Cyber Monday Junk Sale

puterfixer

Administrator
Sugar daddy
M-am mutat și, cu ocazia asta, am decis să scap de toate vechiturile IT pe care le plimb după mine de ani de zile. Prin urmare, le-am inventariat rapid aseară și în următoarele două săptămâni le mai țin că poate le revendică cineva. Ce nu se dă până luni, 16 decembrie, va lua calea reciclării la RoRec. Toate cu excepția camerei foto sunt funcționale, ce a fost defect am aruncat de mult; dar nu am stat să le probez.

Menționez că toate sunt neprețuite, adică nu le-am stabilit preț de vânzare și nici nu țin să-mi fac concediul în Tahiti cu banii de pe ele. :biggrin: Oferiți pe ele cât vi se pare ok și așa să fie. Mă tem că trebuie să refuz plata în bere din motiv că mai vreau să-mi pot vedea ăăăăă degetele la picioare fără să mă aplec. :biggrin:

Blurrycam pics: http://imgur.com/a/TaHiS

Din inventar:
- placă de sunet PCI Creative Labs Live!, e de la Cosmin_C dacă-mi amintesc bine
- placă de sunet PCI Creative Labs CT4810
- două modemuri PCI cu voce, 56k parcă
- o placă de rețea PCI 10base2/10baseT, 10 Mbps
- două plăci de rețea PCI Intel 100/Pro+ și 100/ProS, 100 Mbps, low profile, doar bracket lung
- [strike]trei[/strike] două plăci de rețea PCI 3com 3c905b-tx, 100 Mbps, offloading pentru criptare și alte alea, slot pentru chip de boot, radiator pe procesor, mufă și cablu de WoL
- placă video AGP Matrox G450, DVI dual head, low profile cu bracket scurt, răcire pasivă, 32 MB VRAM
[strike]- placă video AGP GeForce3 Ti200, 128 MB VRAM, D-Sub, răcire aftermarket Titan din cupru[/strike] - s-a dus la Maxu
- placă video ASUS cu Ati 3650 pe PCI Express x16, răcire pasivă, parcă 1 GB de memorie, like new, în cutie cu toate accesoriile.
[strike]- placă de sunet ISA Creative Labs Sound Blaster 16[/strike] la Marius
- două modemuri ISA cu voce, 33,6k, unul cu jumperi și altul fără, chip Rockwell
- procesor Intel Pentium II 450 MHz pe Slot 1, 100 MHz FSB, radiator aluminiu pasiv
- CD-RW Mitsumi IDE 48x
- CD-RW Creative IDE 48x
- CD Teac 540E (după care bălea Rabbit, că are corecție a erorilor și nuș'ce)
- DVD-RW (parcă) LG IDE GSA-4167B, firmware region-free (parcă)
- CD-RW/DVD-R LG IDE GCC-4521B, firmware region-free (parcă)
- cabluri plate IDE 40 și 80 fire, diverse lungimi, cabluri FDD
- cablu LPT lung[strike], două cabluri seriale RS232[/strike]
- interfețe seriale/USB pentru telefoane Nokia
- diverse adaptoare pentru mouse și tastatură DIN, PS/2, USB, serial; adaptor 9-25 pin RS232; [strike]serial port monitor cu LED-uri[/strike]; adaptor DVI-D-Sub
- cabluri USB pentru telefoane Samsung
- cititor de carduri intern cu conectare USB, hub USB 2.0 cu 4 porturi intern, ambele în slot de 3,5"
- cabluri audio analogice pentru unitatea optică
- cabluri WoL pentru plăcile de rețea 3com
- cabluri audio-video SVHS sau cum le zice
- cabluri de telefon
- telecomandă și receiver IR pe port serial, merge cu LIRC sau WinLIRC
[strike]- hub USB 2.0 cu 4 porturi Canyon, hub USB (1.1 cred) cu 4 porturi Hama[/strike] unul la Maxu, altul la gunoi :biggrin:
- cabluri de sonerie pentru redare hi-fi la boxe :biggrin:
- personal organizer Casio B.O.S.S. :biggrin: cu 256k memorie, ecran luminiscent verde - pe vremea lui scoteai așa ceva din buzunar și se uitau toți cu invidie
- aparat foto Canon PowerShot A70 pentru piese (singurul produs de-aici cunoscut ca fiind defect), avea o problemă de contact între CCD și placă, l-am demontat pentru refacerea contactului, la reasamblare am rămas cu șuruburi în plus ca la Dacie :biggrin:
- tuner TV PCI Studio TV Terminator, new in box cu toate accesoriile, merge și pentru captură video
- tuner TV USB Fujitsu Siemens pentru laptop, în etui cu telecomandă slim și toate accesoriile, analogic și digital, impulse buy și folosit vreo juma' de ceas
- o cutie întreagă cu ventilatoare diverse de 4, 6, 8 și 12cm, prinderi de radiatoare, radiatoare diverse din aluminiu și cupru, [strike]un cooler stock nou AMD[/strike], tuburi fixe și flexibile pentru ventilare, [strike]filtre de praf de 8 și 12cm[/strike], cabluri diverse pentru alimentare
- placă de bază ASRock K7NF2-RAID, socket A, cu procesor AMD Athlon XP 2400+ parcă, cooler relativ silențios, și placă video AGP ATi Rage 128 Pro cu 32 MB VRAM, D-Sub
- mai e și un PC complet cu Pentium 1, revendicat de Neo; not pictured.

