De unde cumparam? Secrets Revealed

:smile: Că tot veni vorba de TL, de unde cumpăr și eu niște vin de Sarica Niculitel, astfel incât să fiu sigur ca e de la mama lui și nu făcut din bețe? Pe aici retailerii nu au asa ceva, că piate e acaparată de cei de la Cotnari.
Se pare ca au o crama in CT. Daca vrei, ma interesez si facem cumva sa ti le trimit.

Portretul-robot al șoferului periculos din România

TL;DR
Cei mai periculoşi şoferi din România sunt bucureştenii, spun cei de la Autoritatea de Supraveghere Financiară, care au analizat frecvenţa daunelor.
...
Bucureştenii sunt urmaţi în acest clasament de şoferii din Constanţa şi Iaşi.

:biggrin2:
 
Pardon. Ilfovenii nu (mai) sunt bucuresteni. Fereste IF. :kill:
Eu pe locul 2 pun BC. Merita ocoliti, chiar daca parasesti E85-ul. :biggrin:
 
Doar legende. Prostia si nesimtirea nu stiu geografie administrativ-teritoriala.

Dis.

Am văzut la dume în Sibiu şi împrejurimi de numa. Asta pentru cei care cred că e mai la vest deci cică plus civ points.

În general feriți orice număr de ro :biggrin: În drumurile mele din ultimii 3 ani ăștia au fost singurii care s-au comportat execrabil, deși polonezii şi bulgarii le fac concurență serioasă).


 
Eu mortalai ca francezii de langa granita cu Germania (Freiburg area) si kamikaze ca elvetienii/italienii din zona Como nu am mai vazut :smile:


... doar in Romania :goofy:
 
  • Like
Reactions: Neo
Suntem o tara de oameni din Evul Mediu. Ceausescu a incercat sa ne aduca mai in prezent, cu forta dar l-am razbit. Ce pretentii aveti?! Partea buna e ca suntem in top la accidente mortale si desi in ele sunt sigur implicati si oameni de calitate, presimt eu ca cel putin o parte din morti si cei de care legal, nu poti scapa, deci ii triaza legea junglei.
 
Nu cred că-i vorba de "încălzit", că dacă nu ești psihopat nu are cum să-ți fie indiferent sau (mai rău) să-ți pară bine. Dar dacă sunt suficiente victime nevinovate poate se va schimba ceva. Nu-ți imagina că legile șamd de prin afară sunt implementate și aplicate pentru că s-a gândit unul peste noapte "ce-ar fi dacă...", ci pentru că ceva nasol de tot s-a întâmplat și nu trebuie să se mai întâmple din nou.

Dar în România, din păcate, după 3 zile nu-și mai aduce aminte lumea, deci nu există presiune pe legiuitorii care de fapt se uită după cum să-și umple mai bine buzunarele.



Știu zona aia, ce căuta ăla pe contrasens... nu-mi pot imagina. Mai ales că a venit drept drept :frown:
 
Imi pare rau, cred ca trec printr-o pasa proasta si probabil bine va fi sa fie pasagera. Tot repet mie si altora "mai trebuie sa si murim din ceva". E oare grav?
 
Imi pare rau, cred ca trec printr-o pasa proasta si probabil bine va fi sa fie pasagera. Tot repet mie si altora "mai trebuie sa si murim din ceva". E oare grav?
Când ai văzut ultima oară un psiholog bun? :smile:
 
comanda mea pentru cablul TTL pusa pe 5 Feb. n-a ajuns nici in ziua de azi. Vanzatorul m-a rugat sa mai astept 2 saptamani, cica merge posta greu, desi statusul zice ca a trimis-o dupa ce i-am trimis mesaj. Mai asteptam 2 saptamani, poate apare.:biggrin:
Si n-a mai aparut, a expirat si perioada aia in care poti deschide dispute, s-a dus. Mi-au facut refund insa la bani, trimisi pe paypal:

Money received: 1.18 EUR
Fee: 0.41 EUR
Total: 0.77 EUR

Mare afacere am facut si cu astia. :nuts: Dar am pus comanda la altii pe 27 aprilie si azi mi-a ajuns cablul la birou. Me happy, zilele astea hacuiesc routerul sa vad daca-l mai resuscitez sau il arunc.
 
Man, fix asa am patit si eu. A mers cu SFTP flawless. Atentie la serverul SFTP sa-si faca treaba. Am incercat de cateva ori cu butonul de ON-OFF + reset apasat, nu a vrut. Dar imediat cum am scos cu totul cablul de alimentare si l-am bagat la loc (cu reset apasat 6..7..8 secunde) a luat-o din prima. Don't ask why. :biggrin:
 
SFTP cu WinSCP ai facut?
M-am luat dupa tutoriale gasite, facut pas cu pas, nu vad conexiunea in WinSCP. Sta vreo secunda si apoi intra in acel boot loop. O sa mai incerc o data totusi, poate vrea asa.
 
N-am avut timp de el, weekendul ce vine are programare si revin cu detalii.
 
Back
Top