De unde cumparam? Secrets Revealed

Dom'le tu nu înțelegi că la un raport 16x10 și înălțime arbitrară de 2 metri dă 3,2m lățime? Altfel numerele cu virgulă ne displace, ăia 20cm sunt cei mai importanți.
 
cm, scuze :tongue:
Proiectorul nu poate sta decat intr-o singura pozitie, undeva deasupra canapelei de pe care se face vizionarea. Probabil va fi un raft acolo. La acea distanta, latimea minima a imaginii este de 3.1m, +/- 5 cm in functie de focus, ca n-am putut sa masor chiar exact, neavand ecranul.
Nu pot sa pun proiectorul in fata canapelei pentru ca 1) ar bloca vederea 2) daca il pun jos, trebuie corectie trapez si n-are decat corectie digitala care sux rau de tot.
 
Last edited:
Onlinerii ăștia încă nu au terminat de livrat comenzile de black friday?
Am comandat niște chestii la Garaj, pe la prânz ambele colete erau pregătite de livrare, dar cucu ca nu au plecat nici acum.
Săptămâna trecuta a trebuit sa mai anulez o comanda cupa ce a stat vre-o doua zile un colet cu statusul "pregătit de livrare", dar am dat vina pe black friday.
Pana acum erau foarte operativi și livrau comenzile prompt, dar de când cu black friday viteza de reacție a scăzut drastic. Chiar asa aglomerat e în perioada asta?
 
Eu am primit chestiile comandate de BF în zilele de luni și marți de după. Dar de-atunci n-am mai comandat.
 
Singura comanda data de un amic de black friday a fost pentru o pereche de boxe de la avstore. Sambata dimineata era curierul la usa. Iar la ce preturi au avut cred ca au mers bine comenzile chiar si pentru acest tip de produse.
 
/me idiot. Am uitat complet de AVstore & Black Friday, teoretic caut un subwoofer sa il imperechez cu Elac-urile, ca sunt niste boxe tare bune dar nu ca sa vezi un film si sa te patrunda sunetul (gen Arrival).
 
Am comandat niște chestii la Garaj, pe la prânz ambele colete erau pregătite de livrare, dar cucu ca nu au plecat nici acum.

A trecut miercuri, a trecut și joi, iar comenzile mele sunt tot "pregătite de livrare". WTF?!?! :what:

Sa-mi fie cu iertare, dar eu nu mai am curajul sa comand ceva de la ei...
 
Last edited:
Buey, ce sa va fac daca va apuca comandatu' in zilele de BF/sarbatori?
E naspa tare in perioada asta. Si cu garaju' dar mai ales cu curierii.
 
Face si altceva decat facilitarea streaming-ului? Smart TV-ul il controlezi din telecomanda, pe asta tre sa butonezi telefonul si mi se pare useless, pot face streaming pe dumb TV si fara chromecast.
 
Dacă nu ai netflix este discutabil. Așa, doar pentru Netflix și Youtube, merită un Chromecast.

Marius '95 - I don't even. Ai luat ceva în ultima vreme?
 
Taskul la mine e: primesc pe Whatsapp o lista:
- 18.00-19.00 - Pro TV - "Ce spun românii";
- 21.15-01.00 - Antena 1 - "X-Factor"
VPN-VNC-IuVCR - se trag pe un calculator.
Acelasi calc. ruleaza server DLNA si doamna isi vizioneaza emisiunile pe tableta.
Problema e ca veau sa i le ofer pe TV-ul din dormitor (nesmart), nu pe tableta. Ma gandeam ca un stick d'ala, comandat de pe mobil, me happy. :smile:
 
Last edited:
Ideea era daca acel PNI, de 5 ori mai ieftin, nu face acelasi lucru, la fel de bine. :smile: Sunt convins ca Chromecast e absolut ok, dar daca se poate mai ieftin, why not? :smile:
 
Last edited:
Back
Top