La cerere, mai pot scoate la mezat o unitate CD-ROM și două FDD pentru laptop.

Doritori?

[edit 19 decembrie] Actualizat stocul :biggrin: Cu roz sunt cele rezervate de Neo.
 
Tuner-ul ăla USB dvb-t ai idee ce chipset are? Merge un receptor software all-band din el?
 
- placă de sunet PCI Creative Labs Live!, e de la Cosmin_C dacă-mi amintesc bine
- două plăci de rețea PCI Intel 100/Pro+ și 100/ProS, 100 Mbps, low profile, doar bracket lung
- placă video AGP Matrox G450, DVI dual head, low profile cu bracket scurt, răcire pasivă, 32 MB VRAM
- placă video AGP GeForce3 Ti200, 128 MB VRAM, D-Sub, răcire aftermarket Titan din cupru
- procesor Intel Pentium II 450 MHz pe Slot 1, 100 MHz FSB, radiator aluminiu pasiv
- CD-RW Creative IDE 48x
- CD Teac 540E (după care bălea Rabbit, că are corecție a erorilor și nuș'ce)
- cititor de carduri intern cu conectare USB, hub USB 2.0 cu 4 porturi intern, ambele în slot de 3,5"
- telecomandă și receiver IR pe port serial, merge cu LIRC sau WinLIRC
- hub USB 2.0 cu 4 porturi Canyon, hub USB (1.1 cred) cu 4 porturi Hama
- personal organizer Casio B.O.S.S. :biggrin: cu 256k memorie, ecran luminiscent verde - pe vremea lui scoteai așa ceva din buzunar și se uitau toți cu invidie
- placă de bază ASRock K7NF2-RAID, socket A, cu procesor AMD Athlon XP 2400+ parcă, cooler relativ silențios, și placă video AGP ATi Rage 128 Pro cu 32 MB VRAM, D-Sub
- mai e și un PC complet cu Pentium 1, revendicat de Neo; not pictured.

două FDD pentru laptop.

Doritori?

Aruncă-le-ncoace :biggrin:

LE: editat și scos anumite chestii că dădea cu virgulă la bagaje :biggrin:
 
Cred că mai am și eu niște Live și Live 5.1 pe undeva, dacă ești așa însetat :smile:.
 
Cel de 8cm are filtru, cel de 12 parca e doar rama din plastic; in ea pui filtru de hota sau de aspirator.
 
Mai adaug la listă și o cutie de arhivare din carton plină cu jewel boxes pentru CD-uri, negre și transparente în stare foarte bună, și câteva „dosare” pentru CD-uri/DVD-uri cu fermoar variind între vreo 20 și 160-ish CD-uri, diverse forme și culori, stare excelentă. Pun poze diseară. Prețul la fel - faceți o ofertă. Sau schimb pe laptopul lui Neo :biggrin:
 
Daca ceilalti nu mai doresc, sunt interesat de urmatoarele:

- trei plăci de rețea PCI 3com 3c905b-tx, 100 Mbps, offloading pentru criptare și alte alea, slot pentru chip de boot, radiator pe procesor, mufă și cablu de WoL
O vreau pe cea mai dotata.

