Cumpar dischete

Marius '95

troubleShooter
Cumpar dischete, ca mi s-au terminat.
Cumpar si o cutie de plastic pentru dischete.
De asemenea, as cumpara si o unitate LS-120 daca are cineva si nu mai foloseste.
 
Oh, boy, doar ce-am aruncat o cutie din plastic cu dischete că mă încurcau...
 
M-am întors din concediu și, la o primă privire prin casă, ia dischetele de unde nu-s. Posibil să le fi dat deja la reciclat pe toate acum niște luni, când am făcut o cutie mare cu diverse, de la scanner pe port paralel la căblăraie de toate felurile. Mă mai uit diseară; îmi pare rău că ți-am dat speranțe degeaba :frown:
 
Am vazut ca mai sunt listate pe diverse site-uri, la o cautare pe net, nu mai au niciunii?
Pe Amazon am mai vazut de ex.
 
Pentru ca sunt zeci de mii de masini si scule care functioneaza cu asa ceva. Edis0n umbla de ex. dupa diskete si drive-uri de 5", pentru servisare aparatura medicala.
 
Am făcut curat pe la job și am găsit vreo 9 dischete + o cutie de plastic pentru ele.
 
In Ro am cautat, n-am gasit. Ca ultima solutie apelez si la ebay/amazon/etc., dar ma gandeam ca niste IT-isti seriosi au dischete in dotare, sau macar incearca sa scape de ele. :smile:
Lucrez cu doua analizoare care nu accepta decat discheta. Unul are chiar MS-DOS embedded. Daca apesi CTRL+C in anumite momente, ajungi la prompt. :smile:)
 
...ma gandeam ca niste IT-isti seriosi au dischete in dotare, sau macar incearca sa scape de ele. :smile:
IT-istii seriosi au in dotare dar nu le dau. :tongue: Electronistii au chiar cateva sute dar le tin sub pat. :biggrin:

LE: Si il iubesc enorm pe Puter care arunca un scanner la gunoi cand poate unii cauta o lampa de rezerva, just in case... :zbang:
 
Pai lasa vere niste date de contact sau zi-ne unde le trimitem (daca trebuie colet postal sau accepti prin tocmai.ro) :smile:
 
Pregateste miahi un colet, daca nu arde. Daca arde, colet prin curier cu plata la destinatie:

Dinu Marius
bd. George Cosbuc, nr. 251,
bl. Italian Residence, parter
Galati, jud. Galati.
tel. 0721435317
 
Back
Top