Cumpar carcasa, adaptoare, cooler 478

Cumpar o carcasa, indiferent de starea ei, pt a canibaliza motherboard tray cu partea care tine sursa si IO backplate.
Restul nu ma intereseaza la ea.Pret cat mai mic
Cumpar un adaptor de la mini sata 2,5 la sata 3,5 si de la mini ata 2,5 la ata 3,5 pentru 2 hdd de laptop unul pe sata si altul pe ata.
Nu stiu exact cum se numesc, poate ma ajutati.
Sau daca nu aveti, poate ma indrumati spre vreun magazin care are.
Cumpar cooler de 478, mare, capabil sa raceasca cat mai pasiv un celeron de 2,4.As dori sa il incerc inainte pe placa Asrock pe care o detin.Ca pret...well asa de criza :wink:
 
Thermalright XP90 cu fan Antec tri-cool transparent = 40 lei merge?
Sau XP120 cu fan papst de 12cm = 60 lei
 
Last edited by a moderator:
Cumpar un adaptor de la mini sata 2,5 la sata 3,5 si de la mini ata 2,5 la ata 3,5 pentru 2 hdd de laptop unul pe sata si altul pe ata.
Nu stiu exact cum se numesc, poate ma ajutati.

Adaptor de la SATA Slim -> SATA pentru HDD??? :confused: Stiam ca doar unitatile optice de notebook folosesc asa ceva. HDD-urile SATA de 2.5" au interfete standard si nu mai e nevoie de nici un adaptor pentru a le lega la PC. Oricum, ceva de genul acela gasesti aici.

Tot acolo gasesti si adaptorul IDE.
 
maxu, ma incanta si xp 90 si xp 120, daca esti de acord sa le probam.
Eu stau in zona Piata Romana.
Gandesc cam asa: daca merge xp120, atunci e perfect, daca nu, xp90.
Imi lasi te rog pe pm un numar de telefon sa te sun luni sau marti?
Icecub, multumesc de info.Intr adevar pentru SATA nu trebuie, credeam ca este la fel ca la PATA, multumesc si lui Bausto care mi a raspuns pe pm.
O carcasa ieftina sau stricata tocmai buna de canibalizat motherboard tray-ul+backplate-ul din ea nimeni?
 
Hm... nu stiu daca am timp de teste in perioada asta. Ne vedem la romana, ti-l inmanez, il stresezi cat poti si imi zici daca e alba sau neagra.
PS: XP120, dupa cum ii este numele, ar trebui sa aiba performante mai mari, nu crezi?
 
nu este vorbe de teste.este vorba doar sa mearga pe placa, sa nu loveasca pe undeva condensatori&shit.stiu ca xp120 a fost o mica belea la potrivit pe unele placi pe cand xp90 nu
un numar de telefon te rog pe pm., as vrea sa ne vedem si azi daca poti.
 
Back
Top