- placă de sunet ISA Creative Labs Sound Blaster 16
O vreau.

- cabluri FDD
Vreau doua.

- două cabluri seriale RS232
Ambele.

- diverse adaptoare pentru mouse și tastatură DIN, PS/2, USB, serial;
Lista mai detaliata?

- serial port monitor cu LED-uri
Oooo daaaa!

- cabluri audio analogice pentru unitatea optică
Vreau doua, daca au mufa lata fara clema la ambele capete.

- cabluri WoL pentru plăcile de rețea 3com
Doua, please.

- o cutie întreagă cu ventilatoare diverse de 4, 6, 8 și 12cm, prinderi de radiatoare, radiatoare diverse din aluminiu și cupru, un cooler stock nou AMD, tuburi fixe și flexibile pentru ventilare, filtre de praf de 8 și 12cm, cabluri diverse pentru alimentare
Doua filtre de praf de 12cm, te rog.

- placă de bază ASRock K7NF2-RAID, socket A, cu procesor AMD Athlon XP 2400+ parcă, cooler relativ silențios, și placă video AGP ATi Rage 128 Pro cu 32 MB VRAM, D-Sub
Vreau doar placa de baza + procesor

La cerere, mai pot scoate la mezat o unitate CD-ROM și două FDD pentru laptop.
FDD compatibile cu ce fel de laptop? Sau sunt externe?

Mai vreau si suruburi daca ai.
 
Cine ajunge primul la mine sa le ia, ale lui sunt. Sa vedem concurs intre plecare din Londra si Galati (sau Braila? mereu le incurc) cu directia Tineretului :biggrin:

@Marius:
- trei plăci de rețea PCI 3com 3c905b-tx: sunt identice
- adaptoare: 2x tastatura DIN la port PS/2, 1x tastatura PS/2 la port DIN, 1x mouse serial la port PS/2, 2x mouse PS/2 la port serial, 3x mouse/tastatura USB la port PS/2, 2x mufe PS/2 pentru conectorul de pe placa de baza, 1x serial DB9 tata la serial DB25 mama; atentie, convertoarele sunt doar fizice, trebuie ca tastatura/soarecul sa stie ambele protocoale, altfel nu va merge o tastatura moderna USB pe port PS/2.
- cabluri audio analogice pentru unitatea optică
Vreau doua, daca au mufa lata fara clema la ambele capete.
Unul cred ca gasesc, posibil si al doilea. Majoritatea au clema la unitatea optica.
- Doua filtre de praf de 12cm, te rog.
Filtre am doar unul de 8 si unul de 12 si le-a revendicat Adi.
- Vreau doar placa de baza + procesor
Coolerul e bonux.
- FDD laptop
FDD compatibile cu ce fel de laptop? Sau sunt externe?
Sunt de la Dell C410, interne, interfata paralela, dar au o mufa specifica din ce imi amintesc, nu merg pe un cablu standard de floapa.
- Mai vreau si suruburi daca ai.
Am, dar cantitati limitate - zi de care si cate.
 
Ah, dacă floapele respective sunt interne, renunț la ele. În rest suntem în conflict doar la Barton + Mobo, aici negociem (i.e. îl îmbăt io pe Marius)? :biggrin:
 
Ma, dar stiu ca esti rabdator. Eu as fi pus o poza cu mormanul si le-as fi dat numere in paint.
Fiecare sa isi aleaga ce vrea :smile: dup-aia.

Ia zi, un video pe AGP cu 128MB n-a mai ramas?
 
Am și o poză cu cutia plină, da' nu vezi nimic la dedesubturi :tongue:

Deocamdată n-a plecat nici o piesă de la mine de acasă, deci sunt 3 plăci video AGP. Primul venit, primul servit.

Marius, te-ai hotărât la șuruburi? Vii după ele, sau ți le trimit colet? Dai un firfiric pentru efort?
 
Pai aveam programat un drum la Bucuresti dar nu cred ca mai ajung. Prin urmare colet.

Deci
- 1x mouse/tastatura USB la port PS/2
- 8 suruburi de floapa/CD, 8 de HDD si 4 de cooler

50 lei prin paypal sau ordin de plata e bine?
 
Back
Top