment 15280

A picat destul de ok, paralel cu solul, și s-a bușit doar inelul ăla și un pic parasolarul. Optic n-a avut vreo problemă. Doar că s-a îndoit și ovalizat și nu mai făcea zoom decât trăgând zdravăn de el :frown:.

O săptămână mai târziu (și 570 de lei), e înapoi la muncă. Me happy (putea fi mult mai rău).

Nuuu, ai dat prea mult. Uite aici:

 

Attachments

  • ScreenHunter_01 Feb. 27 09.28.jpg
    ScreenHunter_01 Feb. 27 09.28.jpg
    146.6 KB · Views: 21
Interesant. Cel pe care l-am vazut eu nu avea o montura adevarata, deci nu putea fi pus pe camera. Au evoluat.
 
TP-Link SG1016 (rackabil) sau TP-Link SG1016D (tot rackabil, dar cu aripioare)? Ăl mai simple.
 
Pai de ce nu te uiti pe Olx daca principalul criteriu e sa fie ieftin (banuiesc ca nu te intereseaza management & stuff iar la partea de switching cam toate sunt in acceeasi gama de performanta)?
 
Pai din cauza ca vreau factura si TVA platit, ca vine criza si patria are nevoie de banii mei.

Vreau ceva plug and play, am 2 TPlink cu cate 8 porturi care merg perfect de ani de zile.
Ma intereseaza doar un upgrade la numarul de porturi, ca nu-mi mai sunt deajuns.
(...si pentru ca LoL pe wireless merge nașpa )
Evit cat pe pot posibil OLX sau Alibabaz.
 
Am un mifi TP-LINK M7350, la care am observat azi că i s-a cam umflatără bateria. Știti cumva de unde aș putea cumpăra așa ceva din Romania? Am vreo șansă sa gasesc sau mai bine il dau direct la casare?
 

Attachments

  • IMG_20200519_144117.jpg
    IMG_20200519_144117.jpg
    334.2 KB · Views: 23
Back
Top