Cumpar LCD

Status
Not open for further replies.

SCViper

Membru Senior
Sugar daddy
Momentan am un Benq FP731 care e (sa zicem) decent, deci accept orice monitor egal sau mai bun, dar as prefera ceva cu timp de raspuns mai mic de 16ms (cel curent are 25ms), macar un pic de garantie ramasa si daca se poate cu DVI. Diagonala sau wide/non-wide nu conteaza, pretul sa fie pana in approx 500RON. Prefer firme de care sa fi auzit macar, nu ceva cu nume de vapor asiatic :smile:.
Nu accept pixeli/subpixeli morti sau orice alt defect functional.

Mai mentionez faptul ca nu sunt pretentios, prefer ceva ieftin si decent decat scump si cu caracteristici excelente.
 
Dar suna inainte :smile:. De cate ori am fost la ABD aveau 2-3 panarame pe stoc si pentru celelalte "veniti zilele urmatoare, trebuie sa aducem un transport".
 
Culmea, eu am nimerit mereu monitoare foarte OK; e adevărat că am sunat înainte, dar ăsta e deja la mine un reflex :smile:
 
Cand spun 2-3 panarame ma refer la modele obscure pe care nu le vrea nimeni asa ca isi fac veacul in raft. Iar alea trambitate pe site sunt, in general, foarte bine ascunse. Destul de bine cat sa nu le gaseasca nici angajatii :smile:.
 
Mersi pentru sfaturi, o sa le dau un telefon si probabil o sa dau pe la ei maine. Din monitoarele de 17" pe care le au pe site imi recomandati vreunul in mod special?
 
Well, cei de la ABD n-au nimic pe stoc pana saptamana viitoare la mijloc si nici atunci nu se stie. Alte idei ? :smile:
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top