Cumpar Nikon D300 body

Status
Not open for further replies.

bausto

The year of grace, 2007
Cum zice titlul, cumpar Nikon D300 body. Nu ma intereseaza obiective sau alte accesorii decat, poate, grip.

Nu vreau sa fie prea obosit, estetic sau functional. In rest se discuta dupa caz.

Daca exista pe alte site-uri vreo oferta va rog sa ma directionati catre ea.

Multumesc.
 
Ți-aș sugera D300s nou dacă ține bugetul. Nu știu dacă se vând prea multe D300 sh.
 
Daca era doar dupa vointa era direct D700 probabil. Sau chiar un D3, ca tot am avut unul cateva luni si mi-a placut. Din pacate e nevoie si de putirinta si D300s body nou costa 5000lei, bani pe care nu sunt dispus sa ii dau pentru filmare HD. Adaugirile fata de D300 sunt minore dpmdv si D300 am vazut prin oferte SH la ~3000lei (give or take 200-300lei), chiar si cu ceva bonusuri gen card sau geanta.
 
Uite 1 și 2, cel putin pentru primul s-a primit feed-back pentru obiectiv, pare sa fie ok ceea ce vinde.
 
Bun... mersi Dashu pentru link dar in cazul asta mai am de pus o intrebare. Stiu cat e garantat teoretic un shutter de D300 dar cand e "cam prea mult"? Are totusi 50.000 cadre.
 
La D300 daca-mi aduc bine aminte shutter-ul are un MTFB de ~150.000 cadre, dar garantat nu are nimic. Poate sa-ti pice dupa 10 cadre sau dupa 400k, daca aparatul mai e inca in garanție il schimba, daca nu... platesti.

Mie unu 50.000 de cadre nu mi se par cine stie ce, poate si din cauza faptului ca D50-ul meu se aproprie de aceasta cifra, si că la vremea respectiva nu se vechiculau cifre astronomice cand se vorbea de shutter.
 
Mi-e frica de mokazii. There ain't no such thing as a free lunch. :smile:

Si acum sincer, unde sunt 2500lei sunt si 3000. Ma intereseaza mai mult sa fie aparatul ok decat sa economisesc 2-300 lei. De aceea ma intereseaza mai mult recomandarile ca "uite aici un aparat, il stiu pe om/stiu aparatul, e ok" decat "uite aici, e 2000lei, nu am idee ce-i cu el/e un bisnitar suspect" (nu fac referire la cazul sus-mentionat, presupun ca daca venea de la KIKO era impecabil :smile:).

Poate aveti prieteni care vor sa scape de un D300 bun... si ieftin :tongue:.
 
Nu numai ca venea de la Kiko dar cel care il vindea aka Hoinar este mai presus de orice banuiala. :smile: Cred ca d'aia s-a si dat dupa doua ore. :biggrin:

PS: Daca obiectivele alea vin tot de la Kiko (asta nu stiu) inseamna ca au fost atent selectionate. Adica sharf de te tai in ele.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top