Cumpar tuner compatibil cu Vista x64 si Dscaler

SCViper

Membru Senior
Sugar daddy
Dupa cum scrie in titlu cumpar un tuner TV compatibil cu Vista x64 (adica sa existe deja drivere pentru el, sau sa mearga in vreun fel) si care sa functioneze cu Dscaler (evident tot in Vista x64). De asemenea trebuie sa aiba telecomanda care sa functioneze in aceleasi conditii.
In afara de a prinde toate posturile TV posibile mai am pretentia doar sa fie cat mai ieftin. Nu ma intereseaza sub nici o forma captura, garantia, sau alte chestii, doar sa mearga cu cat mai putine batai de cap (adica install drivers, start dscaler, end of story).
Astept oferte :smile:
 
In acest moment nici nu prea e clar care sunt modelele de tuner ce indeplinesc aceste cerinte. Sau de fapt asta vrei, sa afli ce modele merg cu Dscaler sub Vista x64?
 
Pai de exemplu stiu ca exista leadtek-uri cu drivere neoficiale care MERG sub vista x64. Eu nu vreau sa aflu care merg, pur si simplu vreau sa cumpar un tuner cat mai ieftin care sa mearga bine in sistemul asta de operare. Chiar nu sunt interesat de firma, chipset, garantie, etc.
Poate ar trebui sa mai astept? :smile:
 
leadtek winfast tv2000 xp expert merge pe x64 (sunt niste driveri neoficiali). nu mai stiu linkul, google it.
 
Back
Top